"Srednjoškolci uz studente": Đaci danas protestuju u Novom Sadu

Novosadski srednjoškolci organizuju danas, 26. marta, protestnu šetnju u znak podrške studentima u blokadama svojih fakulteta.
"Srednjoškolci uz studente": Đaci danas protestuju u Novom Sadu
Foto: 021.rs
U okviru protesta "Srednjoškolci uz studente" odvijaće se istovremeno dve šetnje đaka novosadskih škola.
 
Prva grupa učenika kreće u 10 časova od raskrsnice Bulevara cara Lazara i Cara Dušana, gde je pekara "Evropa". Krajnja tačka ove rute je kod Železničke stanice.
Ovom trasom će ići Gimnazija "Laza Kostić", Muzička škola "Isidor Bajić", Poljoprivredna škola, Medicinska škola "7. april", Tehnička škola "Mileva Marić Ajnštajn", Elektrotehnička škola "Mihajlo Pupin" i Škola za dizajn "Bogdan Šuput".
 
Ovoj grupi će se na početnoj tački pridružiti i sremski srednjoškolci. Oni će se u 9h naći u Limanskom parku, a potom će peške ići do raskrsnice kod Cara Dušana. Učestvovaće učenici Mitrovačke gimnazije, Medicinske škole "Draginja Nikšić", Tehnička škola "Nikola Tesla", Ekonomska škola "9. maj", Prehrambeno-šumarska i hemijska škola, Muzička škola "Petar Krančević", Rumska gimnazija i Stručna škola "Branko Radičević".
Druga grupa đaka kreće u 10.50h od Jovine gimnazije, a krajnja tačka je takođe Železnička stanica. Ovo rutom, koja će mahom ići Kisačkom ulicom, šetaće učenici gimnazija "Jovan Jovanović Zmaj", "Isidora Sekulić", "Svetozar Marković" i Karlovačka, kao i đaci Srednje škole "Svetozar Marković" i Saobraćajne škole "Pinki".
 
Obe grupe đaka će se sastati na stanici oko 11.30 časova, gde će sa 16 minuta tišine odati poštu stradalima u padu nadstrešnice.
 
Potom svi zajedno idu Bulevarom oslobođenja do novosadskog univerziteta. Usput su planirani kratak performans i govor, dok će se u kampusu okupljenima obratiti predstavnici srednjoškolaca i studenata.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Petar

    26.03.2025 17:50
    1953 god
    Da sve u ovoj zemlji nije instan evo price iz 1953 god. iz osnovne skole Vuk Karadjic iz Beograda. Bila je trscanska kriza i nas decu prvi razrad u dvoristu smo vikali Zivot damo Trst ne damo i Pela djukela. Da je sve bilo organizovano znam da sam kuci done Yu tobojku sa zvezdom bila je od papira i drvena drska za ruku. Drugovima ocito nije bila strana upotreba pionira.
  • roditelj

    26.03.2025 12:01
    @23e
    1. Ne podržavaju svi prosvetu naročito ne normalni obični ljudi.
    2. Zašto bi bilo štrajka? Ovo je pobuna sitih i bogatih (okrenite se oko sebe i videćete)
    3. Radiće škola i dogodine to je jedino sigurno tako da ne brinete za decu, neće morati kupovati knjige to je bar neki benefit.

    Najveći broj ljudi je van ovih gluposti kako vlasti tako opozicije a i studenata na kraju. Svi su zavađeni, izmanipulisani, licemerni i odvratni tako da kad se iziživljavate valjda ćete vratiti normalnim ljudima mir.
  • NS

    26.03.2025 11:15
    16
    Svi komentatori ovde imaju problem. Hrabri pobedjuju.Slabici i kukavice uvek gube,a jos ako botuju krvavim rukama nose i nosice na savesti 16 nevinih dusa.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti

Bravo: Vratite ih u pritvor

Građanski pokret Bravo osudio je odluku suda da meru pritvoru zameni kućnim pritvor za trojicu osumnjičenih za napad na građane kod Futoške pijace.