Kako sam dobila posao još u toku studija i sa 24 godine već radim u ozbiljnoj firmi

Najveća prepreka svršenih studenata u pronalaženju posla je što im je nakon stečene diplome CV i dalje prazan.
Kako sam dobila posao još u toku studija i sa 24 godine već radim u ozbiljnoj firmi
Foto: 021.rs

Visoka poslovna škola strukovnih studija (VPŠ) u Novom Sadu baš je zbog ovoga odlučila da ne igra samo edukativnu ulogu svojim studentima, već je preuzela i ulogu povezivanja svojih studenata sa renomiranim kompanijama.

Time ih na vreme pozicionira na tržištu rada i pre samog sticanja diplome.

Tamara Laćarak (24), koja je 2018. godine upisala osnovne studije u ovoj školi, već je tri godine zaposlena u Erste banci.

"Visoka poslovna škola ima jednu fenomenalnu službu, a to je Centar za razvoj karijere, u okviru kog svoje studente spaja sa velikim kompanijama u sektorima koji odgovaraju onome za šta smo se opredelili da studiramo. Na drugoj godini studija, dobila sam od Centra za razvoj karijere ponudu za plaćenu praksu u Erste banci, nakon čega sam od nadređenih u banci dobila ponudu da ostanem. Iako me je najpre bilo strah kako ću uspeti i da studiram i da radim, nisam želela da propustim šansu da u svom CV-u već imam radnog iskustva nakon završetka studija. Prvo sam dobila ugovor za privremeno-povremene poslove, zatim ugovor na određeno, a pre godinu dana i ugovor na neodređeno vreme. Presrećna sam i zadovoljna što sam već sa 24 godine zaposlena u ozbiljnoj firmi", kaže Tamara za 021.rs.
 

Ona bi volela da njena priča bude vetar u leđa studentima koji dobiju šansu i da rade i da studiraju.
 
"Iako jeste naporno, na kraju se sve isplati. Danas je teško naći posao i studenti su očajni, pre svega zato što imaju nerealna očekivanja da posle studija svi samo njih čekaju, a realnaost je ta da bez iskustva, malo ko hoće da vas zaposli. Zato je ovaj potez Visoke poslovne škole prava odskočna daska mladima, jer nam pruža i pomoć i smernice kuda da krenemo i da umesto na birou, budemo odmah na tržištu rada", smatra Tamara.
 
Visoka poslovna škola strukovnih studija (VPŠ) u Novom Sadu, koja je od 2016. godine uvela obaveznu praksu za svoje studente i time stavila akcenat na pripremanje mladih za poslove kojima će se u budućnosti baviti, ostvarila je velike rezultate prošle godine jer je čak 30 svršenih studenata dobilo ponudu za posao u novosadskim kompanijama.
 
"Izuzetno smo ponosni što naši studenti ne sede kod kuće i ne idu na biro nakon završetka studija, već sve češće u toku studija i u toku prakse dobiju posao. Prošle godine stučnu praksu prošlo je 174 studenta, a čak 30 njih je već tokom obavljanja prakse dobilo ponudu za svoj prvi posao", kaže za 021.rs direktorka Visoke poslovne škole Jelena Damnjanović.
 
Ona dodaje da je cilj školovanja na VPŠ upravo pomoć i usmeravanje mladih da nađu posao u struci.
Visoka poslovna škola ima potpisan ugovor o saradnji sa više od 60 kompanija iz različitih delatnosti, te studenti imaju plaćenu i neplaćenu praksu, a ponude za posao čekaju ih kod Erste banke, hotela Fruške terme i Premier Aqua, Execom-a, Turističke organizacije Vojvodine, RTV-a, Grand Motorsa, kompanije Levi9, vinarije Mačkov podrum, Promont grupe, itd.
 
Za narednu školsku 2023/24 sklopljena je saradnja za renomiranim hotelom Zlatibor koji je hotel najviše kategorije, gde će studenti smera Turizam i hotelijerstvo od sad moći da obavljaju i plaćenu praksu.
  • Bivsa studentkinja

    05.04.2023 18:22
    Ja sam zavrsila master u ovoj skoli i veoma sam zadovoljna uslovima skolovanja i posvecenoscu profesora. Posao sam dobila jos na osnovnim studijama zahvaljujuci strucnoj praksi.
  • Dejan

    05.04.2023 18:20
    Zaista je zadovoljstvo videti ovako mlade osobe koje imaju jasno definisane ciljeve i vredno rade na ostvarenju istih! Tamari želim mnogo uspeha u daljoj karijeri!
  • Драгана

    05.04.2023 14:54
    Bravo! Da nam je više ovakve dece i fakulteta, gde bi nam bio kraj

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti