
Deci u Rumenci prošle nedelje ukinut pedijatar u Domu zdravlja: Od srede se ipak vraća
Meštani Rumenke su prošle nedelje neprijatno iznenađeni jer su saznali da je Dom zdravlja u ovom mestu ostao bez pedijatra. Međutim, on će se ipak od srede, 15. novembra, vratiti u ovu ambulantu.

Foto: 021.rs
Kako je rekla jedna meštanka za 021.rs, ona je u petak, 10. novembra, pokušala da odvede svoje dete kod lekara, ali joj je rečeno da on više ne radi.
Dodala je da su joj nadležni odgovorili da "nema dovoljno dece koja koriste usluge pedijatra, pa je ta pozicija ukinuta".
"Rumenka ima osnovnu školu i vrtić, a mi smo primorani da decu vodimo privatno kod lekara. Ja imam troje dece i nemam mogućnost da jedan pregled platim između 2.000 i 4.000 dinara", rekla je ona za 021.rs.
Iz Doma zdravlja su na pitanja 021.rs danas odgovorili da je trenutna situacija da se pacijenti koji traže usluge pedijatra upućuju u najbliže naseljeno mesto, odnosno Kisač ili u rumenačku ambulantu u gradu.
"S obzirom na to da, trenutno, nemamo dovoljan broj pedijatara, raspoređujemo ih tako da se podmire potrebe pacijenata, a sve u odnosu na broj kartona koje ta ambulanta ima. Iako ambulanta u Rumenci nema najveći broj kartona, do sada smo uspevali da u tom mestu angažujemo pedijatra puno radno vreme, a i ambulanta u Kisaču je udaljena od Rumenke sedam kilometara, što je manja udaljenost nego između nekih ambulanti u gradu", istakli su iz Doma zdravlja.
Dodali su da će, raspodelom postojećeg kadra, pedijatra iz drugih ambulantu uputiti u Rumenku i tako "umanjiti pritisak na ambulantu u Kisaču".
"Pripremajući se za situaciju da nema dovoljno pedijatara, poslali smo četiri lekara na specijalizaciju i prvi se na redovan rad vraća u februaru 2024. godine. Tada će biti još više mogućnosti da se pedijatri angažuju u prigradskim naseljima", naveli su iz Doma zdravlja.
Međutim, tokom dana je stiglo novo obaveštenje da će od srede, 15. novembra pedijatar u Rumenci raditi svake nedelje - sredom i petkom.
"Preraspodelom pedijatara, lekari iz naselja Šangaj i Kisač će svake nedelje biti angažovani i u Rumenci", istakli su oni.
Portal 021.rs nominovan je za najbolji informativni sajt u regionu. Za 021.rs možete da glasate na OVOM LINKU.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
U Novom Sadu danas nestabilno i veoma toplo - moguća je kiša
21.08.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti veoma toplo i nestabilno, uz moguću kišu.
Nestabilno vreme i mnogo događaja u četvrtak u Novom Sadu: Šta vas očekuje?
20.08.2025.•
0
Ovog četvrtka u Novom Sadu očekuje vas promenljivo vreme ali i nekoliko događaja koje vredi posetiti.
Poslaniku Pokreta slobodnih građana Radivoju Jovoviću određen pritvor
20.08.2025.•
1
Pokrajinskom poslaniku Pokreta slobodnih građana Radivoju Jovoviću određen je pritvor do 30 dana, saopštio je PSG.
I u četvrtak okupljanje ispred suda: Studenti najavljuju da neće biti blokirani ulazi
20.08.2025.•
0
Studenti u blokadi novosadskih fakulteta najavili su da će se i sutra, 21. avgusta, okupiti ispred suda, ali da neće blokirati ulaze u sud kao prethodna dva dana.
Za adaptaciju škole u Beočinu 12,7 miliona, odvijaće se predškolska nastava
20.08.2025.•
0
Adaptacija dela prizemlja škole u Beočinu, u kom će se od 1. septembra odvijati predškolska nastava, koštaće više od 12,7 miliona dinara.
Tehničar KCV-a koga je sedam policajaca privelo tokom smene tereti se za prekršaj
20.08.2025.•
7
Tehničar Kliničkog centra Vojvodine koga je u utorak uveče sedam policajaca privelo tokom smene tereti se za vređanje službenog lica, potvrđeno je za 021.
Poznato ko će hitno sanirati školu Sremskim Karlovcima - rok za radove 45 dana
20.08.2025.•
0
Hitnu obnovu Osnovne škole "23. oktobar" u Sremskim Karlovcima izvodiće firma "Jadran" iz Beograda, za šta ima rok od 45 dana.
Fruška gora dobija Centar za posmatranje jelena i bizona: Evo o čemu je reč
20.08.2025.•
1
U Nacionalnom parku "Fruška gora" planirana je izgradnja Vizitorskog centra za posmatranje evropskog jelena i evropskih bizona.
U zatvoru u Novom Sadu 15 građana zbog protesta: Pokušaj ubistva, napad na policajca, nasilničko ponašanje
20.08.2025.•
4
U novosadskom zatvoru na Klisi nalazi se ukupno 15 osoba, po rešenjima Osnovnog i Višeg suda, a koji su uhapšeni u vezi sa protestima održanim od 13. avgusta.
Marija Vasić, Lazar Dinić i Lado Jovović ostaju u kućnom pritvoru još tri meseca
20.08.2025.•
7
Mera kućnog pritvora za troje novosadskih aktivista koji su privedeni produžena je za tri meseca, potvrđeno je za 021.rs u Višem sudu u Novom Sadu.
Još sutra vrelo u Novom Sadu, a onda preokret
20.08.2025.•
0
U četvrtak će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno, moguća je kiša, a biće i veoma toplo.
Akademski plenum o privođenju studenta PMF-a: Dačić da istraži postupanje policije
20.08.2025.•
0
Akademski plenum oštro osuđuje učestala hapšenja studenata prethodnih dana.
Novinarka N1 povređena prilikom intervencije policije ispred novosadskog suda
20.08.2025.•
1
Policija u Novom Sadu jutros je kod novosadskog suda rasterala okupljene građane i tom prilikom primenila prekomernu silu i prema novinarki N1 Lei Apro kao i Žarku Bogosavljeviću iz Razglas news-a.
FOTO: Nezgoda na gradilištu u Jevrejskoj, zatvoren deo trotoara
20.08.2025.•
10
Na gradilištu u Jevrejskoj ulici došlo je do nezgode, kada je pala oplata sa krova objekta u izgradnji, zbog čega je zatvoren deo trotoara u blizini Sinagoge.
PMF: Pustite našeg studenta, pokrenite postupak protiv policajca koji je rekao da ga "vode na streljanje"
20.08.2025.•
0
Uprava Prirodno-matematičkog fakulteta ahteva od tužilaštva da momentalno pusti na slobodu studenta ovog fakulteta koji je danas priveden ispred suda u Novom Sadu.
Uhapšeni student ipak ispred prekršajnog sudije: Odlučeno da nije počinio krivično delo
20.08.2025.•
12
Student Prirodno-matematičkog fakulteta koji je priveden jutros ispred suda biće saslušan u Prekršajnom sudu, nakon što mu je slučaj prekvalifikovan iz krivičnog dela u prekršaj.
Tehničar KCV priveden tokom smene: Razlog nepoznat, došlo sedam policajaca
20.08.2025.•
20
Studenti u blokadi Medicinskog fakulteta u Novom Sadu objavili su da je tokom noći priveden tehničar Kliničkog centra Vojvodine.
ANEM: Policija napala novinare koji izveštavaju sa blokade suda u Novom Sadu
20.08.2025.•
1
Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) najoštrije osuđuje napad policije na novinarke i novinare tokom protesta građana ispred novosadskog suda.
Brnabić i njen spin o namernom rušenju nadstrešnice u Novom Sadu: Čemu služi ovaj potez vlasti?
20.08.2025.•
31
Skoro deset meseci nakon pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, predsednica Narodne skupštine Ane Brnabić izlazi sa pričom da pad nije bio nije slučajan, već planirana diverzija.
Ministarstvo kritikuje novosadsko tužilaštvo jer nije kaznilo građane za ranije blokade suda u Novom Sadu
20.08.2025.•
6
Ministarstvo pravde osudilo je blokadu novosadskog suda i pozvalo javno tužilaštvo u Novom Sadu da protiv onih koji blokiraju zgradu pokrene odgovarajuće postupke.
FOTO, VIDEO Blokada novosadskog suda: Priveden student, policajac rekao "da ga vode na streljanje"
20.08.2025.•
28
Nastavlja se blokada novosadskog suda. Najavljeno je da će i danas trajati od 6 do 15 časova.
Komentari 12
R49
K
Izvidjac Futog
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar