Ustavni sud je naveo u presudi da takvi nazivi treba da se koriste samo interno, a ne u javnim obraćanjima jer se njima krši pretpostavka nevinosti osumnjičenog i mogu da utiču na nepristrasnost sudije.
Dominikanski zvaničnici su donedavno koristili niz slikovitih reči da opisuju takve slučajeve u javnosti, kao što su "larva", "meduza", "soko", "kameleon" i "anti-hobotnica", preneo je AP.
Naziv takozvanog slučaja "anti-hobotnica" nastao je nakon što je tužilac koji istražuje korupciju u vladi sugerisao da je brat bivšeg predsednika "imao pipke koji sežu do svih vladinih agencija".
Operacije "larva" i "soko" bile su usredsređene na trgovinu drogom, dok je slučaj pod nazivom "kameleon" bio istraga o optužbama, uključujući prevaru, proneveru i krađu identiteta.
Operacija pod nazivom "meduza" fokusirala se na zvaničnike optužene za korupciju, uključujući bivšeg državnog tužioca Žana Alena Rodrigeza. Njegovi advokati su nedavno tražili da sud zabrani javnu upotrebu nadimaka za pravne slučajeve i policijske operacije, navodeći da se na taj način povređuje njihovo dostojanstvo.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Aco
Nema šanse. Kakva bi to bila zemlja da je brat predsednika šef mafije u toj zemlji?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar