"
Jedan deo će biti posvećen račanskoj prepisivačkoj školi, jedan deo istoriji ćirilice od Ćirila i Metodija, kako se menjalo naše pismo, ali nam je želja da imamo i savremene elemente koji bi predstavili naše pismo i da bude primamljivo i mlađim generacijama", kaže za
RTS vođa projektnog tima Siniša Spasojević.
"Početak radova na Muzeju ćirilice jeste početak obnove i podsećanja na dužinu trajanja našeg pisma i naše države i nije samo u funkciji kulture već i naše države", objašnjava član Nacionalnog saveta za kulturu Željko Marković.
U prvoj fazi radova planirana je rekonstrukcija zgrade nekadašnje škole, kroz zamenu krova, stolarije, fasade, grejanja i hidrotehničke i elektro instalacije.
Rekonstrukciju, kroz projekat "Gradovi u fokusu 2023.", finansira Ministarstvo kulture.
"Opredeljena su sredstva od 24 miliona dinara. Opština je iz svog budžeta opredelila četiri miliona i 600 hiljada dinara za projektovanje parternog uređenja", navodi predsednica Opštine Bajina Bašta Vesna Đurić.
Po završetku zgrade krajem godine, uslediće unutrašnje opremanje i parterno uređenje budućeg kompleksa.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
pajo patak
W
Vuk
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar