
Još jedno prepucavanje zbog bazena: Novaković traži saslušavanje, naprednjaci ne ostaju dužni
Predsednik Gradskog odbora Narodne stranke Borislav Novaković pozvao je tužilaštvo da pokrene istragu o krivičnoj odgovornosti za "katastrofalnu rekonstrukciju" zatvorenog bazena na Spensu.

Foto: 021.rs
Kako je rečeno na konferenciji za medije, uloženo je milion evra, a nije urađeno ništa.
Konferenciju su organizovali gradski odbori Narodne stranke, Stranke slobode i pravde, Demokratske stranke, Pokreta slobodnih građana i Pokreta za preokret.
Novaković je na odgovornost pozvao gradonačelnika Novog Sada Miloša Vučevića, bez čije saglasnosti, kako kaže, nijedan dinar ne bi mogao da bude potrošen, navodeći da bi on prvi morao da bude pozvan na saslušanje. Odgovornost se tiče i onih koji su radili projekat, koji su izvodili radove i lica koja su obavljala nadzor.
Novosadski opozicionar je podsetio i na to da je gradonačelnik Novog Sada prethodno rekao da očekuje od pravobranilaštva da reaguje i proceni da li će pokrenuti krivični ili parnični postupak zbog "skandalozne rekonstrukcije bazena", ali da se pravobranilaštvo do danas nije oglasilo.
Novaković je naveo da su profesori Fakulteta tehničkih nauka konstatovali da ne postoji elaborat o stanju konstrukcije bazena pre sanacije, niti tehnička skica sa položajem i vrstama oštećenja, kao ni fotodokumentacija, i upitao kako je "onda moguće bilo obaviti sanaciju".
"Beton za rekonstrukciju nije rađen u fabrici betona da bi bio ujednačenog kvaliteta, nego mešalicom na licu mesta, pa je konstatovano da je beton bio neujednačenog i nepoznatog kvaliteta što je izazvalo oštećenja. Tako se ne radi ni kada ljudi izlivaju ploču za kuću na selu", rekao je Novaković.
Na Novakovićevu konferenciju reagovao je Gradski odbor Srpske napredne stranke, koji u saopštenju, nakon prvobitnog prozivanja Novakovića, poručuje da će radovi na rekonstrukciji bazena na Spensu i ispravljanje propusta izvođača biti okončani do 15. decembra. Troškove će snositi izvođači radova, dodaju u SNS.
"Trenutno je u toku postavljanje cementne košuljice. U bazenu će biti postavljene najkvalitetnije pločice nemačkog proizvođača. U potpunosti je rekonstruisan i toplifikacioni sistem, a sledi i postavljanje hidroizolacije. Bazen će odgovarati FINA standardima. Jedino se pitamo da li marksista razume šta znače FINA standardi. Isto tako se pitamo šta bi marksisti značio obilazak radova na bazenu koji postavlja kao zahtev upravi Spensa? Da li hoće da analizira rekonstrukciju iz ugla Marksa, Engelsa i Lenjina, jer se u građevinarstvo apsolutno ne razume. Ono za šta je jedino stručan je uzimanje masnih provizija, glasanje na daljinu, napadi na službena lica i upadi u institucije sistema. Novaković je faktički zaposlen, a praktično besposlen", navodi se u saopštenju.
Naprednjaci su podsetili da će Gradsko veće predložiti rukovodstvu Spensa da se oduži građanima besplatnim ulaznicama za bazen.
"Ovim putem želimo da obavestimo i žitelje Futoga da će uskoro početi izrada projektne dokumentacije za izgradnju kompleksa bazena u tom prigradskom naselju. Nama je na prvom mestu zdravlje građana, za razliku od onih koji su se u životu jedino bavili krađom novca poreskih obveznika. Problem koji ih poslednjih devet i po godina jedino tišti je to što su im slavine na svim nivoima zavrnute", zaključili su u SNS.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Student Bogdan Jovičić još nije prebačen u zatvorsku bolnicu u Beogradu, najavljen protest za sutra
17.09.2025.•
6
Student iz Novog Sada Bogdan Jovičić, koji u pritvoru štrajkuje glađu, još uvek nije prevezen u Specijalnu zatvorsku bolnicu Centralnog zatvora u Beogradu. Prvobitna informacija je bila da je prevezen.
"Pravda za Bogdana je pravda za sve nas": Protest u četvrtak ispred zgrade novosadskog suda
17.09.2025.•
3
Studenti u blokadi organizuju protest u četvrtak, 18. septembra, ispred zgrade suda zahtevajući puštanje na slobodu studenta FTN-a Bogdana Jovičića.
Apel dela zaposlenih FTN: Pustiti studenta Jovičića da se brani sa slobode
17.09.2025.•
0
Deo zaposlenih na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu poslao je apel u vezi sa studentom Bogdanom Ilićem koji štrajkuje glađu, a koji je potpisao preko 150 zaposlenih FTN-a.
Još sutra svežije u Novom Sadu, a onda i preko 30 stepeni
17.09.2025.•
0
Pred Novosađanima je nekoliko sunčanih dana, skoro bez oblačka, a još sutra će biti svežije, pa sledi topliji period.
Uprava o novosadskom studentu u lancima: Civilizovano ispoštovan hrišćanski obred
17.09.2025.•
14
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija Ministarstva pravde oglasila se u vezi sa tim što je student FTN-a Bogdan Jovičić, koji je već mesec dana u pritvoru, na sahranu svog oca doveden sa lancima na nogama.
Evropske demokrate reagovale zbog novosadskog studenta u lancima: "Oduzeto mu dostojanstvo"
17.09.2025.•
1
Evropska demokratska stranka osudila je ophođenje vlasti Srbije prema uhapšenom studentu novosadskog FTN-a Bogdanu Jovičiću koji se tretira "ne kao glas savesti, već kao opasni kriminalac".
VIDEO: Skup podrške uhapšenim poljoprivrednicima ispred novosadskog suda, tu su i traktori
17.09.2025.•
2
Studenti i zborovi građana okupili su se oko 11 časova ispred zgrade suda u Sutjeskoj ulici.
Prikuplja se novac za Teodoru Martinko povređenu u padu nadstrešnice u Novom Sadu
17.09.2025.•
2
Humanitarni fond "Novi život - Stefan Milivojević" prikuplja novac za Teodoru Martinko, koja je teško povređena u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.
FOTO: Novosadski student sa lancima na nogama odveden na očevu sahranu
17.09.2025.•
22
Studentu iz Novog Sada Bogdanu Jovičiću, koji u pritvoru štrajkuje glađu, preminuo je otac dok se on nalazio u ćeliji. Jovičić je pušten na sahranu, ali sa lancima na nogama.
Okupljanje ispred suda zbog uhapšenih poljoprivrednika
17.09.2025.•
2
Studenti i zborovi građana Novog Sada najavili su okupljanje ispred suda u 11 časova.
U Novom Sadu za jedan dan rođene 22 bebe
17.09.2025.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 22 bebe.
"U Novom Sadu će biti najveći komemorativni skup, a ne srpski Majdan": Studenti o planu za 1. novembar
17.09.2025.•
24
Spoljna obaveštajna služba Rusije (SVR) saopštila je da iza "nemira u Srbiji" u kojima učestvuju mladi, stoji EU, a da će godišnjica pada nadstrešnice 1. novembra biti iskorišćena za dovršavanje "srpskog Majdana".
Profesor Pravnog fakulteta: Ozbiljno shvatiti optužnicu za pad nadstrešnice, evo zašto
17.09.2025.•
8
Profesor beogradskog Pravnog fakulteta Miodrag Jovanović je kazao da se "pokazalo da u sudovima i tužilaštvima postoje delovi spremni da rade zakonito, spremni da rade ono zbog čega su i postavljeni na ta mesta".
Danas u Novom Sadu oblačnije, svežije i vetrovito
17.09.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno i svežije.
FOTO: MUP ponovo tvrdi da nisu koristili CN gas
16.09.2025.•
26
MUP je ponovo saopštio da, "prilikom intervencije policije u Novom Sadu, nisu korišćena hemijska sredstva koja sadrže oznaku 'CN'".
Umrla Fuada Stanković, nekadašnja rektorka Univerziteta u Novom Sadu
16.09.2025.•
18
Nekadašnja rektorka Univerziteta u Novom Sadu Fuada Stanković umrla je danas u 84. godini u Novom Sadu.
Besplatne radionice "Upravljanje stresom" u četvrtak i petak
16.09.2025.•
0
Besplatne edukativne radionice, na temu stresa - uzroka, posledica i mogućnosti savladavanja, biće održane u četvrtak, 18. septembra i u petak, 19. septembra.
Sreda u Novom Sadu: Evo šta da očekujete
16.09.2025.•
0
Sreda pred Novosađanima biće nešto prijatnija i sa mnogobrojnim dešavanjima.
ANKETA: Pomažu li vam snižene cene?
16.09.2025.•
32
Prošle su dve nedelje kako važi Uredba kojom se ograničavaju trgovačke marže.
Preporuka: Izložba "Vreme jede pogled" u MSUV
16.09.2025.•
3
Kustosi i zaposleni u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine odista se marljivo pripremaju da naredne godine obeleže šest decenija rada.
Rajić o optužnici za pad nadstrešnice: Vlasti je stalo da do 1. novembra može da kaže da se nešto uradilo
16.09.2025.•
6
Govoreći o optužnici protiv 13 osoba zbog pada nadstrešnice, nakon dopune istrage, advokat Jovan Rajić kaže da smo sada tačno tamo gde smo bili 30. decembra, jer je u pitanju novo podizanje optužnice.
Komentari 17
Ling long
Dm
DrMr
Ne dirajte više ništa!!!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar