Novosadski sastav Monohrom objavio je video za pesmu "Gledam u mrak", četvrti singl sa novog albuma "Radio tišina".
Pesma "Gledam u mrak" je inspirisana serijom protesta koji su se odvijali u Srbiji tokom prethodnih godina, a koji su se u međuvremenu transformisali u masovne demonstracije, nakon pada nadstrešnice u Novom Sadu.
Spot je sniman tokom akcije "1.2. na 3 mosta" potpisuju Mia Mlinarević (režija), Miloš Sadžakov (snimci iz drona) i Igor Zečević (fotografija).
"Pesma je puna tenzije i obožavamo da je izvodimo uživo. Što se samog spota tiče, kroz ritmične vizuale blokiranog univerziteta želeli smo da izrazimo podršku studentskom pokretu i damo vetar u leđa borbi koja sledi", kaže frontmen Oskar Marko.
Album "Radio tišina" predstavlja novo poglavlje u stvaralaštvu benda Monohrom, donoseći zvuk koji oscilira između sirove gitarske energije i melanholičnih melodija, za koji često kažu da zvuči kao The Beatles sa distorzijom pojačanom na 11.
Ovaj album nastavlja tradiciju benda da kroz muziku istražuje izazove modernog sveta, sa pesmama o životu, ljubavi, zvezdama i mirisu šina. Bend čine: Oskar Marko, Nenad Šunjka, Nemanja Crnojević i Robert Forai.
Konacno nesto muzicki dobro iz Novog Sada, nazalost ispiracija je marak ali nema umetnosti ni pravog dela bez muke i teskobe. Napred, rock mora nositi poruku u protivnom ne postoji.
Pored toga sto je sns pretio frontmenu benda, lik se cimao za studente kuvao, pomagao, drzao predavanja, i od pocetka bio uz studente max. Svaka cast i tu su pravi limanci uz vas, a i ostatak Novog Sada !!!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Na više od 20 lokacija u gradu i prigradskim naseljima ekipe JKP "Put" izvode radove na popravci kolovoza i pešačkih staza, uređenju bankina i održavanju saobraćajne signalizacije.
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin položio je venac na spomen-ploču kod Varadinskog mosta, u znak sećanja na poginulog sugrađanina Olega Nasova, koji je nastradao 1. aprila 1999. godine, tokom NATO bombardovanja.
Nedostatak lekara u Domu zdravlja Novi Sad ne odnosi se samo na pedijatriju. Odeljenje oftalmologije u Službi za specijalističko-konsultativnu delatnost broji manje lekara specijalista, kažu iz te ustanove za 021.rs.
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje P. Stojković nije se pojavio pred Prekršajnim sudom u Novom Sadu u utorak, gde je pokrenut postupak po prijavi 15 profesora.
Komentari 2
Goran Vidakovic
srbi vs sns mafija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar