Malo zainteresovanih za registarske tablice po izboru

Od 1. januara 2011. kada je počelo izdavanje novih registarskih tablica, u Srbiji je izdato 530 pari po izboru vlasnika.

Od 1. januara 2011. kada je počelo izdavanje novih registarskih tablica, u Srbiji je izdato 530 pari po izboru vlasnika.

To je izjavila načelnica Uprave za upravne poslove MUP-a Srbije Zorica Lončar Kasalica. Ona je rekla da je procedura za izdavanje personalizovanih registarskih tablica ista kao i za obične tablice - podnosi se zahtev za registraciju vozila, s tim što vlasnik vozila istakne da želi da na registarskoj tablici ima određena slova ili brojeve po svom izboru.

"Možda mora da se sačeka dan - dva duže da se naruče i izrade željene tablice", rekla je Kasalica i dodala da registarske tablice po izboru vlasnika koštaju 87.530 dinara. Kako je objasnila, prema pravilniku, na tablicu se može staviti najviše pet karaktera.

"To može biti kombinacija brojeva i slova. Ne mogu biti slovne oznake "tx", što je oznaka za taksi vozila, "rp", što označava probne tablice i "rpe" što predstavlja tablice za izvoz iz zemlje", rekla je Kasalica. Navela je da nadležna policijska uprava ili stanica ceni da li je izbor vlasnika eventualno nemoralan, vređa javni poredak i slično i donosi odluku da li će se takva kombinacija dozvoliti.

"Može se reći da nije bilo previše interesovanja građana, nadoknada nije mala, ali s obzirom da je preko tri miliona registrovanih vozila u Srbiji, ovo nije veliki broj zahteva za izabrane tablice", rekla je Kasalica.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • @Anonimus - ALO

    04.04.2015 15:10
    heheee ti si bas neupucen. Pa 007 su pandurska kola. Iz ociglednih razloga, hahahaha
  • hehe

    04.04.2015 14:55
    Toliko seljanije sa velkim avtima i skupim, celi dan se vožu i neće plate???
    Ne lupetajte, ima ih mnogo, ali se ne zna ko je i da li.je placeno ili podmiceno!
  • Teodosije III

    04.04.2015 13:14
    Ako je drzavi bitno da uzme pare onda je neko pogresno kalkulisao.

    Da je cena recimo 30000 (sto je isto previse s obzirom da su dodatni troskovi minimalni), tvrdim da bi drzava vise zaradila jer bi sigurno bilo vise od 1500 onih koji bi platili tu sumu.

    Ovako je ostavljeno da se zna ko je tajkun, odnosno tablica je "nediraj me".

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Uslovna kazna za napad na studente FDU

Jedan od optuženih za napad na studente Fakulteta dramskih umetnosti prošlog novembra u Beogradu kažnjen je uslovnom kaznom zbog nasilničkog ponašanja na javnom skupu.