
Vučić: Porodilja iz Šida spasila desetine dece, sutra prijem u Predsedništvu da joj se zahvalim
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će Maricu Mihajlović, čija je beba preminula zbog akušerskog nasilja u Sremskoj Mitrovici, primiti u Predsedništvu.
On joj se zahvalio što je izašla sa svojom pričom u javnost.
"Koliko sam nesrećan i tužan zbog činjenice da se tom detetu i toj majci to dogodilo, srećan sam što je Marica Mihajlović izašla u javnost. Ja ću sutra da je primim u Predsedništvu", rekao je Vučić novinarima u Beogradu.
On je dodao da će se zahvaliti Marici Mihajlović, jer je time što je izašla u javnost spasila mnogo druge dece, zbog čega će i sami akušeri biti pažljiviji.
"Siguran sam da 99,99 odsto njih koji rade sa majkama daju sve od sebe, žive za živote tih majki i te dece. Uvek imate 0,01 tih neodgovornih, ali će sada i oni shvatiti da država reaguje snažno i odgovorno i da će takve majke uvek da imaju našu podršku, pa ćemo i to da smanjimo u budućnosti", kazao je Vučić.
Upitan o mogućim protestima zbog tog slučaja, Vučić je kazao da bi protesti onda mogli da se organizuju i za "požare i saobraćajne udese".
"Da ja ne ulazim u krivično-pravne stvari (oko slučaja akušerskog nasilja), to je na nadležnim državnim organima, ali svakako užasno. Zbog toga organizujete demonstracije? Pa onda možete zbog svega - požara, saobraćajnog udesa", rekao je Vučić.
Prijavite akušersko nasilje
Svaka žena ima pravo da dobije odgovarajuću negu tokom porođaja i da bude tretirana sa poštovanjem u okruženju koje poštuje pravo na privatnost. Pacijentkinje imaju pravo da donose odluke o svom telu i da budu informisane o procedurama.
Prema Svetskoj zdravstvenoj organizaciji, akušersko nasilje uključuje bilo koju vrstu fizičkog i verbalnog zlostavljanja, ponižavanja, prinudnog načina sprovođenja medicinskih procedura, što žene stavlja u poziciju ranjivosti.
Ukoliko smatrate da ste bili žrtva akušerskog nasilja, postoje institucije i timovi kojima možete da se obratite:
- Zaštitnik prava pacijenata na teritoriji bolnice u kojoj ste bili izloženi nasilju (Novi Sad: 021/420-066, lokal 130; mihajlo.knezi@novisad.rs i sandra.gavric@novisad.rs)
- Zdravstvena inspekcija: zdravstvena.inspekcija@zdravlje.gov.rs, zdravstvena.novisad@zdravlje.gov.rs
- Zaštitnik građana: 011 2068-100, 064 876 8505, zastitnik@ombudsman.rs, kabinet@ombudsman.rs
- Pravni tim za pomoć žrtvama ginekološko-akušerskog nasilja: koracizena@gmail.com
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Drugi dan marša studenata od Novog Pazara do Novog Sada završen u Ušću
17.10.2025.•
1
Studenti koji pešači od Novog Pazara do Novog Sada su za dva dana prešli više od 50 kilometara i stigli do Ušća.
Aleksandar Jovanović Ćuta: Sprema se još jedan ekološki zločin u Mazgošu
17.10.2025.•
0
Šef poslaničke grupe Ekološki ustanak Aleksandar Jovanović pozvao je danas "celu Srbiju da brani selo Mazgoš", koje se nalazi u blizini Dimitrovgrada, gde je planirano da se kopa lignit.
VIDEO: BIA u spotu, uz naslove iz tabloida, navodi da je učestvovala u borbi protiv obojene revolucije
17.10.2025.•
6
Na svečanosti povodom obeležavanja Dana Bezbednosno-informativne agencije (BIA) prikazan je spot u kojem se prezentuju, kako su naveli, rezultati rada ove agencije.
Ministarstvo: Smanjen broj bodova za upis na budžet
17.10.2025.•
0
Ministarstvo prosvete saopštilo je da će biti moguć upis naredne godine studija na teret budžeta sa manje od 48 ESPB bodova.
Sindikati kulture predali Ministarstvu finansija zahteve u vezi sa zaradama
17.10.2025.•
0
Savez samostalnih sindikata Srbije i Granski sindikat kulture, umetnosti i medija "Nezavisnost" održali su protest zbog lošeg finansijskog stanja radnika u kulturi i zahteve predali Ministarstvu finansija.
Kiselina prosuta po autu članice Zeleno-levog fronta u Smederevu
17.10.2025.•
0
Vozilo članice Zeleno-levog fronta iz Smedereva oštećeno je pošto je po njemu posuta kiselina.
EPS-ova struja bi mogla da poskupi za oko 60 odsto na tržištu EU: Moglo bi papreno da košta privredu
17.10.2025.•
9
Prva na udaru finansijskog mehanizma za prekogradnično usklađivanje cene ugljenika bile Elektroprivreda Srbije (EPS), koja snabdeva strujom većinu kompanija.
Tužilaštvo podiglo optužnicu protiv bivše gradonačelnice Niša
17.10.2025.•
0
Više javno tužilaštvo u Nišu podiglo je optužnicu protiv bivše gradonačelnice Niša Dragane Sotirovski, koja se tereti za zloupotrebu službenog položaja.
Radnik na gradilištu Naučno-tehnološkog parka u Nišu pao sa visine, životno ugrožen
17.10.2025.•
2
Muškarac je tokom jučerašnjeg dana pao sa visine na gradilištu u Naučno-tehnološkom parku (NTP) u Nišu.
Tužilaštvo i Vučić se oglasili o Vujadinu Saviću: Istraga o curenju informacija
17.10.2025.•
22
Slučaj bivšeg fudbalera Vujadina Savića privukao je pažnju nakon što su se u javnosti pojavili detalji iz njegovog privatnog života.
Prorektor za nastavu BU: Upisano 12.000 studenata od planiranih 15.000 u novu školsku godinu
17.10.2025.•
2
Na ukupno 106 studijskih programa Univerziteta u Beogradu je u tri upisna roka u školskoj 2025/2026. godini upisano više od 12.000 studenata.
Drugi dan šetnje ka Novom Sadu: Studenti iz Novog Pazara danas pešače ka Baljevcu
17.10.2025.•
1
Studenti iz Novog Pazara nastavili su da pešače ka Novom Sadu.
Dekanica Filološkog fakulteta dobila poziv na saslušanje: Nije organizovana nastava tokom blokada
17.10.2025.•
0
Dekanica Filološkog fakulteta u Beogradu Iva Draškić Vićanović pozvana je na saslušanje pred Prekršajnim sudom.
Uhapšen osumnjičeni za ubistvo u Beogradu, sumnja se da je ubijen Cetinjanin sa Interpolove liste
17.10.2025.•
9
Muškarac koji je ubijen u Beogradu na vodi je Filip Ivanović, Cetinjanin iz kriminalnog miljea, pišu beogradski mediji.
Zaharova: Moskva i Beograd zajedno traže rešenje za prevazilaženje problema sankcija NIS-u
17.10.2025.•
14
Moskva i Beograd nastavljaju zajedničku potragu za optimalnim rešenjem kako bi prevazišli probleme koje je administracija Sjedinjenih Američkih Država napravila sankcijama protiv Naftne industrije Srbije.
Protest danas u Beogradu zbog lošeg materijalnog stanja zaposlenih u kulturi
17.10.2025.•
0
Samostalni sindikat kulture Srbije i Granski sindikat kulture, umetnosti i medija "Nezavisnost" su za danas, 17. oktobra, u Beogradu najavili protest zbog, kako su naveli, lošeg materijalnog stanja zaposlenih u kulturi.
Muškarac ubijen u pucnjavi u Beogradu na vodi
17.10.2025.•
6
Muškarac je ubijen u pucnjavi u Beogradu.
Dimitrijević (CRTA): SNS odbijala naše predloge o biračkom spisku, pa ih pre dolaska Fon der Lajen uvrstila
17.10.2025.•
3
U predlogu SNS-a o biračkom spisku nalaze se i neka rešenja organizacije CRTA koja su predložili još prošle godine.
Koordinatoru Pokreta Tvrđava određeno zadržavanje: Uhapšen tokom skupa u Smederevu
17.10.2025.•
3
Koordinatoru Pokreta Tvrđava u Smederevu Nikoli Krstiću određeno je zadržavanje do 48 sati, nakon čega će biti izveden pred tužioca.
"Odvezane ruke" policiji od Vidovdana: Bezbroj slučaja brutalnosti, nijedan policajac nije odgovarao
17.10.2025.•
25
Otkako su počeli studentski i građanski protesti u novembru prošle godine, javnost je svedočila brojnim slučajevima policijske brutalnosti i prekoračenja ovlašćenja.
Komentari 72
андра
Tty
David
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar