Tabloidi protiv tužioca za organizovani kriminal: Da li vlasti smeta istraga o nadstrešnici i Generalštabu?

Prorežimski mediji pokrenuli su hajku protiv specijalnog tužilaštva za organizovani kriminal Mladena Nenadića.
Tabloidi protiv tužioca za organizovani kriminal: Da li vlasti smeta istraga o nadstrešnici i Generalštabu?
Foto: 021.rs
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal (JTOK), inače, radi trenutno i na istragama u slučaju pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, kao i na slučaju prodaje Generalštaba.
 
Kako piše Nova.rs, za početak hajke poslužila je fotografija sa privatne proslave u jednom beogradskom restoranu, na kojoj su osim Nenadića i rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić, bivši košarkaš i reprezentativac Dejan Bodiroga, svi koji su podržali studente u blokadi fakulteta.
Uz njih su na fotografiji bili i bivši direktor "Infrastruktura železnice Srbije" Milutin Milošević i Nebojša Bojović, dekan Saobraćajnog fakulteta i prorektor za međunarodnu saradnju Univerziteta u Beogradu, a njih su tabloidi proglasili krivcima za pad nadstrešnice.
 
Istraga o padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu 1. novembra 2024. godine, koja je ubila 16 i teško ranila jednu osobu, vodi se u Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu, Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, kao i Javno tužilaštvo za organizovani kriminal (JTOK).
Upravo JTOK zapravo ima kapacitete, nadležnost i stručnost da sprovede istragu o eventualnim finansijskim malverzacijama tokom renoviranja zgrade Železničke stanice u Novom Sadu, što postavlja pitanje da li su režimski mediji zbog toga krenuli sa kampanjom protiv specijalnog tužioca Mladena Nenadića.
 
Profesorka Pravnog fakulteta u penziji Vesna Rakić Vodinelić ističe da je ovo već viđen metod obračuna sa nepodobnima u srpskom pravosuđu i da se ne dešava prvi put.
 
"Ovo je još jedan udar izvršne vlasti na pravosuđe. Slučaj pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu je predmet nekoliko istraga, a moguće je da istraga u Tužilaštvu za organizovani kriminal smeta nosiocima vlasti", ističe ona.
Osim istrage za pad nadstrešnice, ovo tužilaštvo vodi još jednu bitnu istragu koja se odnosi na Generalštab, odnosno brisanje iz Centralnog registra kulturnih dobara, nakon čega je usledila prodaja Generalštaba. 
 
Podsetimo i da je direktor Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture Goran Vasić priveden zbog sumnje da je falsifikovao dokumenta zbog kojih je Generalštab uklonjen iz Registra.
 
"Tu ima mnogo činjenica koje još treba ispitati, jer je teško poverovati da je tadašnji v. d. direktor Zavoda za zaštitu spomenika na svoju ruku potpisao odluku o skidanju Generalštaba sa spiska objekata pod zaštitom države. Treba videti ko ga je podstrekavao na to i ko je još umešan", kaže Radmila Dragičević Dičić, bivša sudija Specijalnog suda.
 
Slučaj Generalštaba zanima svetsku javnost budući da je u ceo slučaj, zbog projekta izgradnje hotela i luksuznih stanova, umešana i porodica Donalda Trampa, predsednika SAD. Projekat predvodi Džared Kušner, zet američkog predsednika Donalda Trampa, uz uključenost Trampove organizacije, koju vode Trampovi sinovi, Donald Mlađi i Erik.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Magnolija

    11.07.2025 14:53
    Interesantna prezimena: Vesić, Vasić.
  • NS

    11.07.2025 14:41
    Pravda
    Niti znam ko je kriv, niti zelim da bilo sta prejudiciram, niti imam prava, niti sam strucan. Ali nema logike da neki od ovih sa fotke nisu pozvani u Tuzilastvo, makar da daju izjave. To je pitanje zdrave pameti, a kako vi to predstavljate, ispada da ih napadaju tabloidi, bez ikakvog osnova.
  • Advokat

    11.07.2025 12:43
    Kako uvek VR Vodinelic pojasnjava pravo !!!
    Kako ?
    Kako ga ne pojasnjava neko sa NS pravnog faxa

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija