Vaterpolistkinje Srbije bez plasmana u četvrtfinale Evropskog prvenstva

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Ajndhovenu.
Srpske vaterpolistkinje su u osmini finala izgubila od Hrvatske sa 8:11 (3:2, 3:1, 1:2, 1:5).
U ekipi Srbije najefikasnija je bila Ana Milićević sa četiri gola, dok su po jedan pogodak postigne Ana Švec, Jovana Radonjić, Sesilija Dijas Mesa i Hristina Ilić.

Hrvatsku ekipu predvodile su Jelena Butić sa četiri gola, Kiara Brnetić sa tri i Iva Rožić sa dva gola.
Srbija je vodila u prvom poluvremenu, a na početku treće deonice i sa 7:4, ali je Hrvatska posle toga zaigrala bolje, preokrenula rezultat i uz dobre odbrane golmana Latice Medvešek plasirala se u četvrtfinale.

Srbija je kao prvoplasirana u Grupi C sa sve tri pobede prošla u osminu finala, a sada će igrati u razigravanju za plasman od devetog do 12. mesta.

Hrvatska će u četvrtfinalu igrati protiv aktulenog šampiona Španije.