VIDEO: Kvalitet vazduha u Italiji znatno bolji zbog virusa korona

Kvalitet vazduha u Italiji znatno se popravio usled širenja virusa korona.
Naime, prema snimcima koje je objavila Evropska svemirska agencija (ESA), može se zaključiti kako je do smanjenja nivoa azot-dioksida došlo upravo zbog kolektivnog karantina u Italiji. 
 
"Uprkos tome što na snimak mogu uticati oblaci i vremenske promene, sigurni smo kako je trenutna situacija u Italiji uticala na manjak saobraćajne i industrijske aktivnosti", javlja ESA. 
 
Ista stvar se početkom meseca dogodila i u Kini. 
 
Naučnici su već ranije utvrdili da je virus korona za najmanje četvrtinu smanjio kineske emisije gasova sa efektom staklene bašte u samo dve nedelje sredinom februara.
 
Podsetimo, do 23. februara kineske vlasti su obustavile saobraćaj ka i iz Vuhana i zatvorile mnoge pogone kako bi smanjile širenje zaraze. To je dovelo do značajnog smanjenja sagorevanja fosilnih goriva koji najviše uzrokuju klimatsku krizu, a Kina je najveći proizvođač gasova sa efektom staklene bašte na svetu.
 
  • Moler

    18.03.2020 01:00
    Samo tako

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti

Egiptu vraćena ukradena statua Ramzesa II

Statua stara 3.400 godina koja prikazuje glavu Ramzesa II, vraćena je iz Švajcarske u Egipat, nakon što je ukradena i prokrijumčarena iz zemlje pre više od tri decenije.

Mesec će dobiti svoju vremensku zonu

Bela kuća objavila je memorandum u kojem traži od američke svemirske agencije NASA da uspostavi novi standard za lunarne vremenske prilike do 2026. godine.