
Nastavljene političke igrarije u Beočinu - za to vreme radnici primaju manje od minimalca
Socijalistička partija Srbije više nema većinu u beočinskoj skupštini, nakon što su dva odbornika ove stranke istupila iz odborničke grupe i sada nastupaju kao samostalni, saznaje 021.rs.
.jpg)
Foto: 021.rs
Ovom promenom, broj odbornika SPS-a smanjen je na 10, dok Srpska napredna stranka ima 11 odbornika. Beočinska skupština sada ima dvojicu "samostalnih odbornika" koji su prethodno bili na listi SPS-a.
Na sajtu opštine već se kao samostalan navodi odbornik Obrad Blagojević, dok je 021.rs imao uvid u ostavku Mileta Regojevića.
Ovim se nastavljaju politički potresi u Beočinu, započeti kada je predsednica opštine Mirjana Malešević Milkić, takođe iz Socijalističke partije Srbije, podnela ostavku na tu funkciju zbog, kako je tada rekla za 021.rs, političkih pritisaka i ucena kojima je tokom mandata bila izložena.
Ona je tada rekla i da odbornička grupa "ne funkcioniše kako treba".
Jedan od problema bio je i taj što odbornici još uvek nisu usvojili Godišnji program poslovanja Javnog komunalnog preduzeća "Beočin", a teško bi to mogli uraditi kada se sednice nisu ni održavale, ako bi po statutu opštine trebalo da se održi bar jedna sednica u tri meseca.
Ovo je rezultiralo time da radnici, prema njihovim rečima, primaju platu manju od republičkog minimalca, koji je u međuvremenu menjan. Radnici su zato organizovali dva štrajka upozorenja, a planiran je i generalni štrajk. Na pitanja 021.rs iz opštine tada niko nije odgovorio, ali su iz JKP "Beočin" naveli da su upoznati sa zahtevima radnika i rekli da će pregovarati. Do pregovora, međutim, nije došlo, jer se još uvek ne zna ko bi ih vodio. Kako nezvanično saznaje 021.rs, predstavnici opštinske uprave zamolili su radnike da se početak pregovora odloži do "održavanja skupštine i izbora novog predsednika". Jedan od radnika javnog preduzeća koji se obratio našem mediju, naveo je da bi sve to bilo "legitimna politička borba da kao taoce ne drže nas radnike".
Odgovore na pitanja kada će se održati sednica, da li će vlast u Beočinu sada formirati naprednjaci i kako će se pregovarati sa radnicima pokušali smo da dobijemo od predsednika Skupštine opštine Beočin Nemanje Vilića. Kada se javio na prvi poziv 021.rs Vilić je naveo da je na sastanku i da će odgovarati kasnije. U toku jučerašnjeg i današnjeg dana upućeno mu je više poziva koji su ostali bez odgovora. Novinarka 021.rs Viliću je poslala i SMS sa pitanjima i tražila je potvrdu za informacije koje stoje u tekstu, ali on na isti nije odgovorio.
Podsetimo, socijalisti su na vlast u Beočinu došli tesnom većinom, i to na ponovljenim izborima, nakon prljave kampanje naprednjaka na lokalnim izborima 2020. godine, koji su bili na vlasti u ovom mestu. Sada su sve prilike da će tu vlast izgubiti i pre lokalnih izbora koji bi trebalo da se održe za dve godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Zbog čega Novosađani tuže grad: Milioni odlaze na ujede, padove i eksproprijaciju
11.07.2025.•
2
Veliki broj tužbi zbog ujeda pasa, prokliznuća na ledu i upadanja u rupe zabeležen je i u 2024. godini. Takvih predmeta bilo je preko 6.000, a u svim slučajevima tužena strana bio je Grad Novi Sad.
Dodeljeni tenderi za Most slobode: Pogledajte šta će se raditi
11.07.2025.•
3
Tenderi za geodetsko snimanje stubova na Mostu slobode, kao i opažanje klizišta na obali Dunava u zoni mosta, dodeljeni su dvema firmama.
Vikend pred Novosađanima sunčan i topliji
11.07.2025.•
0
Subota u Novom Sadu biće pretežno sunčana i toplija.
Planira se novi stambeni kompleks na Alibegovcu: Skoro 20 zgrada, portirnica na ulazu
11.07.2025.•
47
Na području Alibegovca planira se novi stambeni kompleks, veličine 1,56 hektara.
U Betaniji rođeno 26 beba, među njima i blizanci
11.07.2025.•
0
U novosadskoj Betaniji je za 24 časa rođeno 26 beba.
FOTO, VIDEO: Prve večeri Exita poručeno da Novi Sad pamti 1. novembar, pozdravljeni studenti
11.07.2025.•
33
Jubilarni, 25. Exit, počeo je u četvrtak, 10. jula na Petrovaradinskoj tvrđavi.
FOTO, VIDEO: Ateist rep na Exitu i poruka "ruke su vam krvave"
10.07.2025.•
18
Jubilarno, 25. izdanje Exit festivala počelo je večeras na Petrovaradinskoj tvrđavi.
FOTO, VIDEO Ulični korzo otpora: "Da se, dok je ceo svet ovde, prikaže istina o Srbiji"
10.07.2025.•
27
U toku je blokada Varadinskog mosta i dela Bulevara Mihajla Pupina.
Za kraj radne nedelje stiže nam sunčani petak: Šta vas očekuje?
10.07.2025.•
0
Petak će biti suv, topliji i sunčaniji.
Semafori u Novom Sadu dobijaju baterije zbog nestanaka struje - evo na kojim lokacijama
10.07.2025.•
10
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije raspisala je javnu nabavku za baterije za 16 semafora u Novom Sadu.
Izdavanje stanova za bezbednjake u Novom Sadu: Zabranjeno, ali ima oglasa
10.07.2025.•
40
Sajtovi na kojima se objavljuju stanovi za izdavanje puni su stanova koji izuzetno podsećaju na stanove za bezbednjake koji su kupljeni po povlašćenim cenama.
Sutra skup ispred Karlovačke gimnazije i blokada raskrsnice: "Raspišite izbore"
10.07.2025.•
4
Građani koji podržavaju studente traže vanredne parlamentarne izbore i zbog toga se okupljaju u petak, 11. jula, ispred Karlovačke gimnazije.
Akademski plenum kod Varadinskog mosta prikuplja donacije za profesora i potpise za vanredne izbore
10.07.2025.•
0
Akademski plenum danas, 10. jula na štandu kod Varadinskog mosta prikupljaće donacije za operaciju profesora Aleksandra Pavlovića - Caleta kao i potpise za vanredne parlamentarne izbore.
Advokat Lakić: Tužilaštvo da procesuira osobe koje su pretukle i vezale studenta FTN-a
10.07.2025.•
1
Advokat Nikola Lakić izjavio je da tužilaštvo mora da procesuira službenike Ministarstva pravde koji su teško povređenog studenta novosadskog FTN-a Luku M. vezali lisicama za bolnički krevet u KBC Zemun.
Novosađani dobili novu destinaciju za kupovinu - otvoren 42. Univerexport objekat u Novom Sadu
10.07.2025.•
0
Kompanija Univerexport otvorila je novi maloprodajni objekat u Novom Sadu, koji se nalazi na adresi Ćirpanova 14.
Kamerman koji je napadnut ispred prostorija SNS u Novom Sadu podneo prigovor tužilaštvu
10.07.2025.•
1
Kamerman televizije Euronews Mirko Todorović, koji je fizički napadnut 5. novembra ispred prostorija SNS na Bulevaru oslobođenja, podneo je prigovor novosadskom Višem javnom tužilaštvu.
Exit pokreće novi festival ispred egipatskih piramida
10.07.2025.•
6
Exit festival bi sledeće godine trebalo da pokrene novi festival koji će se održavati u Egiptu, u blizini poznatih piramida.
"Ulični korzo otpora" na Bulevaru Mihajla Pupina: Da se posetiocima Exita prikaže "istina o Srbiji"
10.07.2025.•
20
Zborovi građana Novog Sada najavili su "neposlušni korzo" i za večeras, 10. jul.
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija: Student FTN-a bio vezan za bolnički krevet, ali kratko
10.07.2025.•
35
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija saopštila je da je student novosadskog Fakulteta tehničkih nauka Luka M. bio vezan lisicama u Kliničko-bolničkom centru (KBC) Zemun, ali u samo kratkom vremenskom intervalu.
Studenti mogu da ostanu u novosadskim domovima do 20. avgusta
10.07.2025.•
0
Studenti koji su smeštaj u domovima Studentskog centra "Novi Sad" u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu dobili na konkursu 2024. godine, uz odgovarajuću potvrdu svog fakulteta, mogu ostati u svojim sobama do 20. avgusta.
Komentari 13
Sima London
Do pobede
Cement
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar