Nastavlja se burna procedura izbora rektora Univerziteta u Novom Sadu: Konačna odluka sledeće nedelje

Senat Univerziteta u Novom Sadu za tačno nedelju dana bi trebalo da konačno utvrdi kandidata za novog rektora.
Nastavlja se burna procedura izbora rektora Univerziteta u Novom Sadu: Konačna odluka sledeće nedelje
Foto: 021.rs
Potom će Savet dati konačnu reč.
 
Kako za 021.rs najavljuju na Univerzitetu u Novom Sadu, sednica Senata zakazana je za sredu, 12. maj, a sednica Saveta biće u petak, 14. maja.
 
Ovo je ponovljeni pokušaj izbora rektora koji do sada, zbog političkih turbulencija, nije prošao članove Senata. Senat, inače čine 23 člana i to rektor i prorektori, dekani fakulteta, direktori instituta u sklopu UNS i student prorektor.
 
Na poslednjoj sednici Senata 8. aprila trebalo je da se odlučuje između dvoje profesora koji pretenduju na fotelju u Rektoratu - oboje su aktuelni prorektori i to su Sanja Podunavac Kuzmanović i Dejan Madić. Međutim, u jeku burne rasprave među članovima Senata aktuelni rektor Dejan Jakšić napustio je sednicu i time blokirao njen rad, ne imenujući svog zamenika. Naša redakcija došla je do snimka sa sednice, a koji je pokazatelj koliko je atmosfera "skliznula" s akademske na tabloidno-političku.
 
Suština problema izbora rektora leži u sukobu dve struje Srpske napredne stranke i njihovih favorita, u koji su uključeni i najviši državni organi poput Ministarstva prosvete i Pokrajinskog sekretarijata za visoko obrazovanje.
 
Iako veću podršku ima Sanja Podunavac Kuzmanović, struja koja "gura" Dejana Madića u poslednje vreme uzvraća udarac. Primer turbulencije je i poslednja sednica Skupštine Vojvodine, na kojoj su bez ikakve najave smenjeni članovi Saveta Univerziteta u Novom Sadu - ljudi koji biraju novog rektora.
 
Novi članovi Saveta sastaće se i odlučivati o novom rektoru narednog petka, ukoliko Senat ovog puta izađe sa predlogom za kandidata.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Radovan

    11.05.2021 22:02
    Od kuda on
    Otuda sto je kao prorektor i rektor napravio sto stanova za mlade naucnike i uselio sto porodica u Fondaciji koju je vodio. Zato sto je uradio zgradu rektorata. Zato sto je stvorio ove koji su se posle njegovog odlaska dezorijetisali i skrenuli sa puta. Zato sto je srpakog Njegosa stavio gde mu je i mesto. Zato sto je vise napisao nego sto su pojedini procitali.
  • Valter

    08.05.2021 00:32
    ...odbraniće i Univerzitet!
  • Betelgez

    07.05.2021 12:04
    Kakva bre politika?? Za rektora izabrati coveka koji najvise zna i koji ima najveca akademska dostignuca. Na fakultetima malo vise da se posveti paznja stvaranju kvaliteta a ne kvantiteta. Prepisivanje rigorozno da se kaznjava disciplinskim merama. VIdim da od toga slabo ima vajde.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti