Uživo dešavanja sa protesta pratite u blogu 021.rs.
22.40 - Skup je gotov.
22.36 - Na Trgu slobode i dalje ima ljudi, ali se situacija smirila i nema nereda.
22.30 - Članovi SNS-a i demonstranati se prepiru na Bulevaru.
22.27 - Na Trgu slobode ostao je mali broj građana. Neki od njih se i dalje prepiru sa policijom u Gradskoj kući.
22.19 - Na jednoj strani bulevara su naprednjaci, na drugoj strani su građani koji im dobacuju da su ubice i da idu po sendviče. Blokiran je deo Bulevara oslobođenja, javljaju reporteri 021.rs.
22.15 - Vučić: Ne damo Novi Sad
"Svi oni koji su napadali policajce, odgovaraće pred zakonom. Ali ono što je važno, naš jezik nikad ne sme biti jezik osvete, našim komšijama moramo da pružimo ruku, moramo da prihvatimo drugačije političko mišljenje, ali nikada ne smemo da radimo ono što su oni radili. Spremajte se, ne znam tačno kada, ali neće dugo čekati, biće prilika, opet ćemo da ih pobeđujemo", rekao je Vučić svojim pristalicama na Bulevaru oslobođenju.
22.07 - Ispred prostorija SNS-a na Bulevaru oslobođenja okupljeni uzvikuju "Aco, Srbine" i "Srbija, Srbija".

Screenshot Informer/Novosadska
22.05 - Očekuje se da se predsednik Srbije Aleksandar Vučić uključi u program Informer televizije.
21.57 - Policija je privela i Gorana Ješića, bivšeg predsednika Opštine Inđija.
21.53 - Policija u civilu počela je da privodi osobe sa protesta.
21.50 - Mediji iz Beograda pišu da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić došao u Novi Sad.
21.42 - Kod kancelarije SNS-a na Bulevaru oslobođenja okupila se grupa mahom mlađih muškaraca. Najverovatnije se radi o aktivistima stranke.
21.37 - Deo vandala je izuzetno nasilan. Pojedinci ne dozvoljavaju novinarima da izveštavaju.
21.32 - Prema rečima jedne građanke, učesnice protesta, oni koji izazivaju nerede su "ubačeni elementi", jer je očigledno da policija ne želi da uhapsi huligane.
21.31 - Grupa mladića ponela je merdevine ka Gradskoj kući.
21.25 - Došlo je do sukoba policije i dela demonstranata na gradilištu podzemne garaže u Ulici Modene.
21.23 - Policija se nalazila i na gradilištu podzemne garaže, ali se povukla.
21.13 - Oborena je tabla na kojoj su navedena imena gradova pobratima Novog Sada.
21.10 - Reporteri 021.rs navode da je dosta ljudi napustilo protest, dok manja grupa nastavlja sa vandalizovanjem Gradske kuće.
21.00 - Novinari koji izveštavaju na večerašnjem protestu bili su ugroženi, a reporterke 021.rs pogođene su farbom i plastičnom ambalažom. U Novom Sadu napadnuta je ekipa TV N1, a snimatelju je razbijena kamera.
20.59 - Većina građana stoji sa strane, dok manja grupa maskiranih vandala uništava Gradsku kuću.
20.53 - Uništavaju se kamere na Gradskoj kući.
20.51 - Uzvikuje se "Ne idemo nigde".
20.49 - Reporter 021.rs javlja da pojedinci uzimaju šipke i cigle sa gradilišta garaže u centru grada.
20.45 - Policijske snage se grupišu u centru.
20.38 - Na društvenim mrežama oglasio se predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji je rekao da je napadnuta Gradska kuća, osuđujući nerede u Novom Sadu. On je rekao da je policija veoma uzdržana, ne samo zbog onih na ulici, već i zbog pijeteta prema nastradalima.
20.33 - Neredi i dalje traju.
20.25 - Bačena je baklja u Gradsku kuću. Neredi traju. Pojedine osobe uriniraju po zgradi Gradske kuće.
20.17 - Deo građana se udaljio od Gradske kuće.
20.10 - Okupljeni bacaju petarde ka Gradskoj kući, a policija uzvraća suzavcem.
20.08 - Podsetimo, protest je organizovan zbog tragedija u kojoj je nastradalo 14 ljudi. Iako se govorilo da će protest biti miran, on se može opisati na razne načine, ali miran nije.
20.02 - U centru grada se i dalje nalazi veliki broj ljudi.
20.00 - Odbornik Miran Pogačar rekao je da su dobili poziv da uđu u Gradsku kuću kako bi uručili svoje zahteve.
19.54 - Odbornici Miran Pogačar i Miša Bačulov su rekli da se neće pomeriti dok ne budu pušteni u Gradsku kuću da uruče zahteve za razrešenjem. Ukoliko se to ne dogodi u narednih 48 sati, uslediće protest u Beogradu.
19.53 - Jednom momku je pozlilo od suzavca, javlja reporterka 021.rs.
19.49 - Situacija kod Gradske kuće eskalira. Iz Gradske kuće je bačen suzavac.
19.45 - U Gradskoj kući se nalazi policija. Okupljeni uzvikuju: "Sklonite se kerovi".
19.43 - Nekoliko odbornika stoji na vratima Gradske kuće sa namerom da uđu unutra. U Novom Sadu je haotično.
19.38 - Prema rečima odbornika Miše Bačulova, odbornici će ući u Gradsku kuću kako bi im predali zahteve za razrešenje gradonačelnika.
19.30 - Ispuštene su fekalije iz cisterne na Gradsku kuću, na kojoj su razbijeni i prozori. Pokušalo se i sa razbijanjem vrata.
19.23 - Veliki broj policajaca se nalazi u Gradskoj kući.
19.20 - Okupljeni gađaju Gradsku kuću farbom. Razbijeno je staklo na Gradskoj kući. Građani uzvikuju "Krvave vam duše".
19.17 - Vandalizuje se prozor prostorije SNS-a na Bulevaru oslobođenja. Učesnici protesta poručuju da su u pitanju ubačeni elementi, jer nose kapuljače i maske i da žele da izazovu incidente. Kada im se neko obrati, ne žele da komuniciraju.
19.15 - Kolona je stigla do Srpskog narodnog pozorišta.
19.10 - U centru grada nalaze se jake policijske snage. Pripadnici MUP-a su u opremi za razbijanje demonstracija.
19.05 - Kod kancelarije SNS-a na Bulevaru oslobođenja došlo je do sukoba među demonstrantima. Sukob se dogodio među mladićima koji su pokušali da razbiju prozore na prostorijama SNS i onih demonstranata koji su se usprotivili tome.
19.03 - Veliki broj ljudi na protestu - kolona od Železničke do Futoške i dalje ka Jevrejskoj.
Teško je dati procenu koliki ljudi ima na protestu u Novom Sadu. Reporteri 021.rs kažu da je Bulevar oslobođenja pun, a da se kolona proteže od Železničke stanice do Futoške pijace.
18.56 - U Novom Sadu su prisutne jake snage policije. U toku trajanja protesta primećeno je grupisanje policije kod Skupštine grada.
18.51 - Iako je pre početka protesta bilo verbalnog sukoba i gurkanja kod sedišta SNS-a, protest se za sada odvija mirno.
18.44 - Pratite uživo snimak sa protestne šetnje u Novom Sadu.
18.42 - Građani su krenuli ka Gradskoj kući. Zatvorena je raskrsnica Bulevara oslobođenja i Bulevara kralja Petra I.
18.35 - Mediji naklonjeni vlasti navode i sledeće: "Događaj, po najavama opozicije, sugeriše atmosferu u kojoj se očekuju sukobi".
Predstavnici opozicije su u nekoliko navrata poručivali građanima da ne nasedaju na provokacije.
Takođe, deo medija prenosi da su kod sedišta SNS-a uništavana zastava. Međutim, iz uživo prenosa sa događaja moglo se videti da su demonstranti govorili da zastava ne sme da se uništava i da su je skinuli sa sedišta SNS gde su okačene u toku dana.
Podsetimo, opozicija je danas saopštila da je SNS angažovao navijače Vojvodine da izazovu nerede.
18.30 - Kolona je krenula Gradskoj kući. Okupljeni se kreću Bulevarom oslobođenja.
18.27 - Veliki broj ljudi okupio se kod Železničke stanice.
18.25 - Zatraženo je da se ugovori sa kineskim kompanijama objave i da odstavke podnesu premijer i gradonačelnik Novog Sada.
18.23 - "Hoćete celu Srb
18.06 - U Novom Sadu se okupio veliki broj ljudi. Dolazi do čestih prekida signala.
18.03 - Aktivisti SNS-a skidaju plakate sa postorija.
18.00 - Okupljeni građani pale sveće za nastradale. Razvijen je transparent "Krivi ste - odgovaraćete".
17.55 - Na protest je stigao i traktor sa cisternom na kojem je ispisano "Pijaća voda". Dovezao ga je odbornik Miša Bačulov, navodeći da cisterna predstavlja sve "što naša vlada radi u ovoj državi - cisterna puna fekalija".
"To je ono što ćemo da im isporučimo, teramo ga do Gradske kuće i tamo ćemo im ostaviti par poklona, poklona koji oni nama ostavljaju već 12 godina", rekao je on za N1.
17.47 - Izlog kancelarije SNS-a premazan crvenom farbom
Došlo je do koškanja i verbalnog sukoba kod sedišta SNS na Bulevaru oslobođenja zbog namere okupljenih da izlepe plakate. Demonstranti su crvenom farbom premazali izloge vladajuće stranke.
17.46 - Okupljeni građani skinuli su zastave Srbije sa sedišta Srpske napredne stranke koje su bile postavljene tokom dana. Oni su počeli da lepe plakate na sedište SNS, a na njima su prikazani funkcioneri SNS-a i ministri u Vladi Srbije.
17.43 - Okupljeni uzvikuju "Ostavka, ostavka".
17.40 - Vozači SOS taksija su se pridružili protestu.
17.40 - Upozoravaju se vozači da ne idu Bulevarom oslobođenja i Bulevarom Jaše Tomića, jer je već došlo do blokade. Građani dolaze do Železničke stanice u Novom Sadu, velika je gužva na celom Bulevaru oslobođenja.
17.35 - Crveni otisci na zgradi Prekršajnog suda
Na Bulevaru oslobođenja, kod Prekršajnog suda, okupila se i grupa mladih osoba koja je ostavili crvene otiske na zidovima.
17.31 - Građani se polako okupljaju kod Železničke stanice u Novom Sadu, ali i na Bulevaru oslobođenja. Protest počinje u 18 časova.
17.30 - Iako je tokom dana bilo mirno, u gradu se ipak osetila tenzija. Najpre je tokom noći oštećeno nekoliko izloga na kancelarijama Srpske napredne stranke.
Tokom dana je Udružena novosadska opozicija poručila da SNS priprema navijače Vojvodine sa Grbavica da na večerašnjem protestu izazovu nemire i naprave štetu. Opozicija je poručila da im to neće proći.
17.28 - Reporter 021.rs primetio je nekoliko momaka koji su se okupili kod Mesnog odbora Podbara Srpske napredne stranke, u Kosovskoj ulici. Ovaj objekat je u ponedeljak bio meta vandala kada je razbijeno staklo i kada je ispod likova Aleksandra Vučića i Miloša Vučevića ispisano "ubice".
17.25 - U Novom Sadu je prisutan veliki broj policajaca koji je raspoređen na nekoliko lokaciji. Tako se policajci nalaze i u Gradskoj kući, a bili su prisutni i kod Banovine, te u dvorištu Skupštine zgrada.
17.20 - Protest se održava zbog tragedije koja se dogodila u petak, 1. novembra, kada se obrušila nadstrešnica Železničke stanice u Novom Sadu. Tom prilikom je nastradalo 14 osoba, a teško su povređene tri osobe.
Pogibija je izazvala je tugu, ali i talas revolta kod građana koji zahtevaju ostavke i procesuiranje odgovornih. Zbog ove tragedije ministar građevinarstva Goran Vesić je podneo ostavku, ali je poručio da ne oseća krivicu zbog nesreće.
Nasuprot tome, aktuelna vlast optužuje opoziciju za politizaciju tragedije.
U međuvremenu, profesionalni mediji ukazuju na propuste tokom radova na rekonstrukciji, kao i na to da su se podaci o radovima krili od javnosti.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije
Novi Sad - Vesti
25.06.2026.•
Gradski centar za unapređenje reproduktivnog zdravlja Doma zdravlja Novi Sad u Almaškoj 4 organizuje nove grupe Škole za psihomotorni razvoj beba tokom jula.
25.06.2026.•
Novosađani, očekuje nas vreo petak, ali i mnogo interesantnih dešavanja.
25.06.2026.•
Predlog odluke o izradi Plana generalne regulacije prostora Mali Beograd - Veliki rit, južni deo naći će se pred novosadskim odbornicima na sednici Skupštine grada koja će se održati u ponedeljak, 29. juna.
25.06.2026.•
Prosečna plata u Novom Sadu za april ove godine je bila 138.914 dinara sa uračunatim doprinosima i porezima, što znači da su Novosađani prihodovali manje nego u martu, prema podacima Republičkog zavoda za statistiku.
25.06.2026.•
Petak će u Novom Sadu biti pretežno sunčan i vreo.
25.06.2026.•
Nezavisni sindikati fakulteta Univerziteta u Novom Sadu okupili su se ispred zgrade Rektorata, a povodom sednice Senata sa zahtevom da se na dnevni red uvrsti ponovno glasanje o reizboru profesora Vladimira Mihića.
25.06.2026.•
Simpatizeri Srpske napredne stranke krenuli su jutros peške iz Petrovaradina ka Beogradu, gde će u subotu, 27. juna biti održan skup koji organizuje ta stranka.
25.06.2026.•
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
25.06.2026.•
Danas će u Novom Sadu biti sunčanije i još vrelije.
25.06.2026.•
Nezavisni sindikati UNS-a pozivaju na protest podrške profesoru Vladimiru Mihiću u četvrtak, 25. juna ispred zgrade Rektorata jer se tačka o njegovom reizboru za profesora neće naći na sednici Senata Univerziteta.
24.06.2026.•
Novosadska policija apelovala je na građane da povećaju oprez u saobraćaju zbog početka letnje sezone i dece.
24.06.2026.•
Četvrtak pred Novosađanima biće izazovan, jer nas očekuje maksimalnih 35 stepeni.
24.06.2026.•
U okviru Gradskog centra za unapređenje reproduktivnog zdravlja organizuju se besplatne edukativne radionice za roditelje odojčadi i male dece uzrasta do tri godine na temu pružanja prve pomoći.
24.06.2026.•
Zborovi građana Novog Sada objavili su danas da su aktivisti Posmatračke misije "Budni do kraja" Nikola Ć. i Dimitrije S. od danas na slobodi jer je Viši sud u Novom Sadu prihvatio žalbe njihovih branilaca.
24.06.2026.•
Najveća kolonija belih roda u Srbiji, koja je i jedna od najvećih u Evropi, nastavlja da raste na nedovršenom objektu pored auto-puta u Novom Sadu i ove godine broji 75 aktivnih gnezda.
24.06.2026.•
Međunarodna nagrada za književnost "Aleksandar Tišma" uručena je ovogodišnjem laureatu Miljenku Jergoviću, u Novom Sadu.
24.06.2026.•
"Takozvana racionalizacija je pre svega politički motivisana", rekao je jedan od otpuštenih radnika Pokrajinske vlade Vasil Nastoski.
24.06.2026.•
Četrdeset radnika u pokrajini biće obučeno za napredno korišćenje veštačke inteligencije.
24.06.2026.•
Četvrtak će u Novom Sadu biti još vreliji i sunčaniji.
24.06.2026.•
Neposredno pre početka sednice Skupštine Vojvodine novosadska opozicija održala je konferenciju za medije, a glavna tema bila je racionalizacija u Pokrajinskoj vladi i masovna otpuštanja.
24.06.2026.•
Univerzitet u Novom Sadu nalazi se na listi najboljih svetskih univerziteta za 2027. godinu.
Komentari 230
Istina
Sa strane
Organizatori demonstracija nisu smeli ovo dozvoliti. Mozda nemaju jakog lidera i verovatno nemaju cvrstu redarsku sluzbu.
Zar ne znaju da vlast skoro uvek ubaci huligane u njihove redove ?
Prica sa izlivanjem fekalija srozava ugled demonstracija.
Zar je za rusenje stanicne nastresnice kriva gradska kuca ?
Treba naci nove, drugacije metode borbe.
U protivnom to je pucanj u prazno.
Ili u sopstvenu nogu.
Dalibor
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar