Brzina vozova između NS i BG smanjena iz preventivnih razloga, preduzeće se hvali "Sokolom"
Brzina na pruzi između Novog Sada smanjena je sa 200 na 160 kilometara na sat, saopštilo je preduzeće "Infrastruktura železnice Srbije".
Foto: 021.rs
Brzina je smanjena u utorak, 10. januara na dve lokacije.
U pitanju su dvokolosečne deonice dužine tri kilometra, Stara Pazova - Inđija i Beška - Karlovački Vinogradi, gde je brzina vozova smanjena na 40 kilometara na sat.
"Zbog ovoga putovanje brzom prugom između Beograda i Novog Sada traje svega tri do pet minuta duže", kažu u "Infrastrukturi".
U preduzeću podsećaju da je pre izgradnje brze pruge između Novog Sada i Beograda, prosečna brzina vozova na ovoj magistrali iznosila svega 40 kilometara na čas.
"O tadašnjoj (ne)redovitosti saobraćaja i gužvama u vozovima najbolje mogu da svedoče putnici koji su železnicom išli između Beograda i Novog Sada, kao što danas preko dva miliona putnika na brzoj pruzi ove godine imaju samo pohvale za železnicu i voz 'Soko'", dodaju u ovom preduzeću.
U saopštenju se ni na jednom mestu ne pominje šta je dovelo do toga da je potrebno da se smanjuje brzina iz "preventivnih razloga".
Sa tvrdnjom da se ide "svega tri do pet minuta" duže ne bi se usaglasali građani koji su iz Beograda krenuli u 13.05, nakon jednočasovnog kašnjena, a u Novom Sadu su bili posle sat vremena.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Komemorativnom šetnjom obeleženo 17 meseci od pada nadstrešnice
01.04.2026.•
0
Večeras je održana komemorativna šetnja povodom 17 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice kada je poginulo 16 ljudi.
VIDEO: Matica srpska otkazala koncert Katarine Jovanović zbog pesme koju je pevala na protestu
01.04.2026.•
48
Matica srpska otkazala je koncert Katarine Jovanović (sopran) i Vanje Šćepanović (klavir) koji je bio najavljen za večeras.
Obeležena godišnjica pogibije Olega Nasova
01.04.2026.•
7
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin položio je venac na spomen-ploču kod Varadinskog mosta, u znak sećanja na poginulog sugrađanina Olega Nasova, koji je nastradao 1. aprila 1999. godine, tokom NATO bombardovanja.
Komemorativna šetnja večeras u Novom Sadu
01.04.2026.•
5
Komemorativna šetnja povodom 17 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice, te smrti 16 osoba, održaće se večeras u Novom Sadu.
Obeleženo 14 godina od tragedije u Kontrastu
01.04.2026.•
2
Članovi porodica nastradalih u požaru u diskoteci Kontrast obeležili su 14 godina od tragedije u diskoteci Kontrast, u kojoj je nastradalo šest osoba.
Obeleženo 17 meseci od pada nadstrešnice: "Drugi put umireš kada te zaborave. Mi pamtimo i ne opraštamo"
01.04.2026.•
3
Novosađani i Novosađanke okupili su se na raskrsnici kod Železničke stanice kako bi odali šesnaestominutnu počast stradalima u padu nadstrešnice.
Lekarski kadar u Novom Sadu: Evo šta nedostaje gradu
01.04.2026.•
23
Nedostatak lekara u Domu zdravlja Novi Sad ne odnosi se samo na pedijatriju. Odeljenje oftalmologije u Službi za specijalističko-konsultativnu delatnost broji manje lekara specijalista, kažu iz te ustanove za 021.rs.
Pet dekana sa Univerziteta u Novom Sadu: Urušavanje univerziteta pouzdan pokazatelj propadanja društva
01.04.2026.•
7
Pet novosadskih dekana reagovalo je na upad policije u zgradu rektorata Univerziteta u Beogradu.
Direktor Jovine nije došao na sud - zbog bolesti
01.04.2026.•
4
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje P. Stojković nije se pojavio pred Prekršajnim sudom u Novom Sadu u utorak, gde je pokrenut postupak po prijavi 15 profesora.
Akcija besplatne provere sluha u Novom Sadu
01.04.2026.•
0
Tokom života dešava se dosta važnih trenutaka u kojima želimo da budemo maksimalno prisutni i da ih zapamtimo.
U Novom Sadu za 24 časa rođene 24 bebe
01.04.2026.•
1
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 24 bebe.
Povodom 17 meseci od pada nadstrešnice i smrti 16 osoba: Okupljanje kod Železničke stanice
01.04.2026.•
0
Novosadski zborovi u sredu, 1. aprila organizuju skup povodom 17 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu i smrti 16 osoba.
Počinje nova "NS bajk" sezona u Novom Sadu
01.04.2026.•
0
Nova "NS bajk" sezona iznajmljivanja bicikala počeće u sredu, 1. aprila.
Počinje konkurs za upis dece u vrtiće Radosnog detinjstva, prijave samo onlajn
01.04.2026.•
2
Konkurs za upis dece u vrtiće PU "Radosno detinjstvo" za 2026/2027. godinu počeće u sredu, 1. aprila.
Prva aprilska sreda puna događaja: Novosađani, evo šta vas očekuje
31.03.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti vedrija, a očekuje vas i nekoliko događaja koje bi bilo šteta propustiti - sve za prvi april.
FOTO, VIDEO Protest podrške Univerzitetu u Beogradu: Novosađani kreću za Beograd
31.03.2026.•
11
Građani, studenti i profesori okupili su se večeras ispred zgrade Rektorata, kako bi iskazali protest zbog dešavanja na Univerzitetu u Beogradu.
Kako prevarantski kol centri pokušavaju da vam uzmu pare: Iskustvo bivšeg radnika
31.03.2026.•
8
Od prvih 500 dolara do gubitka životne ušteđevine - tako, prema rečima sagovornika 021.rs koji je više godina radio u prevarantskim kol centrima, izgleda put prosečne žrtve.
Protest podrške Univerzitetu u Beogradu večeras ispred Rektorata: "Stojimo jedni uz druge"
31.03.2026.•
6
Protest podrške Univerzitetu u Beogradu održaće se večeras ispred zgrade Rektorata Univerziteta u Novom Sadu.
Poskupljuje taksi prevoz u Novom Sadu, start 265 dinara
31.03.2026.•
42
Taksi start u Novom Sadu poskupeće za 25 dinara, pa će sada iznositi 265 dinara. Poskupljuje i kilometar vožnje u taksiju.
Sutra malo vedrije u Novom Sadu, vikend će biti lep
31.03.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti vedrija.
Komentari 19
Vlada
politički filozof
CISTAC
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar