Na prvom mestu je Velika Britanija, a posle Srbije su Malta, Island, Danska, Irska, Rumunija i Slovenija.
Kada je reč o regionu, Srbija je prva po broju vakcinisanih na milion stanovnika, a slede Rumunija, Slovenija, Mađarska, Hrvatska i Bugarska.
Po ukupnom broju vakcinisanih u regionu je prva Ruimunija, sa 609.300 ljudi koji su primile vakcinu.
Više od 780.000 prijavljenih
Više od 780.000 građana Srbije prijavilo se za vakcinaciju putem portala eUprave ili kol-centra, izjavio je direktor Kancelarije Vlade Srbije za eUpravu Mihajlo Jovanović.
Najviše prijava je iz velikih gradova – Beograda, Novog Sada, Niša, Zrenjanina, Кruševca, Pančeva i Subotice, rekao je Jovanović za RTS.
Prema njegovim rečima, polovinu prijavljenih čine stariji od 75 godina i grupa od 65 do 74 godine.
Jovanović je dodao da se interesovanje građana za odredjeni tip vakcina menjalo kako su vakcine stizale u Srbiju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 13
Rikverc
Cccc
@dobrivoje
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar