Uhapšen 52-godišnjak u Kraljevu zbog zloupotrebe službenog položaja

Policija je u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu uhapsila D. V. (52) zbog sumnje na zloupotrebu položaja odgovornog lica i oštećenje poverilaca.
Uhapšen 52-godišnjak u Kraljevu zbog zloupotrebe službenog položaja
Foto: 021.rs
Sumnja se da je D. V, kao odgovorno lice firme "Feniks oil 2006", u toku 2017. godine u više navrata preuzimao robu od pravnog lica FAM iz Kruševca koju potom nije plaćao.
 
Osumnjičeni je tokom 2019. godine za vreme blokade tekućeg računa firme "Feniks oil 2006" istu preregistrovao u "Feniks oil", čime je omogućio prebacivanje robe iz magacina blokirane firme u aktivnu radi dalje prodaje.
 
Takođe, čestim preregistracijama firmi D. V. je onemogućio pravno lice FAM da naplati svoja potraživanja i na taj način im naneo štetu u iznosu od oko 19.740.022 dinara.
 
Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Uslovna kazna za napad na studente FDU

Jedan od optuženih za napad na studente Fakulteta dramskih umetnosti prošlog novembra u Beogradu kažnjen je uslovnom kaznom zbog nasilničkog ponašanja na javnom skupu.