
Pritvor za desetoricu zbog nabavke amfetamina u Holandiji i prodavanja u Srbiji
Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana desetorici osumnjičenih za trgovinu drogom.

Foto: 021.rs
Oni su uhapšeni u akciji policije koja je izvedena 29. septembra i u kojoj je zaplenjeno više od 170 kilograma droge amfetamin, piše N1.
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu – Posebno odeljenje za organizovani kriminal je 1. oktobra doneo rešenje kojim je prema okrivljenima Z.S, M.T, M.T, S.M, M.L, A.S, R.S. i Lj.S odredio pritvor.
Po tom rešenju, pritvor može da im traje najduže 30 dana, navodi se u saopštenju suda.
Pritvor je prema okrivljenima Z.S, M.T, M.T, S.M, M.L, A.S, R.S. i Lj.S određen zbog postojanja okolnosti koje ukazuju da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo, a prema okrivljenima Z.S. i M.T. i zbog postojanja okolnosti koje ukazuju na opasnost od bekstva.
Iz Javnog tužilaštva za organizovani kriminal nedavno je saopšteno da je po njihovom nalogu, u saradnji sa SBPOK, uhapšeno deset osoba zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
"Ova organizovana kriminalna grupa je zajedno sa I.S. i A. К. koji se nalaze u pritvoru u periodu od 2. februara do danas (29.09.2023. godine) nabavljala amfetaminsko ulje iz Holandije, a potom proizvodila, skladištila i prodavala opojnu drogu amfetamin na teritoriji Srbije. Takođe, ova organizovana kriminalna grupa je nabavljala opojnu drogu – lekove sa psihoaktivnim kontrolisanim supstancama na teritoriji Beograda, a potom transportovala ka Кraljevini Holandiji", navodi se u saopštenju.
Protiv navedenog rešenja Višeg suda dozvoljena je žalba krivičnom vanpretresnom Veću Višeg suda u Beogradu u roku od tri dana od prijema rešenja.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Pitanje posle zahteva studenata: Kako u izbornu trku pod starim uslovima?
09.05.2025.•
0
Studenti u blokadi tražili su vanredne parlamentarne izbore. I tako otvorili debatu - kako u izbornu trku pod starim izbornim uslovima.
Sudija Majić: Visoki savet sudstva se trudi da se ne zameri režimu i da bude neprimetan
09.05.2025.•
0
Sudija Apelacionog suda Miodrag Majić kritikovao je rad Visokog saveta sudstva (VSS).
DNEVNI KVIZ: 10 pitanja za pobednike
09.05.2025.•
0
Danas je Dan pobede, a pred vama je novi 021.rs izazov.
VIDEO Danas protest "Marš na Drinu" u Loznici: Trajaće dvanaest sati
09.05.2025.•
0
U Loznici se danas, 9. maja, održava protest pod nazivom "Marš na Drinu".
Hubač: Novi proces za izbor Saveta REM-a neće biti bolji od prethodnog
09.05.2025.•
0
Željko Hubač, bivši kandidat za člana Saveta REM-a smatra da ni novi proces za izbor članova Saveta REM-a neće biti bolji od prethodnog.
Vučić danas na vojnoj paradi u Moskvi, uprkos upozorenjima iz EU
09.05.2025.•
0
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas će prisustvovati vojnoj paradi u Moskvi, uprkos upozorenjima iz Evropske unije (EU) da bi taj potez mogao negativno da utiče na proces evrointegracija Srbije.
Novi papa prošle godine bio u Beogradu: Sastao se sa Porfirijem, bio na koncertu Big benda RTS-a
08.05.2025.•
6
Novi papa Lav XIV boravio je u Beogradu prošle godine, od 24. do 27. juna.
Studenti u Loznici dočekani uz vatromet
08.05.2025.•
1
Grupe studenata, onih koji su pešačili iz Šapca, Valjeva, Obrenovca i Mladenovca stigla je večera u Loznicu gde se, u petak, 9. maja održava protest "Marš na Drinu".
SKC u blokadi o tvrdnjama Brnabić: Zastavu smo izložili onako kako smo je pronašli u podrumu
08.05.2025.•
10
Iz beogradskog Studentskog kulturnog centra (SKC) u blokadi odbacili su navode predsednice Skuštine Srbije Ane Brnabić u vezi sa državnom zastavom na izložbi u tom prostoru.
Napad na romsku porodicu: Zapalili im vatru ispred kuće i tukli ih
08.05.2025.•
2
Romska porodica Gaši danas se vratila u svoj dom u Tavniku kod Kraljeva, u pratnji policije. U pitanju je izbeglička porodica sa Kosova, jedina romska u tom kraju.
DNEVNI KVIZ: 10 pitanja da oborite svoj rekord
08.05.2025.•
6
Kao i svakog dana, tu je 021.rs dnevni kviz.
AMSS upozorio vozače na probleme zbog obilnih kiša
08.05.2025.•
0
Auto moto savez Srbije (AMSS) je upozorio vozače na opreznost zbog obilnih padavina i zbog, u planinskim područjima, zemlje i šljunka na putevima.
Petković: Sve smo sigurniji da ni Evropa više ne želi da se "petlja" u projekat Jadar
08.05.2025.•
12
Marijana Petković iz organizacije "Ne damo Jadar" kaže da su u tom udruženju "sve više sigurni da ni Evropa više ne želi da se petlja i finasira takve stvari poput projekta Jadar u Srbiji".
Patrijarh Kiril odlikovan Ordenom Republike Srbije
08.05.2025.•
5
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je u Moskvi Orden Republike Srbije na velikoj ogrlici patrijarhu moskovskom i cele Rusije Kirilu.
Apelacioni sud o žalbama na presudu za masovno ubistvo u Duboni i Malom Orašju
08.05.2025.•
0
U Apelacionom sudu u Beogradu počelo je zasedanje o žalbama na prvostepenu presudu za masovno ubistvo koje se dogodilo u selima Dubona i Malo Orašje pre dve godine.
Rektor posle sastanka s premijerom: Nisu doneti nikakvi zaključci, ništa od anuliranja uredbe
08.05.2025.•
2
Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić izjavio je da na današnjem sastanku s predsednikom Vlade Đurom Macutom nisu doneti nikakvi zaključci.
Siniša Mali i ofšor firma: Političari imaju niska primanja i visoku potrošnju - a to se ne istražuje
08.05.2025.•
3
Ministar finansija Siniša Mali ponovo se našao u žiži javnosti jer je za školovanje njegove dece uplaćeno više od 230.000 evra preko tri ofšor kopanije, od kojih je jedna upravo njegova.
Profesorski život bez plate: Svakodnevne potrebe svedene na minimum
08.05.2025.•
2
Univerzitetski profesori i prosvetni radnici u osnovnim i srednjim školama dobijaju smanjene plate, a na njihove račune ležu različiti iznosi, u zavisnosti od obračuna koji se šalju Školskoj upravi.
Sve veći otpor partijskoj diktaturi u preduzećima: Izgubila se granica toga šta je normalno
08.05.2025.•
19
Pretnje, ucene i strah - ovo su sve karakteristike političkih pritisaka koje građani Srbije trpe godinama.
Vučić sprema odgovor na kritike EU zbog posete Moskvi: "Govoriću iz glave"
08.05.2025.•
11
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da očekuje "mnogo teške reakcije" iz Evropske unije zbog svog prisustvovanja Paradi pobede u Moskvi, ali da na to ima spreman odgovor.
Sindikat sudske vlasti: Za 24 sata skoro 300 sudija, tužilaca i advokata podržalo štrajk pravosuđa
08.05.2025.•
2
Sindikat sudske vlasti saopštio je da je 287 sudija, tužilaca i advokata podržalo zaposlene u pravosuđu koji su stupili u obustavu rada zbog, kako tvrde, lošeg materijalnog položaja.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar