Šta nacije širom sveta najviše vrednuju?

Mapa čiji je autor MoveHub prikazuje šta stanovnici različitih zemalja sveta smatraju najdragocenijim.

Mapa je zasnovana na podacima koje OECD prikuplja od 2011, a do danas je stiglo više od 60.000 odgovora građana iz više od 180 zemalja.

Rezultati su pokazali da u Evropi najveći prioritet za Srbiju, Mađarsku, Hrvatsku, Bosnu i Hercegovinu, Letoniju, Slovačku, Veliku Britaniju, Irsku, Nemačku, Švajcarsku, Italiju, Finsku, Poljsku i Portugaliju predstavlja zadovoljstvo životom.

S druge strane, Rusija, Belorusija, Estonija, Litvanija, Češka, Austrija, Norveška, Island, Belgija, Francuska, Španija, Makedonija, Crna Gora, Grčka, Turska i Jermenija najviše vrednuju zdravlje.

Kipar je jedina zemlja za čije je stanovnike najvažnija dobra ravnoteža između porodičnog i poslovnog života, dok stanovici Ukrajine i Albanije najviše vrednuju zaradu.

U Moldaviji je posao najvažnija sfera života, a u Gruzija i Slovenija naročitu pažnju posvećuju životnoj okolini.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti

Egiptu vraćena ukradena statua Ramzesa II

Statua stara 3.400 godina koja prikazuje glavu Ramzesa II, vraćena je iz Švajcarske u Egipat, nakon što je ukradena i prokrijumčarena iz zemlje pre više od tri decenije.

Mesec će dobiti svoju vremensku zonu

Bela kuća objavila je memorandum u kojem traži od američke svemirske agencije NASA da uspostavi novi standard za lunarne vremenske prilike do 2026. godine.