
Lazarević - Vojvodina: Drugi čin
Dosadašnji desni bek letonske Lipaje Milan Lazarević vratio se u FK Vojvodina, potpisujući ugovor na dve i po godine.

Foto: FK Vojvodina
Lazarević je rođen 1997. godine i Vošine je dete. U mlađim selekcijama novosadskog kluba proveo je sedam godina, a u matični klub se vraća nakon isteka ugovora u Lipaji.
Kako kaže, kod kuće je uvek najlepše.
"Srećan sam što su nam se putevi ponovo spojili, potrudiću se da sada opravdam poverenje i da pokažem da sam sazreo kao igrač, i kao čovek. Daću sve od sebe da pomognem Vojvodini da ostvari zacrtane ciljeve", poručio je Lazarević.
Lazarević je bio član omladinskih kategorija Vojvodine, a pre ulaska u prvi tim igrao je na pozajmici u Proleteru. Za prvi tim Vojvodine igrao je u sezonama dve i po sezone, nakon čega je prešao u Rad.
"Bio sam u Radu godinu i po dana, i u tom periodu sam mnogo napredovao, jer sam dobio šansu da igram na svakoj utakmici. Tamo sam stekao veliko iskustvo, jer je svaka utakmica bila kao finale, u borbi za opstanak. Otišao sam u Letoniju, u klub koji je pri vrhu tabele, iskusio sam šta znači inostranstvo, ali najlepše je biti kod kuće", dodao je Lazarević.
On je pohvalio kvalitet ekipe i istakao da su ga svi u klubu dočekali raširenih ruku.
"Javnost je na početku bila previše kritična, ali ja poznajem ove momke i oni su doveli Vošu do četvrtog mesta koje vodi u Evropu i mislim da zaslužujemo i da ćemo tu i ostati do kraja sezone. Imam samo reči hvale za sve u ekipi, stručnom štabu i klubu, da nije tako, ne bih pristao da se vratim. Voleo bih da osvojimo Kup Srbije i da se plasiramo u Evropu, siguran sam da ekipa ima potreban kvalitet i talenat da to i ostvari", zaključio je Lazarević.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport
Oslabljena Voša protiv OFK Beograd u borbi za Evropu
01.05.2025.•
0
Fudbaleri Vojvodine gostuju u petak, 2. maja, ekipi OFK Beograd u još jednom direktnom meču u borbi za Evropu.
Odbojkaši Vojvodine nisu uspeli da osvoje titulu prvaka
30.04.2025.•
3
Odbojkaši Vojvodine nisu uspeli da osvoje titulu prvaka Srbije.
Tanjga: Vojvodini jeste mesto u Evropi i to moramo da pokazujemo na svakom meču
30.04.2025.•
4
Trener Vojvodine Miroslav Tanjga oprezan je pred gostovanje OFK Beogradu u još jednom direktnom meču u borbi za Evropu.
Vojvodina u četvrtom duelu slavila protiv Radničkog - majstorica u sredu
28.04.2025.•
2
Odbojkaši Vojvodine su u četvrtom duelu na svom terenu slavili 3:1 (22:25, 34:32, 25:22, 25:15) protiv Radničkog.
Voša izgubila od TSC-a
27.04.2025.•
8
Fudbaleri Vojvodine izgubili su od ekipe TSC-a rezultatom 0:3 u 33. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.
Voša savladala Partizan i osvojila Kup Srbije
27.04.2025.•
2
Rukometaši Vojvodine pobednici su Kupa Srbije pošto su u velikom finalu, odigranom u Kraljevu, slavili nad Partizanom sa 28:26 (12:12).
Vojvodina dočekuje TSC u nedelju
26.04.2025.•
0
Trener Vojvodine Miroslav Tanjga optimista je pred derbi sa ekipom TSC-a u još jednom direktnom okršaju za plasman u Evropu.
Mlada džudo nada iz Novog Sada Aleksandra Andrić bronzana na EP
26.04.2025.•
0
Sedamnaestogodišnja Novosađanka Aleksandra Andrić osvojila je bronzanu medalju u kategoriji do 70 kilograma na Evropskom prvenstvu u džudou za seniore u Podgorici.
Preokret: Odbojkaši Vojvodine pobedili Radnički i produžili finalnu seriju Super lige
24.04.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine smanjili su na 1:2 protiv Radničkog iz Kragujevca u finalnoj seriji plej-ofa Super lige Srbije, pošto su na gostujućem terenu pobedili 3:2 (20:25, 26:28, 29:27, 28:26, 15:13).
Voša dobila UEFA licencu za narednu sezonu
24.04.2025.•
2
Fudbalski klub Vojvodina uspešno je ispunio sve kriterijume i zvanično dobio UEFA licencu za nastup u evropskim klupskim takmičenjima u sezoni 2025/26.
Pobeda Vojvodine u Novom Pazaru
23.04.2025.•
5
Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Novog Pazara rezultatom 1:0 u 32. kolu Super lige Srbije.
Fudbaleri Vojvodine gostuju Novom Pazaru - borba za Evropu
23.04.2025.•
0
Fudbaleri Vojvodine gostuju danas ekipi Novog Pazara u 32. kolu Superlige Srbije.
Voša poražena u drugoj utakmici finala plej-ofa, Radnički na korak od titule
22.04.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine poraženi su od Radničkog 3:2 (22:25, 19:25, 25:17, 25:21, 15:12) u drugoj utakmici plej-ofa Super lige Srbije.
Rukometaši Vojvodine u finalu Kupa protiv Partizana
21.04.2025.•
0
Rukometaši Vojvodine sastaće se sa Partizanom, u Kraljevu, 26. aprila, u finalu Kupa Srbije "prof. dr Branislav Pokrajac".
Pobeda košarkaša Vojvodine za kraj sezone
19.04.2025.•
2
Košarkaši Vojvodine su u poslednjem kolu Košarkaške lige Srbije u Čačku savladali istoimeni tim sa 99:80.
Poraz Vojvodine, ABA liga ostaje san
17.04.2025.•
5
Košarkaši Vojvodine izgubili su na gostujućem terenu od sarajevske Bosne, rezultatom 66:75.
Voša protiv TSC-a na "Karađorđu" za finale Kupa
15.04.2025.•
2
Fudbaleri Vojvodine igraće protiv TSC-a u polufinalu Kupa Srbije.
FOTO "Firma" istakla zastavu Sport kluba: Fudbal se igra vikendom!
14.04.2025.•
6
Navijači Vojvodine, popšularni "Firmaši" istakli su zastavu Sport kluba na "Karađorđu" nezadovoljni što se utakmice Superlige pomeraju za petak ili ponedeljak.
Voša triput u metu protiv Mladosti za 4. mesto na tabeli
13.04.2025.•
6
Fudbaleri Vojvodine savladali su Mladost iz Lučana na stadionu „Karađorđe“ rezultatom 3:1 u meču 1. kola plej-ofa Mocart Bet Super lige Srbije.
Napokon pobeda košarkaša Vojvodine: Ubedljivi protiv Novog Pazara
12.04.2025.•
2
Košarkaši Vojvodine su, posle niza od četiri uzastopna poraza, pobedili ekipu Novog Pazara rezultatom 91:75.
Odbojkaši Vojvodine izborili majstoricu
11.04.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine izborili su majstoricu u polufinalu plej-ofa Super lige Srbije, pošto su sinoć izjednačili u duelu sa Crvenom zvezdom.
Komentari 1
Dusan Dzigurski
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar