Lajčak: Preuzete obaveze moraju biti ispunjene, prioritet je da se obe strane slože oko predloga EU

Specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak izjavio je da je Briselski sporazum ratifikovao kosovski parlament - "čime je za Kosovo postao međunarodno pravna obaveza".
"Razumemo da je ovo pitanje osetljivo za Vladu Kosova, ali obaveze moraju da biti ispunjene", rekao je Lajčak u intervjuu za današnji list Politika, odgovarajući na pitanje zašto još nije formirana Zajednica srpskih opština.
Kako je naveo, "stav EU, SAD i drugih međunarodnih partnera jeste da je svako dalje odlaganje neprihvatljivo".
On je rekao da EU trenutno radi na dva koloseka kako bi dijalog Beograda i Prištine krenuo napred.
 
"Prvo, prioritet je da se obe strane slože oko predloga EU za normalizaciju odnosa. Drugo, mi paralelno nastavljamo da radimo na obezbeđivanju pune i trenutne implementacije svih elemenata onog što je do sada dogovoreno u dijalogu - koji ostaju važeći, i obavezujući su za obe strane", rekao je Lajčak.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Neko viče

    20.02.2023 12:55
    Na nepismenom Balkanu sve što je napisano je praktično mrtvo slovo na papiru.
  • Prevara

    20.02.2023 10:43
    Ovaj gura EU papir na potpisivanje, pre formiranja ZSO ? Šta to radi Vučić , rekao je da pre ZSO o ničemu neće razgovarati ?
  • Sremica

    20.02.2023 08:51
    Nista to ne menja
    Te preuzete obaveze nista nece promeniti, jer ih niko nece ni primeniti, a niko ih nece ni kontrolisati.To je ta "trula sargarepa" koja se nudi Srpskim magarcima.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Javna debata: "Srbija se odmiče od Evrope"

Srbija se sve više odmiče od Evrope zbog poteza njene vlasti, a za to je delom odgovorna i Evropska unija (EU), ocenili su u Beogradu učesnici javne debate o evrointegracijama Srbije.