Ukoliko i pošiljalac ostane van dometa poštara, "Pošte Srbije" organizuju njihovu javnu prodaju. U ponudi se nađu igračke, parfemi, telefoni, obuća, odeća pa i računari.
Pre desetak dana sreću su okušali potencijalni kupci u Kruševcu. U ponudi je bilo 459 predmeta, a početne cene isključivo 50 i 100 dinara. Toliko su cenjene polovne cipele, nakit, veš, odeća, ali i računari, delovi za automobil, torbe i šminka.
Nakon neuspelog pokušaja uručenja pošiljke primaocu i pošiljaocu - vrednosna pisma, preporučene pošiljke, pakete i ekspred pošiljke se odmah otpremaju. Neregistrovane pošiljke, sudska pisma i pošiljke sa potvrđenim uručenjem otpremaju se svakog 5. i 20. u mesecu, ako ima potrebe i više puta u toku meseca nadležnoj službi.
"Čuvanje robe i drugih predmeta organizovano je po teritorijalnom principu. Svaka radna jedinica ima u svom sastavu odeljak neisporučivih pošiljaka i korisnik neisporučenu pošiljku može preuzeti u okviru roka čuvanja. Po isteku roka, robu i druge predmete koje poštanska pošiljka sadrži, poštanski operator stavlja na javnu prodaju", navode za "Novosti" u "Poštama Srbije".
Ako je sadržaj poštanske pošiljke podložan kvaru, operator tu pošiljku uništava ili je prodaje neposrednom pogodbom. Operator ima obavezu da komisijski pregleda neisporučene pošiljke, što podrazumeva i otvaranje radi utvrđivanja adrese primaoca ili pošiljaoca.
Ukoliko je u pitanju neisporučeno pismo, ono se odmah uništava. Pošiljka koja sadrži ropbu i drugu robu čuva se jednu godinu od danas komisijskog pregleda. Isprave i druga dokumenta, pronađena u pošiljci, dostavljaju se u roku od 30 dana onome ko ih je izdao.
Najveći broj neisporučenih pošiljaka je iz Srbije. Pošiljke iz međunarodnog saobraćaja za primaoce u Srbiji, koje nisu mogle biti uručene primaocima, vraćaju se državi porekla, izuzev u veoma retkim situacijama kada sa omota pošiljke nije moguće utvrditi državu porekla.
Javna prodaja se organizuje najmanje jednom godišnje. Obaveštenje o rasprodaji Pošte objavljuju na svom sajtu, gde je moguće videti mesto i vreme prodaje kao i spisak artikala sa početnim cenama.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
Mislilac
Više nemam reči
Trenutna situacija i rad Pošte Srbije je sramota.
Za paket, registrovan poslat iz inostranstva, utvrđuje se međunarodnim trackingom da je prispeo u Srbiju.
Ni 30 dana nakon toga, sistem Pošte Srbije ne priznaje da je prispeo.
Po priznanju prispeća, predaje se Carini.
Tek 30 dana po predaju Carini, Carina priznaje da ga je obradila i predaje ga Pošti na uručenje.
Lično moje mišljenje je da im je naređeno zadržavanje sa uvek datim rokom 30 dana kašnjenja.
Nagla promena je nastala s početka ove godine.
Od 2012-te do 2018-te smo primali poštu još kako tako i ostvarivali svoja ljudska prava
na prijem pošiljki, od 12 do 20 dana u proseku.
Sada imamo situaciju da se neregistrovane pošiljke kradu na poslednjpj pošti, nakon završetka brojanja i sistema brojača.
Što je naša međunarodna sramota.
A registrovane pošiljke krše sve međunarodne norme i rokove.
A da.
Postoji još stavka poklonjenog softvera Carini, od strane Nemačke.
Koji je trebalo da ubrza procese.
USporio ih je višestruko.
Molba Nemačkoj: - Molim vas, nemojte nam više pomagati.
Ovo više nije pitanje novca koji nam uzimaju Pošta i Carina.
Ovo je sad pitanje časti, ili osećaja ropstva.
Samo, kome mi robujemo? Ko to ima pravo na zadržavanje pošiljki, sračunato, od 60 dana u Srbiji?
BS
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar