
Zvaničnici EU i drugih država izrazili saučešće građanima povodom nesreće u Novom Sadu
Zvaničnici Evropske unije i više država, među kojima su i susedne, uputili su saučešće građanima Srbije povodom pogibije ljudi u obrušavanju betonske nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.

Foto: 021.rs
Među zvaničnicima koji su izrazili saučešće su evropski komesar za proširenje Oliver Varheji, šef Delegacije EU u Srbiji Emanuele Žiofre, premijer Mađarske Viktor Orban, predsedavajući Predsedništva Bosne i Hercegovine Denis Bećirović, predsednik Crne Gore Jakov Milatović, ambasadori Japana i Norveške u Beogradu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je večeras da su telegrame saučešća uputili i predsednik Francuske Emanuel Makron i kancelar Austrije Karl Nehamer.
Evropski kopmesar za proširenje Varheji je napisao na Iksu da članovima porodica žrtava upućuje najdublje saučešće, da želi brz oporavak svim povređenima u tragičnoj nesreći u Novom Sadu, i da su njegove misli i molitve sa narodom Srbije.

Šef delegacije EU u Srbiji Žiofre je na Iksu izrazio najdublje saučešće, navodeći da je u mislima sa članovima porodica žrtava i povređenima u Novom Sadu, gde je život izgubilo najmanje 14 osoba.
"Duboko me je rastužila vest o teškoj nesreći na Železničkoj stanici u Novom Sadu. Moje misli su sa povređenima i članovima porodica žrtava. Stojimo uz građane Novog Sada u ovom teškom trenutku", naveo je Žiofre.
Viktor Orban je na Iksu izrazio najdublje saučešće narodu Srbije i predsedniku Aleksandru Vučiću, navodeći da su njegove misli i molitve sa članovima porodica žrtava.
I would like to express my deepest condolences to President @avucic and the people of Serbia upon the tragic collapse of a roof at the train station in Novi Sad. Our thoughts and prayers are with the families of the victims!
— Orbán Viktor (@PM_ViktorOrban) November 1, 2024
Predsednica Severne Makedonije Gordana Siljanovska Davkova večeras je izrazila saučešće porodicama poginulih u nesreći na Železničkoj stanici u Novom Sadu, a povređenima poželela brz oporavak.
Bošnjački član Predsedništva BiH Denis Bećirović naveo je da je sa tugom primio vest o nesreći na železničkoj stanici u Novom Sadu, prenosi Anadolija.
"U ime građana Bosne i Hercegovine, i u moje lično ime, izražavam duboko saučešće porodicama stradalih i građanima Srbije. Povređenima u ovoj tragičnoj nesreći želim brz oporavak", naveo je Bećirović.
Srpska članica Predsedništva BiH Željka Cvijanović uputila je telegram saučešća Vučiću povodom nesreće, navodeći da je ta tragedija duboko pogodila i ožalostila sve u Republici Srpskoj, koji istinski saosećaju s onima koji su izgubili najmilije.
"Molim Vas da porodicama stradalih prenesete izraze saučešća i reči saosećanja i podrške zbog bola koji ih je zadesio, a povređenima poželite brz i uspešan oporavak", navela je Cvijanović.
Vlada Republike Srpske proglasila je 2. novembar Danom žalosti na području tog entiteta BiH zbog pogibije građana u Novom Sadu.
Crnogorski predsednik Milatović napisao je na Iksu da ga je „duboko potresla vest o tragičnom gubitku života u Novom Sadu“ i da je Crna Gora mislima uz građane tog grada i cele Srbije.
"U ime građana Crne Gore i u svoje lično ime, izražavam najdublje saučešće porodicama stradalih, a povređenima želim brz oporavak", naveo je Milatović.
Predsednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poslao je Vučiću i premijeru Srbije Milošu Vučeviću izraze saučešća povodom nesreće u Novom Sadu, prenosi portal CdM.
"Ne postoje reči utehe koje možemo da pružimo porodicama stradalih u ovoj katastrofi. Neka je pokoj nevinim dušama stradalih u ovoj nesreći, a povređenima želim brzo ozdravljenje", naveo je Mandić.
Ambasadorka Norveške u Srbiji Kristin Melsom navela je na Iksu da je juče posetila Novi Sad i da je sa velikom tugom saznala današnju tragičnu vest.
"Upućujem iskreno saučešće porodicama koji su izgubili živote i izražavam solidarnost sa građanima Novog Sada", navela je Melsom.
Ambasador Japana u Srbiji Akira Imamura izrazio je najiskrenije saučešće porodicama čiji su voljeni izgubili živote u tragičnoj nesreći i dodao da se najiskrenije nada brzom oporavku povređenih.
Ministarstvo spoljnih poslova Rumunije objavilo je na Iksu da izražava najdublje saučešće zbog gubitka života u tragičnoj nesreći u Novom Sadu i solidarnost sa ljudima u Srbiji, i da povređenima želi brz oporavak.
Sve informacije o dešavanjima u Novom Sadu povodom ove tragedije pratite na OVOM LINKU.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
MUP: Blokade nezakonite, policija će podnositi prijave
04.07.2025.•
0
MUP je saopštio da su blokade raskrsnica nezakonite.
VIDEO Vučić upozorio da se ne blokiraju gradovi: "Kao Boga vas molim ..."
03.07.2025.•
7
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je večeras građane na mir i uputio molbu "da se ne ruši Srbija", jer, kako je rekao, "oni koji to žele ne mogu da je pobede".
Komesarka EU za proširenje: Pratimo izveštaje o prekomernoj upotrebi sile
03.07.2025.•
2
Komesarka Evropske unije za proširenje Marta Kos saopštila je da EU "prati izveštaje o prekomernoj upotrebi sile protiv demonstranata u Srbiji".
Advokat Luka Vodinelić zadobio teške povrede i frakture tokom intervencije žandarmerije kod Pravnog
03.07.2025.•
6
Advokat Luka Vodinelić zadobio je teške povrede, frakture i prelome, tokom intervencije žandarmerije ispred Pravnog fakulteta u Beogradu, potvrdila je njegova majka, profesorka Vesna Rakić Vodinelić.
VIDEO: Građani, studenti i bajkeri blokirali raskrsnicu ispred Pravnog fakulteta u Beogradu
03.07.2025.•
0
Ispred Pravnog fakulteta u Beogradu oko 20 časova počelo je okupljanje studenata i građana u znak protesta zbog sinoćnjeg incidenta u kom je privedeno oko 30 studenata tog fakulteta.
Preminuo student ETF-a, tužilaštvo se oglasilo zbog dezinformacija
03.07.2025.•
5
Dvadesetdvogodišnji student Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu preminuo je 2. jula.
Zastitnik građana: Četvoro od 13 uhapšenih građana pretrpelo neki oblik fizičkog nasilja
03.07.2025.•
2
Institucija Zaštitnik građana saopštila je da je četvoro od 13 uhapšenih građana u toku blokada sa kojima je obavljen razgovor u policijskim stanicama pretrpelo neki oblik fizičkog nasilja.
Advokat pretučene studentkinje o pomilovanju "SNS junaka": Ovo je atak na Ustav
03.07.2025.•
11
Advokat Srđan Hromiš koji zastupa oštećene studente kaže da je u šoku zbog odluke predsednika Srbije da pomiluje četvoricu okrivljenih aktivista Srpske napredne stranke.
Udruženje FemPlatz: Smeniti ministra pravde, Vučić da podnese ostavku
03.07.2025.•
7
Udruženje "FemPlatz" zatražilo je smenu ministra pravde Nenada Vujića i hitnu ostavku predsednika republike Srbije Aleksandra Vučića.
Expo se širi: Sprema se seča stotina stabala na beogradskom Ušću
03.07.2025.•
10
Narednih dana se priprema seča stotine stabala na Ušću sa novobeogradske strane zbog potrebe manifestacije Expo 2027, saznaje organizacija Ministarstvo prostora.
Advokatska komora Beograda: Policija upotrebila brutalnu silu prema studentima Pravnog fakulteta
03.07.2025.•
0
Advokatska komora Beograda osudila je to što je, kako je ocenila, policija u sredu uveče "upotrebila brutalnu silu" prema studentima Pravnog fakulteta.
AP: Tenzije u Srbiji porasle od subote, Vučić pojačava pritisak u nameri da suzbije proteste
03.07.2025.•
2
Američka agencija Asošiejted pres javila je da su tenzije u Srbiji porasle od subotnjeg protesta na poziv studenata.
FOTO, VIDEO: "Pijanista" naslikao mural Novaku koji "pumpa"
03.07.2025.•
4
Beogradski umetnik i aktivista Andrej Josifovski, poznatiji kao "Pijanista", ovekovečio je momenat sa Vimbldona kada Novak Đoković "pumpa".
Delegacija EU u Srbiji: Očekujemo efikasnu i kredibilnu istragu o navodima upotrebe prekomerne sile
03.07.2025.•
6
Delegacija Evropske unije u Srbiji saopštila je danas na društvenoj mreži Iks da pomno prati situaciju i da poziva na izbegavanje eskalacije tenzija, kao i da osuđuje akte nasilja.
Studenti Marčetić i Radovanović pušteni nakon saslušanja
03.07.2025.•
1
Student Nikola Marčetić pušten je nakon saslušanja, a priveden je prethodnog dana na blokadama u Zemunu. Ni njemu, kao ni studentu Ivanu Radovanoviću, nije određeno zadržavanje.
Vlada Srbije usvojila upisne kvote za fakultete, na budžetu skoro 29.000 studenata
03.07.2025.•
1
Vlada Srbije usvojila je odluke o kvotama za upis u akademsku 2025/26. godinu po kojima će iz budžeta biti finansirano 28.977 studenata.
Sindikat sudske vlasti osudio pokušaj upada policije na Pravni fakultet i napade na pravnike
03.07.2025.•
0
Glavni odbor Sindikata sudske vlasti saopštio je da osuđuje brutalni pokušaj nasilnog upada policije na Pravni fakultet u Beogradu i fizičke i psihološke napade na kolege pravnike i akademsko osoblje.
Pašalić: Dve ekipe zaštitnika gradjana u poseti uhapšenim gradjanima
03.07.2025.•
1
Zaštitnik gradjana Zoran Pašalić izjavio je da su dve ekipe zaposlenih u toj instituciji u poseti svim policijskim stanicama u kojima se nalaze uhapšeni zbog učešća u blokadama saobraćajnica.
Može li policija da "isprati" pokretne blokade širom zemlje: Trčanje od raskrsnice do raskrsnice
03.07.2025.•
24
Hapšenja studenata zbog sumnji da su počinili više dela protiv ustavnog uređenja, prouzrokovala su i novu formu protesta koja je počela u nedelju popodne u Zemunu.
Komentari 2
Mima
Sima
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar