Tužilaštvo detaljno o Malešiću: Splav, opremanje stanova i novac
Povodom hapšenja načelnika novosadske policije Slobodana Malešića zbog sumnje na trgovinu uticajem oglasilo se Tužilaštvo za organizovani kriminal.
Foto: 021.rs
Malešić je priveden sinoć sa još tri osobe.
"Po nalogu Tužilašta za organizovani kriminal nakon višemesečnog predistražnog postupka, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Direkcije policije - Sektor unutrašnje kontrole uhapsili su četiri lica i to: Slobodana Malešića, generala policije na radnom mestu načelnika PU u Novom Sadu, Ljubomira Stanišića, policijskog službenika PU u Prijepolju, Dragana Kovačevića, policijskog službenika UKP Odeljenje za borbu protiv korupcije i Dženana Kujovića, privatnog preduzetnika i vlasnika više privrednih društava iz Prijepolja zbog krivičnih dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela, krivično delo trgovina uticajem i krivično delo zloupotreba službenog položaja", navodi se u saopštenju.
Kako navodi Tužilaštvo - ova organizovana kriminalna grupa se u periodu od sredine 2018. do danas udružila u vršenju više krivičnih dela sa koruptivnim elementom.
Osumnjičeni Malešić se tereti da je organizator ove organizovane kriminalne grupe i da je, koristeći svoj službeni i društveni položaj, posredovao "da se ne izvrše službene radnje koje bi se morale izvršiti".
"Osumnjičeni Malešić je od osumnjičenog Kujovića, primao obećanu i zahtevanu korist kako bi ostalim osumnjičenima policijskim službenicima, kao pripadnicima organizovane kriminalne grupe koji su postupali po njegovim nalozima, usmeno izdavao naloge da u okviru svojih službenih policijskih ovlašćenja ne izvršavaju službene radnje koje bi morali izvršavati a koje se odnose na otkrivanje i prikupljanje dokaza radi podnošenja krivične prijave protiv osumnjičenog Kujovića i odgovornih lica u njegovim privrednim društvima zbog nezakonitog poslovanja, a sa ciljem sticanja finansijske koristi sebi i pripadnicima ove organizovane kriminalne grupe", dodaje Tužilaštvo.
Kako pojašnjava Tužilaštvo, pripadnici organizovane kriminalne grupe Stanišić i Kovačević su imali zadatak da pružaju zaštitu osumnjičenom Kujoviću i članovima njegove porodice od krivičnog gonjenja i pružaju savete o postupanju pred nadležnim organima po podnetim krivičnim prijavama. Osumnjičeni Stanišić je pomagao Kujovićevom rođaku, a preko Kujovića da izbegne pritvor za krivično delo nasilje u porodici. Takođe, kako navodi Tužilaštvo, Malešić je uticao na policijske službenike da napuste mesto saobraćajne nezgode u kojoj je učestvovalo vozilo MUP u kome se prevozio osumnjičeni Malešić, a između ostalog i da se ukloni napomena iz jedinstvenog informacionog sistema MUP-a koja se odnosi na obaveznu kontrolu osumnjičenog Kujovića i njegovog vozila.
Osumnjičeni Stanišić i Malešić primili su korist i to: Malešić u novcu i materijalim dobrima za izgradnju i opremanje splava na reci Savi, opremanje stambenih objekata, uređenje porodičnog imanja kao i novac na ime navodne stipendije u korist njegovog sina, a osumnjičeni Stanišić za uređenje stana.
Svim licima lišenim slobode određeno je zadržavanje i u toku su njihova saslušanja u Tužilaštvu za organizovani kriminal, nakon čega će biti doneta odluka o pritvoru, zaključuje se u saopštenju tužilaštva.
U ovom postupku, Malešića brani advokat Veljko Delibašić koji za Insajder kaže da je Malešić na saslušanju negirao krivično delo koje mu se stavlja na teret.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Hronika
Novosađanin ispred jednog servisa zapalio dva kamiona, vatra se proširila i na treći
12.02.2026.•
3
Novosadska policija uhapsila je E. V. (40) iz Novog Sada zbog sumnje da je učinio dva krivična dela, teško delo protiv opšte sigurnosti i izazivanje opšte opasnosti.
Dvojac iz Novog Sada uhapšen zbog amfetamina i marihuane
11.02.2026.•
0
D. K. (42) i M. M. (34) iz Novog Sada uhapšeni su zbog trgovine drogom.
Taksista iz Beograda napadnut nožem u Novom Sadu
10.02.2026.•
3
Pedesetsedmogodišnji taksista povređen je u Novom Sadu, kada ga je nožem napao muškarac kojeg je vozio.
Iznošenje završnih reči u slučaju meštanina Temerina optuženog da je sekirom ubio oca zakazano za 23. februar
08.02.2026.•
0
Iznošenje završnih reči u postupku koji se vodi protiv G. N. (37) iz Temerina, okrivljenog da je u noći između 25. i 26. decembra 2023. godine sekirom ubio svog oca M. N. (76), zakazano je za 23. februar.
Maloletnik iz Novog Sada uhapšen zbog posedovanja ručne bombe, uočen ispred kluba u Beogradu
07.02.2026.•
4
Sedamnaestogodišnji mladić iz Novog Sada uhapšen je sinoć u Beogradu zbog posedovanja ručne bombe.
VIDEO: U razmaku od desetak minuta zapalili se točkovi dva gradska autobusa
06.02.2026.•
13
Danas je, u razmaku od desetak minuta, došlo do dva manja požara na točkovima gradskih autobusa.
Novosadski inspektori zaplenili 80 kilograma marihuane u Beogradu
06.02.2026.•
11
Inspektori novosadske kriminalističke policije pronašli su 80 kilograma marihuane pretresom automobila na području Beograda.
Novo hapšenje zbog projekata u Novom Sadu: Udruženje dobilo 1,3 miliona i nije sprovelo aktivnosti
06.02.2026.•
20
U Novom Sadu je uhapšen M. Č. zbog sumnje da je zloupotrebio položaj odgovornog lica.
Uhapšen zastupnik još jednog udruženja građana: Oštetio budžet Novog Sada za 2,3 miliona dinara
05.02.2026.•
10
Novosadska policija uhapsila je S. V. (34) iz Novog Sada zbog zloupotrebe položaja odgovornog lica.
Blagajnica banke sebi prebacila novac klijenata - više od 10 miliona dinara
05.02.2026.•
2
D. I. (30) iz okoline Bača uhapšena je zbog zloupotrebe položaja odgovornog lica.
Osuđen na sedam godina zatvora za pljačku menjačnice u Temerinu
05.02.2026.•
4
Z. P. (37) je presudom Višeg suda u Novom Sadu proglašen krivim za pljačku menjačnice u Temerinu, odnosno za razbojništvo u saizvršilaštvu, i osuđen na sedam godina zatvora.
Policija pretresla Novosađanina i pronašla mu sedam paketića marihuane, a kod kuće i municiju
03.02.2026.•
1
Novosadska policija uhapsila je Đ. L. (27) iz Novog Sada zbog trgovine drogom i nelegalnog oružja, odnosno municije.
Podignuta optužnica protiv trenera zbog nesreće kod Novog Sada u kojoj je poginuo mladi džudista
03.02.2026.•
2
Protiv S. S. (43) iz Smederevske Palanke podignuta je optužnica zbog saobraćajne nesreće koja se dogodila na auto-putu kod Novog Sada, u kojoj je smrtno stradao jedan mladi džudista, dok je više njih povređeno.
Ponovo produžen pritvor osumnjičenom za nesreću u Jevrejskoj u kojoj je poginuo taksista
01.02.2026.•
1
Beograđaninu A. S. (25), koji se tereti da je u Jevrejskoj ulici izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je poginuo pedesettrogodišnji vozač SOS taksija, produžen je pritvor do 2. marta.
Uhapšena dvojica dilera, pronađeno 60 grama amfetamina
30.01.2026.•
0
Novosadska policija uhapsila je G. P. (22) iz Novog Sada i S. I. (26) iz okoline Leskovca, osumnjičene za trgovinu drogom.
Uhapšen zbog pljačke kladionice u Novom Sadu
29.01.2026.•
2
Novosadska policija uhapsila je B. Č. (45) iz Novog Sada, osumnjičenog za razbojništvo.
VIDEO: Ponovo goreo napušteni objekat na Detelinari
29.01.2026.•
0
Tokom poslepodneva došlo je do požara na Detelinari.
Ponovo produžen kućni pritvor kamiondžiji osumnjičenom da je naleteo na policajca na auto-putu kod Novog Sada
29.01.2026.•
0
Vozaču kamiona M. P. (39) iz Lučana, koji se sumnjiči za saobraćajnu nesreću na auto-putu Novi Sad-Subotica, u kojoj je poginuo policajac na dužnosti Dejan Srdić(40) iz Inđije, produžena je mera zabrane napuštanja stana.
Novosađanin pretio radnici prodavnice replikom pištolja i oduzeo joj novac od pazara
28.01.2026.•
0
Novosađanin D. Ž. (33) uhapšen je zbog razbojništva.
FOTO: Novosadska policija zaplenila više od 60 kg marihuane i uhapsila državljanina Crne Gore
28.01.2026.•
5
Novosadska policija je u saradnji sa graničnom uhapsila M. D. (26), državljanina Crne Gore, zbog trgovine drogom.
Meštanin Temerina uhapšen zbog pokušaja ubistva: U kafani u Bečeju oštrim predmetom ubo meštanina u vrat
27.01.2026.•
2
Policija u Bečeju uhapsila je M. N. (34) iz Temerina zbog pokušaja ubistva.
Komentari 27
1
NV
R
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar