Urušili se zidovi u Zavodu za plućne bolesti u Nišu, evakuisan deo zgrade

Zbog urušavanja zidova u Zavodu za plućne bolesti u Nišu obustavljena su rendgenska snimanja i evakuisan deo zgrade u kome se nalazi rendgen aparat.
Urušili se zidovi u Zavodu za plućne bolesti u Nišu, evakuisan deo zgrade
Foto: Pixabay (ilustracija)
Direktor te zdravstvene ustanove Vladica Miladinović kazao je da je pre otprilike mesec dana najpre pukao zid između hodnika i mračne komore, a onda su se ovih dana pojavile pukotine i na drugim mestima u delu zgrade gde se nalazi rendgen aparat.
 
"Reč je o delu Zavoda koji je dograđen 2003. godine. Verovatno to nije urađeno kako treba jer taj deo zgrade sada popušta odozgo nadole i sve je gora situacija. Postoji mogućnost da padne zid između hodnika i mračne komore", rekao je Miladinović. 
 
On je dodao da, osim što postoji opasnost od urušavanja zida, mračna komora ne može više da se koristi jer mora da bude mračna da bi izlazili dobri snimci, a ona to više nije zbog pukotina u zidovima. 
 
"Pacijenti kojima je potrebno snimanje pluća šaljemo u Dom zdravlja, a snimke koje tamo urade čitaju naši lekari", naveo je Miladinović. 
 
Prema njegovim rečima, ne postoji mogućnost da radiološka služba bude premeštena u stari deo zgrade koji je izgrađen 1957. godine i koji je u dobrom stanju, zbog toga što su za rad rendgen aparata neophodni posebni uslovi i zidovi obloženi olovom.
 
Kako je kazao, jedina opcija je sanacija dograđenog dela Zavoda: "Obratili smo se za pomoć gradu i komisija vodovoda i 'Niš-stana' je već ustanovila da uzrok pucanja zidova nisu vodovodne i kanalizacione instalacije, već statika. Angažovali smo veštaka sa Građevinskog fakulteta i u toku je procena štete, a potom ćemo dobiti predlog za sanaciju objekta".
 
On je kazao da je u interesu i pacijenata i zaposlenih da problem bude što pre rešen i dodao da Zavod dnevno ima između 200 i 300 pacijenata, a rendgensko snimanje pluća potrebno je za 50 do 60 pacijenata.
  • Комит јужна Србија

    23.11.2018 13:53
    Треба додати да је целокупан износ од 55 милиона евра за изградњу КЦ НИШ издвојио град Ниш. КЦ је као терцијална медицинска установа надлежан за око 3 милиона људи, не рачунајући Косово, што га ставља на друго место иза КЦ Србије по "величини". Овакве ствари се дешавају зато што северњаци не само што нису помогли, него још и одмажу уграђивањем у тендере јер су републички органи прво стопирали а затим довели другу фирму да ради посао.

    Немојте више тако да нас помажете.
  • Zile

    22.11.2018 18:47
    Pa sta...
    ... i nije neka vest... i u Novom Sadu je srusen zid stambene zgrade u Dositejevoj (samo nekoliko porodica ostalo bez krova, nista strasno)... uskoro ce se urusiti objekti oko Promenade... propao stan u jednoj zgradi jer je cev curila mesecima... nekako objavljujete vesti na slicnu temu... nista senzacionalno... ljudi navikli na to, pa verovatno ni ne citaju...

    ... ovo je malo srusenih objekata da bi se mi pokrenuli, treba mnogo vise... ne moze se srusiti toliko objekata koliko mi mozemo da istrpimo... tvrd smo mi orah...
  • dr Petrović

    22.11.2018 18:43
    videh ovde je napisao neko
    da ćemo od pre dve godine imati puteve bolje od Nemačke

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija