Olivera Zekić kupila stan i garažu od Jovane Joksimović, nije prijavila Agenciji
Doskorašnja predsednica Saveta REM-a Olivera Zekić kupila je stan i garažu od urednice Tanjuga Jovane Joksimović, ali to nije prijavila Agenciji za sprečavanje korupcije.
Kako pišu CINS i BIRN, ona nije prijavila ovu i drugu imovinu, kao i potencijalni sukob interesa pre odlučivanja o dodeli dozvole za emitovanje Tanjug televiziji.
Savet REM-a je na vanrednoj telefonskoj sednici 28. maja 2021. godine doneo jednoglasnu odluku da se televiziji Tanjug da dozvola za emitovanje kablovskog programa. U tom trenutku televizija je bila u vlasništvu firmi iza kojih su stajali srpski pop pevač Željko Joksimović, novinarka i dugogodišnja direktorka više televizija u Srbiji Manja Grčić i biznismen blizak SNS-u koji je u privatizaciji kupio više lokalnih medija Radojica Milosavljević.
Oni su, kako podsećaju CINS i BIRN, oko godinu dana pre ovoga kupili pravo na ime, logo i imovinu nekadašnje novinske agencije Tanjug i potom osnovali televiziju. Za urednicu su postavili Joksimovićevu suprugu, novinarku Jovanu Joksimović.
Međutim, predsednica Saveta REM-a Olivera Zekić je od javnosti ali i Agencije za sprečavanje korupcije sakrila potencijalni sukob interesa.
Naime, istraživanje Centra za CINS-a i BIRN-a otkriva da je tadašnja predsednica Saveta REM-a, istog meseca kada je Tanjugu dodeljena dozvola, od Jovane Joksimović kupila stan i garažu u blizini Vukovog spomenika.
Podaci iz Registra cena nepokretnosti Rebuličkog geodetskog zavoda pokazuju da je stan platila najmanje 160 hiljada evra, a za to je, prema podacima iz katastra, uzela kredit od 120 hiljada evra.
Olivera Zekić je za CINS prvo rekla da se ne seća da li je stan i garažu kupila od Jovane Joksimović, da bi zatim u nastavku razgovora rekla da ih je kupila na kredit. Upitala je i šta je tu sporno.
"Gospođo, je l' ste vi finansijski islednik", odgovorila je Zekić kada je novinarka CINS-a pitala o vrednosti stana. Nakon toga više nije želela da priča i prekinula je vezu.
Jovana Joksimović nije odgovarala na pozive novinarke CINS-a.
Prema izveštaju o imovini i prihodima, koje je kao javna funkcionerka dužna da podnosi Agenciji za sprečavanje korupcije, njena primanja iz budžeta iznose 80 hiljada dinara. Pored toga, drugu imovinu, nije prijavila.
Tako recimo u tom izveštaju, iz aprila 2021. godine, stana i garaže koje je kupila od Jovane Joksimović, kao i dela stana u rodnom Kraljevu, nema.
Da je Zekić morala da se obrati Agenciji, ali i da obavesti kolege iz Saveta o potencijalnom sukobu interesa slažu se advokat Vladimir Tupanjac, Nemanja Nenadić iz Transparentosti Srbija, kao i Zoran Gavrilović iz BIRODI-ja.
Napomena: Ovaj tekst je izmenjen 2. aprila, kako bi se odmah ispravila interno uočena nenamerna greška. U prethodnoj verziji teksta je pogrešno navedeno da Olivera Zekić Agenciji za borbu protiv korupcije nije prijavila ušteđevinu, dok je na njenoj imovinskoj karti navedeno da jeste.
Rečenica iz prethodnog teksta "Pored toga, drugu imovinu ni ušteđevinu nije prijavila" ispravljena je tako da sada glasi "Pored toga, drugu imovinu nije prijavila".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Tončev: Ne razmatramo Dačićevu ostavku
16.05.2026.•
0
Visoki funkciner Socijalističke partije Srbije Novica Tončev izjavio je da ta stranka nije razmatrala eventualnu ostavku svog predsednika Ivice Dačića na mesto ministra unutrašnjih poslova nakon hapšenja Veselina Milića.
Razrešen mitropolit Justin, šest episkopa bilo protiv te odluke
16.05.2026.•
2
Mitropolit žički Justin razrešen je sa episkopskog trona, nakon višemesečnog postupka, potvrđeno je za Nova.rs iz više izvora.
Istraga protiv 10 osoba među kojima je Veselin Milić zbog sumnje na više krivičnih dela u vezi sa ubistvom
16.05.2026.•
1
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv 10 osoba zbog sumnje da su izvršili različita krivična dela u vezi sa ubistvom A.N, za kojim se i dalje traga.
Student Pravnog fakulteta: Podele u društvu stvara ova vlast
16.05.2026.•
4
Student Pravnog fakulteta u Beogradu Jovan Popović ocenio je da su pokušaji probijanja studentskih blokada posledica atmosfere koja se stvara u javnosti.
Vučić na Svetskom urbanom forumu UN u Bakuu 17. i 18. maja
16.05.2026.•
1
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvovaće na 13. Svetskom urbanom forumu u organizaciji Ujedinjenih nacija 17. i 18. maja, koji se ove godine održava u Bakuu, glavnom gradu Azerbejdžana.
Radovanović: Milić može da traži status svedoka-saradnika jer mnogo zna, možda prođe kao Dijana Hrkalović
16.05.2026.•
4
Pukovnica u penziji Slavica Radovanović, govoreći o pritvaranju sada smenjenog načelnika Beogradske policije Veselina Milića, kaže da sve ovo može da bude osveta.
Istoričar: Tvrdnja da je raspad SCG bio otcepljenje Crne Gore je nacionalistička floskula
16.05.2026.•
8
Dragan Popović, istoričar i direktor Centra za praktičnu politiku, ocenio je za RSE da je retorika u kojoj se raspad Srbije i Crne Gore opisuje kao "otcepljenje" Crne Gore "klasična nacionalistička floskula".
VIDEO: Protest zborova u Resniku zbog napada na aktiviste, prisutna i policija
16.05.2026.•
2
Zbor građana organizovao je protest u Resniku zbog napada na aktiviste koji su 29. aprila delili nalepnice "Studenti pobeđuju", a koji još uvek nije dobio epilog.
Telo muškarca pronađeno u reci ispod Brankovog mosta
16.05.2026.•
7
Telo u fazi radpadanja pronađeno je 15. maja u reci ispod Brankovog mosta.
Preminuo Predrag Koraksić Koraks
16.05.2026.•
36
Karikaturista Predrag Koraksić Koraks, jedan od najoštrijih i najdoslednijih kritičara političkih i društvenih prilika u Srbiji, preminuo je u 93. godini, saopštilo je Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS).
Koalicija 381: Ostavke Dačića i Vasiljevića su minimum odgovornosti nakon hapšenja Milića
16.05.2026.•
6
Bošnjačka građanska stranka, Stranka Crnogoraca i Građanski savez Mađara, kao članice Koalicije 381, zatražile su danas da ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić i direktor policije Dragan Vasiljević podnesu ostavke.
CIK Kosova sertifikovala 902 kandidata za izbore 7. juna
16.05.2026.•
0
Centralna izborna komisija Kosova (CIK) je na današnjoj sednici sertifikovala 902 kandidata iz 21 političkog subjekta za učešće na izborima za Skupštinu Kosova 7. juna.
U Crnoj Gori uhapšen državljanin Srbije kojeg ona potražuje, ušao iz Albanije
16.05.2026.•
2
Ministarstvo unutrašnjih poslova Crne Gore je danas saopštilo da je uhapšen jedan državljanin Srbije koga ona potražuje, a u Crnu Goru je ilegalno ušao iz Albanije.
Vučić: Andrej možda jednom ili nijednom bio u restoranu na Senjaku, priču plasirao Medenica
16.05.2026.•
53
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i direktor policije Dragan Vasiljević demantovali su navode da je predsednikov brat Andrej Vučić vlasnik restorana "27" na Senjaku u kom se 12. maja dogodila pucnjava.
Advokat Lakić: Vučić, Dačić i Vasiljević kriminalizovali policiju, morali bi da podnesu ostavke
16.05.2026.•
18
Advokat Nikola Lakić izjavio je da će zbog ubistva na Senjaku Veselin Milić snositi krivičnu odgovornost, dok bi iz istog razloga Aleksandar Vučić, Ivica Dačić i Dragan Vasiljević morali da snose političku odgovornost.
DS traži da Tužilaštvo ispita odgovornost Vučića u slučaju hapšenja Milića
16.05.2026.•
5
Demokratska stranka (DS) pozvala je Tužilaštvo za organizovani kriminal da hitno utvrdi odgovornost predsednika Srbije Aleksandra Vučića u slučaju zbog kojeg je uhapšen prvi čovek beogradske policije Veselin Milić.
Opozicija traži nastavak rasprave o nepoverenju vladi i izveštaj o Miliću
16.05.2026.•
3
Opozicioni poslanici u Skupštini Srbije saopštili su da je potrebno hitno nastaviti sednicu parlamenta o nepoverenju Vladi Srbije.
Vučić: Sprečićemo da narko dileri imaju policijsko obezbeđenje
16.05.2026.•
25
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da garantuje kako će u narednom periodu sprečiti da "pola narko dilera ima policijsko obezbeđenje" i potvrdio da takva situacija postoji 40 godina.
MUP demantuje navode da je Ivica Dačić u bolnici zbog dijabetesa
16.05.2026.•
22
Ministarstvo unutrašnjih poslova demantovalo je navode pojedinih medija da se ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić trenutno nalazi "u bolnici zbog problema sa dijabetesom".
Vučić: Još nije pronađeno telo muškarca koji je nestao nakon pucnjave na Senjaku
16.05.2026.•
76
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da telo nestalog A. N. još nije pronađeno, a zbog kog je uhapšen dojučerašnji načelnik beogradske policije Veselin Milić.
Komentari 29
zgađen
Mare
svako u vlasti ima svoju tetku iz kanade izgleda
Boeser Wolf
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar