Sindikat Sloga: Iz VMA dali otkaz samohranom ocu; Ministarstvo odbrane: Otkaz zbog izostanka sa posla

Sindikat zaposlenih u Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije "Sloga" najoštrije osuđuje postupak nadležnih na Vojnomedicinskoj akademiji (VMA) koji su, navedeno je, pod sumnjivim okolnostima dali otkaz samohranom ocu Slobodanu Živaniću, saopštio je taj sindikat.
Kako je navedeno, Živanić je na VMA 10 godina radio po ugovoru o privremenim poslovima, čime je direktno prekršen Zakon o radu.
 
"Kada je pokušao da se raspita kako su neki koji su došli posle njega dobili posao za stalno i pored obećanja da će se prvo u stalni radni odnos primati oni koji su prvo došli, umesto odgovora dobio je otkaz ugovora o radu i pored velike nepopunjenisti radnih mesta", saopšteno je.
 
"Sloga" navodi i da je Živanić sve vreme obavljao poslove mimo redovnog radnog vremena, kao volonter, radeći tako bez naknade za prekovremeni rad, i da su umesto njega te dnevnice su "uzimale njegove kolege koje su redovno zaposlene".
 
Kao obrazloženje za otkaz navedeno je da se Živanić "nekoliko puta nije pojavio na poslu", dok on tvrdi da nije imao kako da ode na posao jer je njegova plata od 24.000 dinara kasnila i nije imao čime da kupi kartu za prevoz.
 
"Sloga" poziva nadležne da preispitaju svoju odluku o prekidu ugovora o radu Živaniću, a Živaniću će pružiti svu neophodnu pravnu pomoć u ostvarenju njegovih prava pred nadležnim institucijama.
 
 Ministarstvo odbrane: Otkaz zbog izostanka sa posla
 
Ministarstvo odbrane saopštilo je danas da je ugovor sa Slobodanom Živanovićem raskinut nakon što je samoinicijativno napustio radno mesto u Vojno-medicinskoj akademiji (VMA) na koje više nije dolazio, a odsustvo nije opravdao.
 
U saopštenju, koje je odgovor na saopštenje sindikata "Sloga", navodi se da je Živanović bio angažovan po Ugovoru o privremeno povremenim poslovima u Institutu za radiologiju VMA na šalteru magnetne rezonance kao administrativni službenik.
 
Navodi se da više puta nije opravdavao odsustvo sa posla, da je odbijao da nosi zaštitnu opremu i da se time oglušio o niz naredbi. Navodi se da je on 7. jula 2020. godine samoinicijativno napustio radno mesto na koje više nije dolazio, da svoje odsustvo nije opravdao, te da je 10. jula. 2020. pokrenut postupak nadležnih u Vojnomedicinskoj akademiji za raskid ugovora o zaposlenju.
 
Navodi se da je ugovor raskinut po više tačaka za raskid ugovora - "ukoliko izvršilac posla ne izvršava obaveze", "ukoliko izvršilac posla učini povredu radne i vojne discipline" i "ukoliko izvršilac posla samovoljno napusti obavljanje ugovorenih poslova".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Tom

    01.08.2020 09:48
    Otkaz
    I pored takvog ministra vojska je ipak bolja jet su tamo neki pametni ljudi koni se nedaju tek tako.
  • Branislav

    01.08.2020 09:12
    Realno su čoveku učinili uslugu. Te 24000 su samo naknada za prevoz podobnim fekalijama u državnom sektoru koje prijave adresu stanovanja u očevom rodnom... Čoveče nauči neki zanat ispod 120k....
  • Inspektor Višekruna

    01.08.2020 06:40
    Plata 24000
    i još kasni!
    Stvarno smo lideri u regionu!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija