FOTO Oskrnavljen grob čuvenog fudbalera Vojvodine Dobrivoja Trivića Čiče
Nedavno je uništen spomenik na grobnom mestu na kom počiva čuveni fudbaler Dobrivoje Trivić.
Ovo je javnost obavestio bivši direktor Odbojkaškog i Fudbalskog kluba Vojvodina Miroslav Vislavski na svom Fejsbuk profilu.
Kako je on naveo, oskrnavljeni spomenik otkrio je prijatelj ovog slavnog fubalera Vojvodine Dušan Stanojević koji je redovno obilazio Trivićevo mesto počinka.
"Nepoznati počinioci su oskrnavili grobno mesto velikana fudbala Dobrivoja Trivića Čiče (Trive). Radi se o istorijskoj ikoni Fudbalskog kluba Vojvodina iz perioda koga označavaju najveći uspesi ovog kluba. Realno, pripadao je krugu najznačajnijih ličnosti i najboljih fudbalera u istoriji Vojvodine", napisao je Vislavski.
Objasnio je i da je Stanojević, zajedno sa "Trivinom kumom, prijateljima i dobročiniteljima postavio ovaj spomenik na grobno mesto".
"Akcija koju su vodili sa nama koji smo ih pratili bila je predivan primer kako se poštuju i vole prijatelji o kojima porodica nije vodila računa ili nije imala mogućnosti, kao ni institucije koje bi mogle bar malo odgovornosti da imaju kada je reč o slučajevima velikana o čijim večnim počivalištima nakon smrti nije bilo ko da vodi brigu", dodao je Vislavski.
Istakao je i da Dobrivoje Trivić "ničim nije zaslužio da deset godina nakon njegove smrti neko pravi orgije na njegovoj večnoj kući".
"Da li će ovaj slučaj poslužiti kao primer i nekim institucijama, pre svega nadležnim resorima Uprave Grada Novog Sada, a potom u oblasti sporta (FK Vojvodina, Fudbalski savez Novog Sada i Fudbalski savez Vojvodine, sportski savezi, Asocijacija sportskih veterana Novog Sada i ostali) da se u svom radu posvete i pitanjima čuvanja i zaštite grobnih mesta zaslužnih građana", pita Vislavski.
Istakao je da je slučaj prijavljen Službi JKP "Lisje", a policija je izašla na teren i napravila zapisnik.
Iz "Lisja" su za 021.rs potvrdili da je spomenik na grobnom mestu u kom počiva Dobrivoje Trivić oštećen, odnosno da je oštećen "jastuk na horizontalnoj ploči, a koji su uočili nakon dopisa Sportsko udruženja veterana FK Vojvodina".
"Do sada nije prijavljena šteta, niti je podneta reklamacija Službi za kamenorezačke usluge JKP 'Lisja'. U skladu sa Odlukom o obavljanju komunalne delatnosti upravljanja grobljima i pogrebne usluge ovog preduzeća, o održavanju grobnih mesta i nadgrobnih obeležja na grobnim mestima stara se porodica, srodnici umrlog i druga lica", navode iz ovog preduzeća za 021.rs.
Dobrivoje Trivić bio je jedan od najboljih veznih fudbalera Jugoslavije u drugoj polovini šezdesetih godina prošlog veka, kao i član nacionalne selekcije koja je na završnom turniru Kupa evropskih nacija u Italiji 1968. godine postala vicešampion Evrope.
Rođen je 1943. godine u Ševaricama. Od 1965. do 1971. godine nosio je dres FK Vojvodine, za koju je odigrao 311 utakmica i postigao 31 gol.
Igrao je u ekipi kada je ovaj novosadski klub na prvenstvu 1965/1966. godine osvojio titulu prvaka Jugoslavije.
Igrao je za francuski Olimpik Lion sa kojim je 1973. godine osvojio Kup Francuske, postigavši prvi gol u finalnoj utakmici protiv Nanta. Igrao je i za Tuluz, nakon čega je jednu sezonu ponovo igrao za Vojvodinu.
Preminuo je 26. februara 2013. godine nakon duge borbe sa bolešću.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Planira se petospratnica u nastavku Bulevara vojvode Stepe: Evo gde će se nalaziti
23.06.2026.•
3
Izmenama i dopunama Plana generalne regulacije prostora za mešovitu namenu zapadno od Subotičkog bulevara (Bulevar Evrope) i severno od Bulevara vojvode Stepe biće omogućena izgradnja petospratnice.
Sindikati UNS-a pozivaju na protest podrške Vladimiru Mihiću zbog reizbora u zvanje profesora
23.06.2026.•
4
Nezavisni sindikati UNS-a pozivaju na protest podrške profesoru Vladimiru Mihiću u četvrtak, ispred zgrade Rektorata jer se tačka o njegovom reizboru za profesora neće naći na sednici Senata Univerziteta.
Pristalice SNS-a pešače iz Novog Sada na skup u Beogradu 27. juna: Prenoćiće u Inđiji
23.06.2026.•
69
Kolona pešaka krenuće u četvrtak 25. juna iz Novog Sada, sa za sada nepoznate lokacije i u nepoznatom broju, ali sa poznatom rutom.
Mićin ispred kula u Londonu, Zborovi poručili "turisti" da Novom Sadu ne treba privatizovana obala
23.06.2026.•
56
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin trenutno boravi u Velikoj Britaniji, a Novosađane je pozdravio video snimkom ispred kula u Londonu na reci Temzi poručujući da je upravo takav kompleks potreban Novom Sadu.
Novosađani, biće još toplije: Narednih dana porast temperature, za vikend do 37 stepeni
23.06.2026.•
2
Sreda će u Novom Sadu biti suva, uz nešto oblaka, ali će biti veoma toplo.
Novosađani, ponovo prilika da dobijete do 15.000 dinara subvencije za kupovinu bicikla - ovo su detalji
23.06.2026.•
11
Grad Novi Sad i ove godine subvencioniše nabavku bicikala, a u tu svrhu iz budžeta grada će biti izdvojeno 22.500.000 dinara.
Naredna tri dana u ambulanti na Limanu podela termina za lekarske preglede maturanata
23.06.2026.•
0
Služba za zdravstvenu zaštitu radnika Doma zdravlja Novi Sad naredna tri dana, 24, 25. i 26. juna, deliće brojeve (termine) za preglede maturanata predviđene za ponedeljak, 29. i utorak, 30. jun.
Novo-staro lice na čelu "Parking servisa": Stevan Lugonja i naredne četiri godine direktor
23.06.2026.•
12
Javno komunalno preduzeće "Parking servis" i naredne četiri godine vodiće Stevan Lugonja.
Pokrajinski poslanici zasedaju sutra: Na dnevnom redu šest tema
23.06.2026.•
1
Sednica Skupštine Vojvodine održaće se u sredu, 24. juna, a počeće u 10 časova.
Sednica Skupštine Novog Sada u ponedeljak: Evo o čemu u vaše ime odlučuju gradski odbornici
23.06.2026.•
3
Redovna sednica Skupštine Novog Sada održaće se u ponedeljak, 29. juna, a na dnevnom redu je, za sada, 40 tačaka.
Narednih dana biće postavljeno 180 novih držača za bicikle u Novom Sadu
23.06.2026.•
3
Narednih dana biće postavljeno 180 novih držača za bicikle na preko 20 lokacija u Novog Sada.
Lep "remi" u Betaniji: U Novom Sadu rođeno 10 devojčica i isto toliko dečaka
23.06.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Još jedan vreo dan pred Novosađanima, mogući pljuskovi
23.06.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti veoma toplo i očekuju se pljuskovi sa grmljavinom.
Utorak u Novom Sadu: Mogući pljuskovi, isključenja i brojni događaji
22.06.2026.•
0
Utorak je skoro tu, a šta nam sve donosi možete pogledati u nastavnu našeg vodiča.
Skup podrške Davidu i Dinku Gruhonjiću nakon razbijanja automobila
22.06.2026.•
4
Građani su se okupili da bi pružili podršku Dinku Gruhonjiću čijem je sinu Davidu tokom vikenda razlupan automobil na Limanu.
Dekan Rončević: PMF na "crnoj listi" zbog podrške studentima
22.06.2026.•
14
Dekan Prirodno-matematičkog fakulteta Srđan Rončević tvrdi da fakulteti trpe različite pritiske, od otežanog finansiranja i kašnjenja uplata do prekida saradnje sa pojedinim privrednim subjektima.
Advokatska komora Vojvodine: Tužilaštvo da ne prejudicira odgovornost u slučaju "zvučnog topa"
22.06.2026.•
12
Advokatska komora Vojvodine (AKV) izrazila je zabrinutost povodom saopštenja Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i načina na koji su u javnosti predstavljene informacije u vezi sa protestom 15. marta 2025. godine.
I sutra mogući pljuskovi u Novom Sadu, u subotu 36 stepeni
22.06.2026.•
3
Utorak će u Novom Sadu biti veoma topao i očekuju se pljuskovi sa grmljavinom.
Uprava Jovine gimnazije: Nema organizacionog kolapsa, školska godina uspešno završena
22.06.2026.•
10
Uprava Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" saopštila je da su javni stavovi pojedinih strukovnih udruženja i objave na društvenim mrežama o organizacionoj klimi u školi zasnovani na nepotpunim informacijama.
Novosadska odbornica nakon napuštanja Grupe građana "Heroji": Zastupaću stavove Radničke partije, a ne SNS-a
22.06.2026.•
18
"Nisam prešla ni u kakvu Srpsku naprednu stranku, već sa odborničkom grupom Aleksandar Vučić - Novi Sad sutra, imam neku vrstu tehničke saradnje", kaže Branislava Pandurov.
Sahrana novosadskog fotoreportera Dragana Gojića u utorak na groblju u Veterniku
22.06.2026.•
1
Sahrana fotoreportera agencije Beta iz Novog Sada Dragana Gojića biće u utorak, 23. juna na Veterničkom groblju.
Komentari 12
bora
je smrdeo na rizling i stalno mu duvao za vrat.Obozava je
Francusku svaka benzinska pumpa bila je vinski podrum.
Limanac
@не верујем
Трива легенда!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar