Novosadski uvoznik sa tržišta povukao sok za decu od jabuke
Sa tržišta Srbije povučen je HiPP 100 procentni bio sok od jabuke, saopštili su uvoznik proizvoda Mercata VT iz Novog Sada i HiPP tim Srbija.

Foto: Pixabay
Kako se ističe, ovo se odnosi samo na flašice HiPP BIO Sok od jabuke od 200 mililitara sa rokom trajanja do 31. oktobra 2023. i brojem proizvodne serije LA98967, a kao razlog se navodi "prisutnost veoma malih metalnih čestica u pojedinim flašicama iz proizvodne serije LA98967 koje su bile namenjene za tržište Poljske".
Informacije o roku trajanja i broju proizvodne serije nalaze se na rubu poklopca.
"Povlačenje se ne odnosi na ostale flašice HiPP BIO Soka od jabuke 200 mililitara", precizira se u saopštenju objavljenom na sajtu firme Mercata VT.
Istraga je, ističe se, "jasno pokazala da su u pitanju samo pojedine flašice date serije, koje su bile puštene na tržište Republike Poljske".
HiPP naglašava da ostali međunarodni proizvodi iz iste proizvodne serije, sa istim lot brojem nisu pod uticajem ovog odstupanja u kvalitetu.
"Proizvodi date serije (LA 98967) su prilikom uvoza kontrolisani od strane granične sanitarne inspekcije i laboratorijska ispitivanja su tom prilikom pokazala da proizvod ispunjava propisane uslove i da je bezbedan za upotrebu. Međutim, u cilju odgovorne zaštite potrošača i kao preventivnu meru za dobrobiti naših mališana, HiPP je u bliskoj saradnji sa svojim partnerom Mercata VT odmah povukao navedene proizvode sa tržišta Srbije", navodi se u soapštenju.
Potrošači, kako se ističe, mogu jednostavno da vrate proizvod navedene serije u prodajni objekat, a HiPP tim Srbija i Mercata VT poručuju da će novac u tom slučaju kupcima biti vraćen sa ili bez računa.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Mićin o sudbini Železničke stanice, izborima za mesne zajednice: Šta je sve rekao?
20.06.2025.•
10
Železnička stanica u Novom Sadu blizu osam meseci od tragedije u kojoj je život izgubilo šesnaest ljudi nema nikakvo spomen-obeležje, a i dalje nije poznato da li će i kada ponovo biti u funkciji.
Novosadska opozicija osudila grafite mržnje protiv opozicionih političara
20.06.2025.•
6
Novosadska opozicija najoštrije osudila govor mržnje prema pripadnicima opozicije u grafitima koji su se pojavili na više lokacija u Novom Sadu.
Šta su od poklona dobijali novosadski političari: Drveni krokodil, srebrni bodež, čašice za rakiju
20.06.2025.•
5
Pokloni su sastavni deo protokola prilikom susreta zvaničnika, a među njima se nađe i koji zanimljivi primerak.
Autobusi GSP-a na linijama 11A, 11B u nedelju menjaju trasu zbog radova
20.06.2025.•
0
Autobusi GSP-a na linijama 11A, 11B u nedelju, 22. juna promeniće trasu kretanja zbog radova u Gundulićevoj ulici.
Deo oko puta ka Stražilovu više neće biti vinogradarska zona: Radiće se izmena prostornog plana
20.06.2025.•
9
Deo područja Sremskih Karlovaca, duž puta za Stražilovo, trebalo bi da bude prenamenjen u deo za kuće za odmor i kompatibilne namene.
Akademski plenum danas kod Riblje prikuplja potpise za vanredne izbore
20.06.2025.•
5
Akademski plenum će danas, 20. juna, od 19h do 22h, na Trgu Republike (između Jovine gimnazije i Riblje pijace) u Novom Sadu, prikupljati potpise na peticiji za vanredne parlamentarne izbore.
U Radio kafeu 2. jula i 5. avgusta veliki košarkaški kviz, pobednicima put na finale EP u košarci
20.06.2025.•
0
Najatraktivniji sportski događaj ovoga leta biće Evropsko prvenstvo u košarci koje počinje 27. avgusta.
Studenti i građani blokirali održavanje ispitnog roka na Visoke poslovne škole
20.06.2025.•
11
Studenti i građani okupili su se jutros ispred Srednje mašinske škole kako bi sprečili održavanje ispitnog roka Visoke poslovne škole u Novom Sadu.
FOTO Gde zapinju Novosađani: Rupe po trotoarima i biciklističkim stazama
20.06.2025.•
22
Grad ulaže milione dinara u održavanje trotoara i staza, ali rupe, prepreke i loše postavljeni stubovi i dalje predstavljaju svakodnevni izazov za pešake i bicikliste u Novom Sadu.
U Betaniji rođeno 19 beba: Dečaci ubedljivo "vode"
20.06.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 19 beba.
Slobodan univerzitet: Osuđujemo pritiske na kolege sa Medicinskog, nećemo ćutati
19.06.2025.•
11
Akademska zajednica "Slobodan univerzitet" osudio je pritiske kojima su izloženi profesori Medicinskog fakulteta u Novom Sadu u štrajku.
Meseci prolaze od tragedije, sud i tužilaštvo u "prepirci": Šta se dešava u slučaju "nadstrešnica"?
19.06.2025.•
11
Pre skoro osam meseci pala je nadstrešnica Železničke stanice u Novom Sadu. Stradalo je 16 ljudi. Optužnicu smo imali, ali je "na dopuni".
Petak u gradu: Novosađani, pogledajte šta vas sve očekuje
19.06.2025.•
2
Kraj nedelje je konačno tu, a tu je i naš mali vodič sa svim bitnim informacijama koje treba da znate.
Studenti Visoke poslovne škole promenili lokaciju okupljanja: Ispiti zakazani u Srednjoj mašinskoj
19.06.2025.•
4
Studenti u blokadi Visoke poslovne škole u Novom Sadu promenili su lokaciju okupljanja, u cilju sprečavanja održavanja ispitnog roka na ovom fakultetu.
Štrajkački odbor Medicinskog: Postoje planovi za hapšenje naših članova, zastrašivanje nedopustivo
19.06.2025.•
16
Štrajkački odbor Medicinskog fakulteta u Novom Sadu saopštio je da postoje indicije da će njihovi članovi biti uhapšeni, što smatraju direktnim pritiskom i pokušajem zastrašivanja.
FOTO Roze revolucija u Big Fashion Novi Sad: Bébé Express vending mašina donosi modu na klik
19.06.2025.•
0
Big Fashion Novi Sad juče je postao adresa modne revolucije u Srbiji predstavljanjem Bébé Express vending mašine.
Novi protest u Sremskim Karlovcima u subotu: Zalet pred Vidovdan, dolaze i studenti
19.06.2025.•
15
Šesti veliki protest u Sremskim Karlovcima održaće se u subotu, 21. juna.
Voda u Temerinu: Institucije izneverile građane, traži se uvođenje vanredne situacije
19.06.2025.•
44
Zaštitnik građana zaključio je da nijedna nadležna institucija nije uradila sve u svojoj nadležnosti da se u Opštini Temerin obezbedi pijaća voda.
Viši sud o "opstrukciji" u slučaju nadstrešnice: Sve radimo ažurno, a bili smo u nezakonitoj blokadi
19.06.2025.•
19
Viši sud u Novom Sadu saopštio je da ažurno postupa u predmetu "nadstrešnica", nakon što je Tužilaštvo u sredu objavilo da je onemogućeno da završi istragu u ovom slučaju.
Pokrajinski sekretar za obrazovanje sa dekanima novosadskih fakulteta: Neizvesni prijemni ispiti
19.06.2025.•
8
Pokrajinski sekretar za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost Branko Markoski sastao se danas sa dekanima fakulteta Univerziteta u Novom Sadu.
Komentari 10
JOvan
Šta radi inspektorat....
Немања
Nenadov
https://www.bitchute.com/video/Dvay1vmB3LHZ/
SHOCKING SECRETS OF THE FOOD INDUSTRY.
First published at 15:42 UTC on August 28th, 2022.
Šta rade sa jabukama koje nam prodaju kao"prirodne".
Da se čoveku zaledi u krv u žilama dok gleda.Kako nas truju.
I to im plaćamo još da nas truju.
Što im više dajemo para više ih ohrabrujemo da nas još više truju.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar