U pitanju su, kako piše
Cenzolovka, mediji cilim.rs, portalramonda.rs, narcisijorgovan.rs...
Slavko Stijaković, nekadašnji oficir JNA, koji je, pored Vojne akademije završio i Fakultet političkih nauka, u medijima se ranije pominjao kao jedan od svedoka odbrane na suđenju u Haškom tribunalu u vezi sa zločinima koji su se dogodili u Vukovaru.
Poslednjih nekoliko godina, međutim, Stijaković je znatno prisutniji kao osnivač i suvlasnik čitave mreže medija, među kojima su Televizija Fruška gora, Gradska M televizija, Radio Breg, Radio Fruška gora...
Ako je suditi po rezultatima konkursa Ministarstva informisanja i telekomunikacija, ali i lokalnih konkursa čiji su rezultati do sada pristigli (Kragujevac 800.000 dinara, Leskovac 600.000, Kraljevo 500.000, Vranje 400.000....-), ključ njegovog uspeha u medijskom biznisu predstavlja SS Turistička televizija 1961 doo.
Ovom izdavaču medija, koji je ujedno neposredno ili posredno vlasnik dvadesetak portala registrovanih širom Srbije u poslednjih nekoliko godina, na kojima se mogu naći protokolarna saopštenja lokalnih vlasti i i institucija, pokoja "laka tema", ali gotovo nijedna prava novinarska priča, takav sadržaj zapravo donosi najviše budžetskog novca.
Rezultatima konkursa za proizvodnju medijskih sadržaja za televizije i radio stanice Stijaković može da bude manje zadovoljan, pošto su njegovi mediji dobili ukupno 5.030.000 dinara, što i nije velika suma, jer je tu bilo "igrača" koji su prošli znatno bolje, a i televizija je skupa igračka.
Međutim, kada su konkursi za sufinansiranje proizvodnje medijskih sadržaja za portale i sadržaje na jezicima nacionalnih manjina - mreža njegovih medija je, slobodno se može reći, apsolutni šampion.
Od 78 projekata za informisanje putem internet medija, koje je komisija Ministarstva odabrala, 11 će realizovati portali u neposrednom ili posrednom vlasništvu Sijakovićeve firme SS Turistička televizija 1961 doo.
SS Turistička televizija 1961 doo je, naime, vlasnik firmi Tvrđava 1780 doo Novi Sad, Vidik sa Cera doo Loznica, Naše trube doo Čačak, Portal Ramonda 1874 doo Niš, Portal Skadarlija 1854 doo Beograd, Privredno društvo Vojvoda 1914 Valjevo, Heroji Morave doo Jagodina, Portal Toplica doo Prokuplje, Portal voz doo Leskovac, Palvinac doo Smederevo i Zlatni vir doo Bor.
Svaka od njih je za realizaciju projekata na istoimenim portalima dobila po 500.000 dinara. Tako je Stijakovićevim firmama na konkursu za internet medije otišlo 5.500.000 dinara, što je 11,7 odsto ukupnog budžeta na ovom konkursu.
Saopštenja i "lake teme", od sada na 14 jezika
Konglomerat medija u vlasništvu Stijakovića je na konkursu za sufinansiranje projekata za proizvodnju medijskih sadržaja na jezicima nacionalnih manjina prošao još bolje, budući da je inkasirao gotovo petinu ukupnog iznosa sredstava koje je Ministarstvo odvojilo za konkurs.
RTV Fruška gora i Gradska televizija M su za svoje projekte dobile po 900.000, a Radio Breg Titel 800.000 dinara. Ukupno 2,6 miliona dinara za izveštavanje na slovačkom, odnosno hrvatskom.
SS Turistička televizija 1961 doo je za projekat koji podrazumeva realizaciju medijskih sadržaja na nemačkom jeziku dobila 800.000 dinara, ali je pored toga mreža portala registrovana širom Srbije za izveštavanje na različitim manjinskim jezicima podržana sa još ukupno 7,2 miliona dinara.
Naime, za svoje projekte na manjinskim jezicima firme Portal Ćilim doo Pirot (za izveštavanje na bugarskom) i Omorika i bor doo Užice (za izveštavanje na bošnjačkom) dobili su po 750.000 dinara.
Ceo tekst Cenzolovke možete pročitati
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
9
Aleksej
Mile
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar