Nekoliko stotina mladih osoba prošetalo je u popodnevnim satima Ulicom Narodnog fronta na Limanu. Predvodnik kolone je mahao zastavom sa likom predsednika Aleksandra Vučića.
Foto: 021.rs
Prvi red kolone nosio je transparent na kojem je pisalo "Predaja nije opcija", dok je u potpisu bilo "Unija mladih Novog Sada". Gradski odbori Srpske napredne stranke imaju svoje "unije mladih", a ova je ranije imala javna obraćanja u kojima je osuđivala delovanje opozicionih partija.
Iako niko nije davao izjave na skupu, okupljene su predvodili članovi vladajuće partije sa Limana III i IV, iz mesnih zajednica u kojima su nestranački kandidati odneli pobedu na nedavno održanim izborima. Skupu je prisustvovao i Marko Bosanac Boske, vlasnik privatne kompanije "Montop", za kojeg opozicija tvrdi da je blizak saradnik gradonačelnika Novog Sada.
Bilo je primetno da je među okupljenima bilo dosta mladih koji su nosili školske rančeve. Oni nisu razgovarali sa reporterima, pa nije najjasniji razlog njihovog okupljanja. Deo okupljenih, uglavnom oni koji su se nalazili na bočnim delovima kolone, nosio je maske, kapuljače i kačkete.
Za skup je znalo tek nekoliko medija bliskih vlasti koji su se pojavili pred početak šetnje. Reporteri 021.rs su izašli na teren nakon što su ih građani obavestili da se na Limanu okuplja veći broj mladih i da nije poznato o čemu se radi.
Šetnja se dešava u istom danu u kom je 021.rs objavio tekst o tome da su pojedini stanovnici Limana zabrinuti zbog naprasnog oslikavanja srpskih trobojki po fasadama ovog dela grada i nakon što je Gradski odbor Dosta je bilo objavio saopštenje pitajući zašto se oni koji farbaju murale stide svog rodoljublja i to rade tokom noći.
Građani koji su se obratili redakciji 021.rs ukazivali su na to da njihove stambene zajednice nisu davale saglasnost za farbanje fasade, te da su trobojke oslikavane tokom noći.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
E već ovde prepoznajem iz mog dvorišta 5 molera u službi SNS-a koji su molerisali zgrade za par piva, a naradili se kao konji i još im onda mame prale odeću. Deca, šta da im radiš tako mi i policajac rekao.A oni misle da su huligani, e strašno, mame čuvajte vašu decu, moleraj i alkohol ne ide zajedno.
Koliko se trudis da izmanipulises javnost sto citaju komentare ovde na 021 po onoj latinskoj "Podeli pa vladaj". Da li ti stvarno mislis da smo svi veverice i da verujemo u te "mi" i "oni", "mi dobri" i "oni zli", "mi srbi" i "oni autonomasi" manipulativno debilne fazone? To mozes nekom retardu bez mozga da "prodajes".
Al dobro, nekako mi te je zao, ovim "komentarom" si zaradio platu od 300eura u JKP Zrenjanin, sad mozes da odes u radnju i da nakupujes deci slatkisa, dok ti deca misle da im otac radi posten "posao" u gradskom preduzecu Zrenjanina.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pomilovao je četvoricu aktivista Srpske napredne stranke, okrivljenih za napad na studente u Novom Sadu krajem januara.
Nataša Prvulović Bunović imenovana je za v. d. direktora Instituta za onkologiju Vojvodine, nakon razrešenja dosadašnjeg direktora Zorana Radovanovića, saznaje 021.rs.
U Braće Popović 1a, u okviru kompleksa "Sajam korner" u Novom Sadu, otvoren je Maxi supermarket koji kupcima donosi veliki izbor kvalitetnih proizvoda uz prepoznatljivu, prijatnu komšijsku uslugu.
Novi Sad je opština u Srbiji koja je tri godine unazad rekorder po broju prodatih parcela građevinskog zemljišta, a najskuplji ar od 76.282 evra je prodat 2023. godine.
Studenti FTN-a u blokadi saopštili su da je Viši sud u Beogradu njihovom kolegi, koji je priveden tokom protesta 28. juna, a sada se nalazi u bolnici, odredio pritvor i za njim je raspisana poternica.
Asocijacija nezavisnih elektronskih medija navodi da će fizički napad na kamermana tada Euronews televizije Mirka Todorovića ispred prostorija SNS u Novom Sadu 5. novembra 2024. ostati nekažnjen.
Akcija "Zborimo srcem", u okviru koje će se prikupljati krv dobrovoljnih davalaca, održaće se u subotu, 5. jula u Zavodu za transfuziju krvi Vojvodine, u Hajduk Veljkovoj 9a.
Komentari 296
E
Sremac
Ilija
Al dobro, nekako mi te je zao, ovim "komentarom" si zaradio platu od 300eura u JKP Zrenjanin, sad mozes da odes u radnju i da nakupujes deci slatkisa, dok ti deca misle da im otac radi posten "posao" u gradskom preduzecu Zrenjanina.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar