Srbija dobila Koordinaciono telo za pristupanje EU

Vlada Srbije usvojila je Odluku o osnivanju Koordinacionog tela za proces pristupanja Srbije Evropskoj uniji.
Srbija dobila Koordinaciono telo za pristupanje EU
Foto: 021.rs
"Predloženim rešenjima inovirana je i na celovitiji i jasniji način uspostavljena struktura, definisani su zadaci i odnos radnih tela", navodi se u saopštenju Vlade.
 
Kako se navodi, sistem tela za Koordinaciju uključuje Koordinaciono telo, Savet Koordinacionog tela i pregovaračke grupe, a planirano je da sistem bude upotpunjen i Timom za podršku pregovorima, koji bi bio osnovan posebnom odlukom Vlade.
Vlada je donela i odluku o obrazovanju Saveta za borbu protiv trgovine ljudima, neophodnog za sprovođenje Programa za borbu protiv trgovine ljudima u Srbiji za period 2024-2029 godine, međusektorskog planskog dokumenta kojim se na celovit način utvrđuju ciljevi i mere za suprotstavljanje toj vrsti nedozvoljene trgovine.
Za predsednika Saveta imenovan je ministar unutrašnjih poslova, a članovi su ministri finansija, prosvete, zdravlja, pravde, ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, kao i ministar za evropske integracije, navodi se u saopštenju Vlade.
 
Predviđeno je da sednicama Saveta prisustvuje nacionalni koordinator za borbu protiv trgovine ljudima i u rad Saveta se, po potrebi, uključuju predstavnici naučnih i drugih institucija i udruženja čija je delatnost povezana sa prevencijom i suzbijanjem trgovine ljudima i zaštitom žrtava.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Zamenik zamenika

    21.11.2024 19:06
    Naredno proširenje je verovatno 2027. godine kada ulaze Crna Gora i Albanija. Ništa se neće promeniti osim što ćemo na granici sa EU Crnom Gorom čekati po 10 sati na ulazak. Prvo u NATO pa zatim u EU je bio put svih zemalja članica. Generalni sekretar NATO Mark Rute imenovao je Radmilu Šekerinsku biivšu ministarku odbrane iz Severne Makedonije (članica NATO) za zamenika generalnog sekretara NATO.
  • Joka

    21.11.2024 17:15
    Nećete skoro ispuniti uslove za ulaz u EU tako da, opušteno...
    Kome je realno potrebna država ogrezla u kriminalu, korupciji, lopovluku... I, nemoj da mislite da ta ista EU ne vidi šta radite. Neko vas ipak posmatra.
    Pozdrav svim dobrim ljudima.
  • Particulare matter

    21.11.2024 13:53
    Važno je napomenuti da sve troškove ovi kojekakvih tela, timova, i saveta u Srbiji snosi EU. Važno je reći i da je Srbija zemlja koja je najveći korisnik predpristupnih EU finansijskih fondova. Šta su uradili svi ovi timovi, tela, saveti u Srbiji na ispunjavaju pristupnih poglavlja i na približavanju Srbije EU? Ništa.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

AMSS upozorava na poledicu na putu

Poledica se, zbog niskih temperatura, zadržava na putevima, na pojedinim deonicama moguć je tanak, slabo vidljiv ledeni sloj pa se vozači pozivaju da voze oprezno.