Ove godine deca od pet do 12 godina će imati priliku da uče makedonski i rumunski jezik.
Namera ovog događaja je da se deca kroz igru upoznaju sa osnovama jezika i kulture manjinskih zajednica i da ih ohrabri da fakultativno pohađaju nastavu manjinskih jezika u osnovnim školama.
Program je koncipiran na način da se jezičke radionice održavaju svakog radnog dana od 19 do 20 časova u ogranku Gradske biblioteke na Štrandu u Novom Sadu.
Subotom je dobro poznati kviz provere znanja koji se održava ili na Štrandu ili na Fruškoj gori.
"Aktivan boravak u prirodi je važna komponenta ovog događaja, i s obzirom na to da deca idu u pratnji roditelja, na ovaj način želimo da ukažemo na značaj planinarenja za celu porodicu. Dosta dece je odraslo sa nama, te smo od prošle godine uveli i program za mlade, uzrasta od 13 do 19 godina, omogućivši intenzivan kurs jednog manjinskog jezika. Ove godine na programu je mađarski jezik", poručila je Nataša Heror iz Heror Media Ponta.
U okviru ovogodišnjeg programa učestvovaće i predstavnici EU Info Pointa iz Novog Sada koji će polaznicima radionica preneti važne informacije o Evropskoj uniji prilagođene uzrastu i konceptu programa.
U skladu sa naredbom novosadskog Gradskog štaba za vanredne situacije maksimalan broj učesnika radionica je 10, uz obaveznu fizičku distancu od najmanje 1,5 metara.
Događaj organizuju Heror Media Pont, Gradska biblioteka u Novom Sadu i Centar za razvoj manjinskih i lokalnih medija, uz podršku EU Info Pointa Novi Sad, Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, upravu, propise i nacionalne zajednice i Gradske uprave za kulturu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!