Vlada odlučila: Još dve ćerke Blagoja Jovovića dobijaju državljanstvo Srbije

Vlada Srbije usvojila je danas Uredbu o utvrđivanju plana smanjenja ambalažnog otpada za period od 2025. do 2029. godine.
Vlada odlučila: Još dve ćerke Blagoja Jovovića dobijaju državljanstvo Srbije
Foto: 021.rs
Ovom uredbom je predviđeno da se građanima omogući da ambalažu iz domaćinstva pogodnu za reciklažu odvajaju u posebne posude namenjene za to.
Kako piše u saopštenju, u sakupljačku infrastrukturu investiraće organizacije produžene odgovornosti proizvođača, odnosno operateri sistema upravljanja ambalažnim otpadom.
 
"Uloga operatera je da, investicijama i razvojem infrastrukture, obezbede da se ambalažni otpad iz industrije, sektora usluga i domaćinstava odvojeno sakuplja, reciklira ili koristi za dobijanje energije", navela je Vlada Srbije.
U saopštenju se dodaje da je krajnji cilj smanjenje količine otpada koja se odlaže na deponijama.
 
Vlada Srbije usvojila je i Uredbu o uvrđivanju Programa podrške sprovođenju mera populacione politike i podrške u oblasti porodice i dece u Srbiji za 2025. godinu i u te namene opredelila sredstva u ukupnom iznosu od 392.163.000 dinara.
 
Na predlog Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja doneto je i rešenje da se dodeli srpsko državljanstvo Adrijani Andrei Jovović i Gabrijeli Alehandri Jovović koje žive u Argentini, a čiji je otac Blagoje Jovović koji je prema nekim izvorima pucao na ustaškog ratnog zločinca Antu Pavelića, ranivši ga tako da je on preminuo od posledica dve godine kasnije.
Ipak, u stručnoj javnosti sve su češći glasovi koji podsećaju da savremena istoriografija nema dovoljno podataka o tom događaju, s obzirom na to da postoji samo Jovovićeva izjava.
 
Prethodno je 2023. godine i Marija Jovović, takođe njegova ćerka, dobila državljanstvo Srbije.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Joca

    12.03.2025 20:04
    Gde oni iskopaju ove detalje? o.O

    Ja sam upravo naučio da je na Pavelića bio izvršen atentat, a ovi pronašli ćerke lika koji je pucao i dodelili im državljanstvo.

    :clap: :clap:
    Da nije tragično bilo bi smešno.
  • Smrdigorci

    12.03.2025 20:00
    Kod tkz. Srba
    Uvek moze jos bednije.
  • Maja

    12.03.2025 19:42
    botovosa
    budale iz sns vlade donose budalaste odluke u ovim vremenima, tacko onakve kakve im oboleli sef servira,

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija