Navode da su pripadnici Sektora za vanredne situacije MUP-a angažovani na otklanjanju posledica vremenskih nepogoda koje su danas zahvatile Srbiju.
Ukupno 90 vatrogasaca-spasilaca sa 38 vozila iz Beograda, Novog Sada, Sremske Mitrovice, Pančeva, Niša, Sombora, Valjeva, Jagodine, Užica i Smedereva do sada su bili angažovani na 41 intervenciji - asistenciji ekipama Hitne pomoći, izvlačenju
vozila koja su sletela sa puta ili su zavejana, kao i na uklanjanju palih stabala i delova krovova.
Vatrogasci-spasioci angažovani su na evakuaciji osoba na putu Sjenica - Novi Pazar u mestu Brnjica, kao i na pružanju pomoći putnim preduzećima pri uklanjanju palog drveća radi što bržeg uspostavljanja saobraćaja na tom putu.
Iz MUP-a mole građane da ne kreću na put, posebno ka putnim pravcima koji su neprohodni i to su:
Aljinovići - Sjenica - Novi Pazar,
Novi Pazar - Deževa - Šaronje - Odvraćenica,
Brzeće - Kopaonik (Jaram),
Kumanica - Preko Brdo - Duga Poljana,
Odvraćenica - Preko Brdo,
Raška - Kuti – Odvraćenica,
Vrbnica - granica Srbije sa Crnom Gorom (Vrbnica),
Sjenica - Raždaginja - Buđevo - Karajukića Bunari - Suvi Do - Leskova - Velje Polje – Tutin
Srasla Bukva - Srezojevci - Trbušani (Komuna).
Bez električne energije su dalekovodi Štavalj i Bare, na teritoriji Novog Pazara, u Čačku, u selu Donja Trepča, selu Kačulice, u selu Ježevica i Banjica, kao i na teritoriji opštine Lučani u sela Dljin, Guberevci, Goračići, Veles i Grab.
Ekipe elektrodistribucije su na terenu i otklanjaju kvarove.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
9
puteve od snega , ne od vozila.
Svuda u svetu su padavine , zastoji, smetovi ,
slomljeno drveće po putevima, sletanja i iskliznuća ,
ali se putevi ne zatvaraju , a da se plata prima cele
godine za održavanje. Vozila imaju , soli imaju, goriva
koje pojeftinjuje imaju ali SRBlji treba i da rade nekad ,
a to im pada teže i od snega koji ih je eto u februaru iznenadio.
Đoka
Ko se zatekao na svoj rizik.
NV
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar