Marinika Tepić podnela krivičnu prijavu protiv saradnice Zagorke Dolovac
Potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić podnela je krivičnu prijavu protiv tužiteljke Tanje Vukićević, članice Visokog saveta tužilaštva.
Foto: 021.rs
Kako navodi Nova.rs, prijava je podneta protiv bliske saradnice glavne tužiteljke Zagorke Dolovac zbog navodnog falsifikovanja zvaničnog dokumenta koji je u ime tužilačkog saveta dostavila početkom maja.
Tepić je podnela prijavu u kojoj se navodi da je Vukićević u zvaničnom dopisu Narodnoj skupštini navela neistinit podatak, te da je dopis overila pečatom saveta i svojim potpisom.
U svom poslaničkom pitanju Marinika Tepić je na sednici Narodne skupštine od 20. aprila zatražila od VST (tadašnjeg Državnog veća tužilaca) da dostavi informaciju da li je disciplinskom tužiocu tog tela dostavljena prijava protiv Nenada Stefanovića, šefa Višeg tužilaštva u Beogradu (VJT).
Pitanju koje je Tepićeva postavila prethodio je progon tužiteljki iz VJT Jasmine Paunović i Bojane Savović, koje su se našle na meti Nenada Stefanovića i njegovih najbližih saradnika nakon što su isterane iz Odeljenja za korupciju, a potom i javno progovorile o dešavanjima i zloupotrebama u najbitnijem tužilaštvu u državi.
U zvaničnom dopisu, koji je posle nekoliko dana dostavljen Narodnoj skupštini i poslanici Tepić, Tanja Vukićević je navela da protiv Stefanovića nije podneta disciplinska prijava. Ovu informaciju, Vukićevićeva je dostavila na službenom memorandumu i overila službenim pečatom, čime je, kako se navodi u prijavi, počinila krivično delo falsifikovanja službene isprave.
Međutim, istu informaciju od VST zatražila je i tužiteljka Jasmina Paunović, ovog puta od sekretara tog tela. Na njeno pitanje šta se dešava sa prijavom koju su ona i Savović podnele još krajem marta, sekretar joj je odgovorio da je prijava primljena, zavedena i dostavljena disciplinskom tužiocu na dalji rad.
Ovaj dopis je zajedno sa navodno falsifikovanim dostavljen u utorak Prvom osnovnom tužilaštvu kao dokaz da je tužiteljka Vukićević počinila krivično delo.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Poverenik inicirao da svakog 8. aprila čas u školi bude posvećen kulturi i istoriji Roma
08.04.2026.•
2
Poverenik za zaštitu ravnopravnosti pokrenuo je inicijativu da se 8. april - Međunarodni dan Roma, u svim školama u Srbiji i ubuduće posveti upoznavanju učenika sa istorijom, kulturom, jezikom i identitetom romske zajed
Na izborima u Mađarskoj može da glasa više od 66.000 ljudi iz Srbije
08.04.2026.•
5
Pravo glasa na izborima u Mađarskoj, koji će se održati u nedelju, 12. aprila, ima 8.115.983 građana, od kojih 497.448 nema adresu u toj zemlji, te na izborima može da glasa poštom.
Nakon 32 godine: Umesto da dobije epilog - slučaj smrti novinarke Dade Vujasinović zastareo
08.04.2026.•
1
Danas se navršavaju 32 godine od smrti novinarke lista "Duga" Radislave Dade Vujasinović koja i dalje nije rasvetljena, a slučaj je dočekao zastarelost, saopštilo je Udruženje novinara Srbije (UNS).
Cene mesa pred Uskrs: Poskupela svinjetina, mahom u hipermarketima
08.04.2026.•
1
Cene mesa u toku praznika znatno variraju. U poređenju sa božićnim praznicima, cene jagnjetine padaju, dok svinjetine rastu.
Odbor Skupštine Srbije za odbranu odbio da raspravlja o događaju u Kanjiži
08.04.2026.•
1
Odbor Skupštine Srbije za odbranu i unutrašanje poslove nije prihvatio predlog poslanika Zeleno-levog fronta (ZLF) Bogdana Radovanovića da raspravlja o događaju kod Kanjiže gde je u blizini gasovoda pronađen eksploziv.
Predato 20.000 potpisa da zahtevom za vanrednim parlamentarnim izborima: Pritisak i poruka Vučiću
08.04.2026.•
7
Predstavnici neformalne Akademske mreže predali su danas u zgradi Predsedništva više od 20.000 potpisa građana sa zahtevom za raspisivanje izbora.
Đurđević Stamenkovski: Izdvojićemo novac za krst od 14 metara kod Prokuplja
08.04.2026.•
45
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski rekla je u Prokuplju da će ministarstvo izdvojiti sredstva za izgradnju spomen-obeležja u obliku krsta, visine 13,86 metara.
Tužilaštvo saopštilo detalje u vezi sa smrću kineskog radnika na gradilištu kod Brankovog mosta
08.04.2026.•
1
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu naložilo je da se ispitaju okolnosti u vezi sa nesrećom koja se dogodila 7. aprila na gradilištu kod Brankovog mosta, kada je jedan radnik izgubio život, a tri su povređena.
Dva iskakanja voza u tri dana: Stručnjak za železnicu kaže da je veći deo mreže u katastrofalnom stanju
08.04.2026.•
11
Iskakanje voza sa brze pruge Beograd-Subotica još jednom je skrenulo pažnju na pitanje koliko smo bezbedni i koliko je ovaj, nekad nazvan posao veka, urađen po standardima. I još važnije, ko i kako održava prugu.
U Srbiji bar 39.000 klizišta, uskoro građanima dostupna mapa sa svim lokacijama
08.04.2026.•
0
Na teritoriji Srbije registrovano je više od 39.000 klizišta.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - tu je i poklon
08.04.2026.•
19
Novi 021.rs dnevni kviz u kom vas darujemo je pred vama.
Da nema više redova i papirologije: Sada možete predložiti koje administrativne postupke treba digitalizovati
08.04.2026.•
3
Kancelarija za informacione tehnologije i elektronsku upravu pokreće inicijativu "Ti predloži - Kancelarija za IT i eUpravu digitalizuje".
Vučić se izvinjava, a Macutu ništa sporno u izjavama Bratine i Glišića - treba li da budu smenjeni?
08.04.2026.•
28
Izjave pojedinih članova Vlade Srbije izazvale su snažne reakcije u javnosti i otvorile pitanja političke odgovornosti.
U planu povećanje praga za upis u srednje škole
08.04.2026.•
12
Ministarstvo prosvete će razmotriti predlog da od sledeće školske 2027/28. godine minimalni prag za upis u gimnaziju bude 70 bodova po osnovu uspeha na završnom ispitu i opšteg uspeha od šestog do osmog razreda.
Poskupljuje priključak za gas za domaćinstva
08.04.2026.•
9
Preduzeće "Srbijagas" je saopštilo da će od 11. aprila priključak za gas za domaćinstva umesto 780 evra koštati 980 evra u dinarskoj protivrednosti.
Grujičić povodom Svetskog dana zdravlja: "U zdravstvu se uvodi neka vrsta strahovlade"
07.04.2026.•
9
Danas je Svetski dan zdravlja, i ovaj datum nas samo podseća da o zdravlju treba da mislimo svaki dan.
Puštena dva službenika Pošte Srbije nakon privođenja u Kosovskoj Mitrovici
07.04.2026.•
0
V.d. direktora Pošte Srbije Zoran Anđelković izjavio je da su dvojica službenika tog preduzeća, koje je danas u Kosovskoj Mitrovici privela tzv. kosovska policija, pušteni.
FOTO, VIDEO Skup podrške N1: "N1ko nije sam"
07.04.2026.•
6
Građani i novinari večeras su se okupili ispred N1 kako bi pružili podršku redakciji nakon razrešenja dosadašnjeg direktora Igora Božića.
Akcija "Kaciga glavu čuva": Prošle godine stradalo 64 motociklista, ove godine već 12
07.04.2026.•
1
U Srbiji su u prošloj godini poginula 64 vozača motocikala i mopeda, ove godine već 12, upozoreno je danas u Beogradu, tokom preventivne akcije "Kaciga glavu čuva".
Kosovska policija privela dvojicu muškaraca u Mitrovici zbog raznošenja pošte iz Srbije
07.04.2026.•
0
Šef operative Kosovske policije za region sever Petrit Fejza potvrdio je danas za Kossev da su u Mitrovici danas privedena dvojica muškaraca, najverovatnije službenici Pošta Srbija.
Komentari 4
Душан
Берач памука
miki
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar