"
Mislim da povećanje penzija treba dopuniti zaštitnom klauzulom za penzionere koji imaju niža primanja. Sve su cene otišle na gore, naročito lekovi i komunalne usluge, pa narod teško živi. Ne želim da budem neiskren, povećanje od šest odsto nije zanemarljivo, ali država ima obavezu prvo da vrati ono što je uzela za 47 meseci od penzionera", ističe za
N1 Grabundžija.
Dodaje da je "celih pet godina prosečna penzija bila 23.000 dinara, i da su penzioneri to teško preživljavali".
"Veliki broj ljudi je umro, nije ni doživeo povećanje. Nisu imali za lekove i račune, a mnogi su ostali i bez stanova. Pored toga, i u vreme vanrednog stanja niko nije brinuo o penzionerima, veća prava su imali kućni ljubimci nego oni. Mesec dana je policija u patrolama privodila penzionere i kažnjavala ih, a kućni ljubimci su dva puta mogli u šetnju", kaže Grabundžija.
On navodi da je sa Savezom penzionera napravljena saradnja i plan da se od države zahteva da "vrati ono što je uzeto".
Govoreći o odluci Ustavnog suda da odbije zahtev da se preispita odluka o smanjenju penzija, on ocenjuje da je ta institucija "najveći politički sud u Evropi".
"Naši političari kukaju na Haški tribunal, a mi imamo najveći politički sud u Evropi. Naš Ustavni sud se ne meša u svoj posao. Oni rade po nečijem diktatu i rade - da ne urade ništa. Političke igre koje se igraju u našoj zemlji su besmislene, nemaju ni grama ljudskosti", smatra Grabundžija.
On je najavio dalju pravnu borbu kako bi se pred međunarodnim sudovima izdejstvovala nezakonitost donete odredbe o smanjenju penzija.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
Bot
djoka
Samo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar