Firma osnovana pre nedelju dana dala milione evra za parcelu na Telepu - građani zvali policiju
Zemljište na Telepu prodato je firmi "Dama gradnja" po ceni od oko 6,3 miliona evra. U pitanju je lokacija za koju su građani tražili da bude deo parka.
Foto: 021.rs
Zemljište od 6.477 kvadratnih metara prodato je po ceni od 743,8 miliona dinara. Kupila ju je firma "Dama gradnja", koja je bila jedini ponuđač.
Ova firma je osnovana 26. marta ove godine, a pred komisijom ju je predstavljao vlasnik Dalibor Kovač. Ova kompanija nalazi se na istoj adresi kao kompanija "Tron Tex", adresa elektronske pošte u Agenciji za privredne registre je ista kao i kod "Tron Tex"-a. Osim toga, Dalibor Kovač ranije je bio zastupnik kompanije "Tron Tex".
Građani s Telepa, kao i predstavnici više organizacija i političkih pokreta, koji su bili prisutni na licitaciji, pokušali su da spreče ovu prodaju, ali Komisija im je navela da za tako nešto nema osnova i samo su u zapisnik uneli podatak da su predstavnici javnosti na licitaciji izrazili svoj protest jer smatraju da je ovo nezakonit posao.
Građani su više puta ponovili da je hiljade Telepčana potpisalo peticiju u kojoj traže da se na uglu Bulevara patrijarha Pavla, Somborske ulice i Futoškog puta izgradi park od tri hektara, a ne da se zidaju stambene zgrade na oko dva hektara, dok manji deo ostaje zelena površina.
Oni su citirali pojedine odredbe zakona, smatraju da Novi Sad mora da obustavi prodaju. Građani su proverili ko je zainteresovan za kupovinu ove parcele, te su bili iznenađeni kada su videli da kompanija koja je nedavno osnovana kupuje skupu parcelu.
Iz tog razloga je i pozvana policija i nekoliko njih je dalo izjave da u ovom slučaju sumnjaju na više krivičnih dela, zbog čega su tražili da se o svemu obavesti tužilaštvo. Građani su obavešteni da će predmet biti prosleđen posebnom odeljenju Višeg javnog tužilaštva zaduženom za borbu protiv korupcije.
Predstavnici Telepske inicijative, kao i nekoliko opozicionih političkih stranaka i pokreta, rekli su da sa ovim nije završena odbrana parka i da će već sutra nastaviti da sade drveće, postavljaju klupe i uređuju prostor, najavljujući da neće predati prostor građevinskim mašinama.

Podsetimo da je ranije prodan jedan deo prostora za koji su Telepčani tražili da bude park. Deo parcele od 7.664 kvadratnih metara prodat je decembra 2022. godine firmi "Karin invest".
Na toj prodatoj parceli, umesto parka, biće izgrađen stambeni kompleks sa lamelama do 12 spratova, visine 13 etaža od 44,6 metara, u kojima će biti 364 stana i pet poslovnih prostora, kao i garaža od dva podzemna nivoa sa 405 parking mesta.
Prema planovima koje je aktuelna vlast donela, sličan kompleks će moći da se gradi i na upravo prodatoj parceli.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Advokatska komora Vojvodine: Tužilaštvo da ne prejudicira odgovornost u slučaju "zvučnog topa"
22.06.2026.•
1
Advokatska komora Vojvodine (AKV) izrazila je zabrinutost povodom saopštenja Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i načina na koji su u javnosti predstavljene informacije u vezi sa protestom 15. marta 2025. godine.
I sutra mogući pljuskovi u Novom Sadu, u subotu 36 stepeni
22.06.2026.•
2
Utorak će u Novom Sadu biti veoma topao i očekuju se pljuskovi sa grmljavinom.
Uprava Jovine gimnazije: Nema organizacionog kolapsa, školska godina uspešno završena
22.06.2026.•
4
Uprava Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" saopštila je da su javni stavovi pojedinih strukovnih udruženja i objave na društvenim mrežama o organizacionoj klimi u školi zasnovani na nepotpunim informacijama.
Novosadska odbornica nakon napuštanja Grupe građana "Heroji": Zastupaću stavove Radničke partije, a ne SNS-a
22.06.2026.•
10
"Nisam prešla ni u kakvu Srpsku naprednu stranku, već sa odborničkom grupom Aleksandar Vučić - Novi Sad sutra, imam neku vrstu tehničke saradnje", kaže Branislava Pandurov.
Sahrana novosadskog fotoreportera Dragana Gojića u utorak na groblju u Veterniku
22.06.2026.•
1
Sahrana fotoreportera agencije Beta iz Novog Sada Dragana Gojića biće u utorak, 23. juna na Veterničkom groblju.
Skup podrške Dinku Gruhonjiću i njegovoj porodici večeras na Limanu
22.06.2026.•
0
Organizacije civilnog društva organizuju večeras skup solidarnosti sa porodicom novinara i univerzitetskog profesora Dinka Gruhonjića, čijem sinu je polupan i teško oštećen automobil pre nekoliko noći u Novom Sadu.
Većina ljudi ide kod lekara prekasno: Ovi pregledi mogu sprečiti ozbiljne komplikacije
22.06.2026.•
0
Umor, nedostatak vremena i odlaganje odlaska lekaru često maskiraju ozbiljne zdravstvene probleme.
Novosađani pozvani da daju krv: Naglasak na negativnom Rh faktoru i A pozitivnoj
22.06.2026.•
0
Zavod za transfuziju krvi Vojvodine poziva davaoce svih krvnih grupa sa negativnim Rh faktorom i davaoci A pozitivne krvne grupe da daju krv.
EFJ: Dinko Gruhonjić više nije bezbedan u Srbiji, za to odgovoran režim
22.06.2026.•
1
Evropska federacija novinara (EFJ) pridružila se svojoj članici, Nezavisnom društvu novinara Vojvodine (NDNV), u najoštrijoj osudi vandalizovanja automobila Davida Gruhonjića, sina Dinka Gruhonjića.
Vikend doneo sjajne vesti: U Novom Sadu rođene 33 bebe, među njima i blizanci
22.06.2026.•
1
U Novom Sadu su proteklog vikenda rođene 33 bebe.
I danas u Novom Sadu veoma toplo, mogući pljuskovi sa grmljavinom
22.06.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti minimalno svežije i očekuje se pljuskovi sa grmljavinom.
NDNV o razbijanju automobila sina Dinka Gruhonjića: On više nije bezbedan u Srbiji
21.06.2026.•
7
Nezavisno društvo novinara Vojvodine osudilo je u saopštenju razbijanje automobila Davida Gruhonjića, sina Dinka Gruhonjića, profesora Univerziteta u Novom Sadu i programskog direktora NDNV-a.
Sinu Dinka Gruhonjića razlupan automobil na Limanu
21.06.2026.•
17
Automobil sina novinara i univerzitetskog profesora Dinka Gruhonjića Davidu Gruhonjiću polupan je i teško oštećen na parkingu na Limanu.
Sutra u Novom Sadu mogući pljuskovi, temperatura sledeće nedelje opet i do 35 stepeni
21.06.2026.•
0
Ponedeljak će u Novom Sadu biti minimalno svežiji i očekuju se pljuskovi sa grmljavinom.
Vučić: U Novom Sadu juče bio omanji skup ljudi koji žive u svom balonu i maštaju da će se pitati nešto
21.06.2026.•
63
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je za u Novom Sadu da je policija preterala u proceni.
Do sutra izmenjen saobraćaj u delu Novog naselja zbog manifestacije "Korzo"
21.06.2026.•
2
Režim saobraćaja izmenjen je od subote, 20. juna do ponedeljka, 22. juna u delu Novog naselja zbog održavanja manifestacije "Korzo".
Pred Novosađanima vreo dan uz 35 stepeni, uveče mogući pljuskovi
21.06.2026.•
1
Pred Novosađanima je pretežno sunčan i veoma toap dan, dok su kasno popodne mogući kratkotrajni pljuskovi sa grmljavinom.
MUP: Na skupu u Novom Sadu oko 7.800 osoba
20.06.2026.•
24
U Novom Sadu na studentskom skupu se okuplio, prema procenama policije "najviše oko 7.800 osoba".
Šta je poručeno na studentskom skupu u Novom Sadu: Od izbora do policije
20.06.2026.•
16
Završen je skup na turbo kružnom toku na koji su pozvali studenti u blokadi, a ključne poruke su bile vezane za položaj novinara u Srbiji, policijsku torturu i njenu reformu i birački spisak.
Na prijemnom ispitu u Jovinoj gimnaziji upola manje učenika nego pre dve godine
20.06.2026.•
13
Prijemni za upis u 7. razred osnovne škole pri Gimnaziji "Jovan Jovanović Zmaj" u Novom Sadu, koji pohađaju učenici sa posebnim sposobnostima za matematiku, polagalo je samo 36 učenika.
VIDEO Studentski skup u Novom Sadu: "Borba do slobode"
20.06.2026.•
36
Studentski skup u Novom Sadu održan je na turbo kružnom toku, na raskrsnici Fruškogorske i Bulevara cara Lazara. Glavne poruke odnosile su se na izbore, policiju i medije.
Komentari 72
@samo nek se gradi
Ja koliko znam da je Bora N "roodjeni novoosadjanin", da je maja gojk "roodjena novoosadjanka", da je Igor P "roodjeni novosadjanin", da je lošmi vuč "roodjeni novosadjanin", ovu trenutnu pojavu i da ne navodim.. ali da, u pravu si, krivi su ti što su došli, izbegli i ovladali mojim gradom.. tako da da, u pravu si, jer uvek je neko tamo, neko drugi kriv..ja nizašta nisam kriv..krivi su oni..to je uvek bila odlika emotivne nezrelosti.. znači prvo u ogledalo, pa onda pogled dalje..
NS
Jovan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar