"Srbija protiv nasilja" zatražila ponavljanje izbora u celoj Vojvodini
Pokrajinskoj izbornoj komisiji stigao je samo jedan prigovor na osnovu kojeg traže poništavanje izbora u Vojvodini i to od Koalicije "Srbija protiv nasilja" (SPN).
Foto: 021.rs
Predstavnik SPN-a je PIK-u podneo i posebna tri prigovora za ponavljanje glasanja na tri biračka mesta u Novom Sadu zbog uočenih nepravilnosti.
Iz glavnog prigovora SPN podnetog PIK-u se vidi da se radi o skoro šablonski napisanom dopisu koji je već slat i Republičkoj izbornoj komisiji i drugim lokalnim komisijama u kojima ova koalicija traži ponavljanje glasanja.
Iz glavnog prigovora SPN podnetog PIK-u se vidi da se radi o skoro šablonski napisanom dopisu koji je već slat i Republičkoj izbornoj komisiji i drugim lokalnim komisijama u kojima ova koalicija traži ponavljanje glasanja.
U ovom prigovoru se pozivaju na to da su izbori sprovedeni u uslovima grubog kršenja prava na slobodu i jednake izbore, navodeći da postoje dupli birački spiskovi, da su stizali pozivi za glasanje "fantomskim biračima", da je ministar iz BiH glasao na pokrajinskim i republičkim izborima u Novom Sadu, da je bilo kupovine glasova i slično.
Oni se u prigovoru u kojem traže ponavljanje glasanja u celoj Vojvodini pozivaju na nekoliko zapisnika. Njime se ukazuje na paralelni biračke spiskove na biračkim mestima u Kovilju. U tim zapisnicima se konstatuje da su viđene osobe ispred birališta u kolima sa spiskovima.
SPN takođe kao primer kršenja izbornog postupka navodi i zapisnik sa biračkog mesta 11 u Magliću (Bački Petrovac), gde ima više prigovora o duplom biračkom spisku, korišćenju mobilnog telefona, nekorišćenju UV lampe...
Član izborne komisije Sava Đurđić je u ime SPN-a posebno je PIK-u podneo tri prigovora, na osnovu zapisnika sa tri biračka mesta u Novom Sadu.
On prigovara za BM 36 u Novom Sadu, gde u zapisniku se navodi da je dodata još jedna biračka kutija, ali da nema podatka o kontrolnom listiću. Drugi prigovor je na BM 95, što je Dom penzionera u Kisaču, gde je u zapisniku konstatovano da je sve vreme ispred birališta bio auto sa osobom koja je tu sedela, dok je deo listića imao zaokružen broj 1 crvenom bojom, iako tih olovki nije bilo na BM.
Treći prigovor se odnosi na biračko mesto 121 u Kovilju, što je u vezi sa osobama koje su sedele u kolima ispred biračkih mesta i vodile duple biračke spiskove.
Prigovore možete videti OVDE.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Četiri nagrade za predstavu "Bilo jednom u Novom Sadu" na Danima komedije u Jagodini
28.03.2026.•
0
Novosadsko pozorište/Újvideki Színház ostvarilo je uspeh na 51. Danima komedije u Jagodini sa predstavom "Bilo jednom u Novom Sadu".
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 10 beba
28.03.2026.•
1
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 10 beba.
Dan otvorenih vrata na Filozofskom fakultetu u subotu
27.03.2026.•
0
Dan otvorenih vrata na Filozofskom fakultetu biće održan u subotu, 28. marta.
Za suzbijanje stenica u zatvoru na Klisi spremljeno 2,5 miliona dinara
27.03.2026.•
3
Okružni zatvor na Klisi raspisao je javnu nabavku za dezinskeciju stenica i drugih buba u zatvorskoj kuhinji, restoranu i prostorijama namenjenim za zatvorenike i pritvorenike.
Za koje učenike Novi Sad (ne) finansira udžbenike
27.03.2026.•
2
Učenici osnovnih škola u Novom Sadu, od prvog do osmog razreda, dobiće besplatne udžbenike koje će obezbediti Grad Novi Sad.
Nova presuda od 10 miliona: Naknada štete porodicama stradalih u padu nadstrešnice
27.03.2026.•
4
Viši sud u Novom Sadu doneo je presudu kojom "Infrastruktura železnice Srbije" i Republika Srbija moraju da isplatu 10 miliona dinara članu porodice osobe nastradale u padu nadstrešnice Železničke stanice.
Novosađani, vreme će biti bez veze - ovo su opcije za vikend
27.03.2026.•
3
Ukoliko dosad već niste isplanirali predstojeći vikend, stiže naša mala pomoć pri organizaciji. Ako vam niko nije javio, vreme za vikend će biti bez veze.
Novosadski sud odbio da privremeno zabrani objavljivanje propagandnog filma o Veranu Matiću
27.03.2026.•
0
Osnovni sud u Novom Sadu odbio je predlog za određivanje privremene mere zabrane objavljivanja navoda iz propagandnog filma Centra za društvenu stabilnost u kom se iznose neistine o Veranu Matiću, saopštio je ANEM.
Pronađen Novosađanin osumnjičen da je po nalogu ruske tajne službe podsticao mržnju u Francuskoj i Nemačkoj
27.03.2026.•
24
Novosađanin Momčilo Gajić identifikovan je kao odbegli vođa srpske grupe koja je incidentima pokušala da podstakne mržnju i društvene tenzije u Parizu i Berlinu po nalogu Kremlja.
Više od 20 miliona dinara za uklanjanje grafita u Novom Sadu, posao dodeljen poznatoj firmi
27.03.2026.•
19
Za čišćenje fasada i drugih javnih površina Novi Sad će izdvojiti 20,8 miliona dinara.
Kiša kvari vikend u Novom Sadu
27.03.2026.•
1
Stigla je kiša i u Srbiji, a ni u kom slučaju neće zaobići Novi Sad.
Lepe vesti iz Betanije: Rođeno 20 beba
27.03.2026.•
0
Dvadeset beba je rođeno u novosadskom porodilištu Betanija u prethodnom danu.
Tmuran kraj radne nedelje: Novosađani, evo šta vas očekuje
26.03.2026.•
0
Poslednji radni dan ove nedelje u Novi Sad donosi tmurno i kišovito vreme, ali i nekoliko događaja zbog kojih vredi rizikovati da pokisnete.
Novosadski polumaraton u nedelju: Start i cilj na Trgu slobode, planiran zabavni program, menja se saobraćaj
26.03.2026.•
0
Novosadski polumaraton, 33. po redu, održaće se u nedelju, 29. marta, a start je na Trgu slobode u 11 časova.
Raspisan tender za radove na krovu Sinagoge: Izdvojeno dva miliona dinara
26.03.2026.•
1
Zavod za zaštitu spomenika kulture raspisao je javnu nabavku za konzervatorsko-restauratorske i sanacione radove na obnovi dotrajale i oštećene limarije i dela krova objekta Sinagoge.
Narednih dana hladnije, tmurnije i mokrije u Novom Sadu
26.03.2026.•
0
Narednih nekoliko dana u Novom Sadu biće tmurno i kišovito.
Počelo dostavljanje poreskih rešenja Novosađanima: Sada onima koji imaju eSanduče, a ostalima u aprilu
26.03.2026.•
4
Počelo je dostavljanje rešenja za porez na imovinu za 2026. godinu Novosađanima.
Šta se planira na Grbavici: Dokument pred građanima
26.03.2026.•
49
Plan generalne regulacije Grbavice u Novom Sadu nalazi se na ranom javnom uvidu.
Lepe vesti četvrtkom: U Novom Sadu rođena 21 beba
26.03.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođena 21 beba.
U petak pokazna vežba u Sremskim Karlovcima: Evakuacija ugroženog stanovništva, pružanje prve pomoći...
26.03.2026.•
0
Crveni krst Vojvodine u petak, 27. marta u Sremskim Karlovcima će organizovati pokaznu vežbu timova za delovanje u nesrećama.
Od danas kiša u Novom Sadu
26.03.2026.•
0
Danas se u Novom Sadu očekuje pogoršanje vremena koje će doneti oblake i kišu.
Komentari 47
Dragan
Зоран
Dejanfilipovic
ponasate se kao mala deca kad izgube u nekoj igri.
Uozbiljite se i pocnite da radite na tome sta cete ponuditi biracima koji glasaju za vas ako ikada pobedite
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar