Tadić: "Osećam se dobro u opoziciji"

Bivši predsednik Srbije i lider DS Boris Tadić izjavio je da očekuje od nove Vlade Srbije da donese boljitak Srbiji i izvrši promene na bolje, uz ocenu da je iz izlaganja novog premijera ostalo nejasno kako će vlada rešavati ekonomske probleme.
Bivši predsednik Srbije i lider DS Boris Tadić izjavio je da očekuje od nove Vlade Srbije da donese boljitak Srbiji i izvrši promene na bolje, uz ocenu da je iz izlaganja novog premijera ostalo nejasno kako će vlada rešavati ekonomske probleme.

Tadić je, tokom posete Školi prijateljstva na Tari, rekao da vladajuća koalicija ekonomsku situaciju prikazuje lošijom nego što jeste i naglasio da budžetski deficit iznosi 5,7, a ne sedam odsto. Novom premijeru Tadić je poželeo svu sreću na teškom i odgovornom mestu i izrazio nadu da će Dačić poboljšati komunikaciju sa političkim oponentima.

Demokrate će biti konstruktivna opozicija, koja će glasati i inicirati realizaciju evropskih zakona, poručio je Tadić. Na novinarska pitanja o stanju u DS, Tadić je rekao da se nada da neće biti stranačkih podela, kao što se to u prošlosti dešavalo.

"Sve što radi Đilas je moja odgovornost"

Tadić je rekao da je sa zamenikom predsednika DS Draganom Đilasom i dalje u dobrim i prijateljskim odnosima i podsetio da ga je on uveo u DS, predložio ga za predsednika Gradskog odbora i gradonačelnika Beograda. 
"Sve što radi Dragan Đilas je i moja odgovornost. Od njega očekujem da poštuje stranačku disciplinu i statut stranke. To se odnosi i na Vuka Jeremića. Njihove izjave nisu bile najkorisnije za stranku, ali verujem da će u narednom periodu biti", poručio je Tadić.

On istakao i da se dobro oseća od kada je u opoziciji i da ima mnogo posla koji bi trebalo da obavi u DS.

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, koji je sa Tadićem u poseti Školi prijateljstva na Tari, čestitao je građanima Srbije na novoj vladi.  "Želim da ova vlada bude uspešna i reši sve nagomilane probleme i Srbiju uputi na put stabilnog političkog i ekonomskog razvoja", rekao je Dodik.

On je izneo i uverenje da će nova vlada Srbije sarađivati sa Republikom Srpskom na najbolji mogući način u okviru partnerstva o specijalnim vezama.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Mile

    28.07.2012 22:31
    Može li neko da mi kaže:
    Ko je ovaj sedi starac na slici?
  • vlns

    27.07.2012 23:06
    nema vise pozera
    I mi se dobro osecamo sto te vise ne gledamo!
  • starac Fočo

    27.07.2012 20:46
    ...On istakao i da se dobro oseća od kada je...

    Moj predlog je tuširanje, a vi kako hoćete.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija