Kriv je za prekoračenje brzine, a niti je vozio niti ima automobil
Muškarac iz Berlina dobio je kaznu za prebrzu vožnju jer je - naravno - vozio prebrzo i bio uhvaćen pomoću radara s kamerom.
Foto: Pixabay
Reč je o 63-godišnjem Tomasu Vigoldu koji je navodno bio sedam km/h prebrz u Kaltenkirhenu u maju 2023. godine.
Trebalo bi da plati 20 evra. Ali Vigold nije vozio prebrzo iz jednostavnog razloga: čovek nema ni automobil. U Kaltenkirhenu, dakle, nije bio, a kamoli vozio prebrzo, kako tvrdi Süddeutsche Zeitung i prenosi Auto bild.
Njegovim prigovorom ništa nije postignuto. Zbog toga je u priču morao da se uključi njegov asvokat i nešto je postigao. Naime, očito je napravljena greška prilikom provere identiteta prekršioca prekoračenja brzine.
Tomas Vigold iz Berlina, inače renomirani stručnjak za odbrambenu politiku, greškom se našao na meti policije jer je navodno identifikovan onlajn, odnosno preko Gugla. Policajac je pogrešno shvatio da je Vigold vozač prikazan na radarskoj fotografiji.
Međutim, pravi vlasnik vozila je Džulijan Vigold, direktor kompanije "Wispatech" u Kaltenkirhenu. Biće da je policajac guglao Vigolda i izvukao pogrešnog.
Ne samo da imaju različita imena, nego dva muškaraca imaju i vizuelne razlike. Pravi vozač je mlađi i ima drugačije crte lica. Međutim, nadležna tela su ovu grešku zanemarila.
Pomislili bi da je greška pronađena i razjašnjena, a tema zatvorena? Naravno da ne.
Tek nakon ponovne intervencije pravnog zastupnika Tomasa Vigolda iz Berlina policija je objasnila da oba Vigolda žive na istoj adresi. Njih dvojica su to odlučno odbacila jer to nije tačno.
Uprkos činjenici da je očito bio nevin, slučaj protiv Berlinca Vigolda još nije odbačen. Sudija je samo kritikovao nedostatak dokaza o zajedničkom prebivalištu. A ako sud i dalje ne obustavi postupak, na kraju bi zapravo moglo doći do suđenja i čovek koji nema automobil mogao bi biti proglašen krivim.
Naravno, za Vigolda se radi o principu, a ne o 20 evra. Njegov advokat je istakao zabrinutost oko rizika istraga koje se prvenstveno oslanjaju na Gugl pretrage. Naglasio je da to može dovesti do pogrešnih zaključaka, posebno kod uobičajenih imena.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Život - Magazin
Anketa pokazuje da stanovnici Berlina ne žele Olimpijske igre u svom gradu
24.11.2025.•
1
Većina stanovnika Berlina ne želi da se grad kandiduje za domaćina Olimpijskih igara, pokazuje anketa.
Godinama se prerušavao u svoju mrtvu majku kako bi dobijao njenu penziju
24.11.2025.•
0
U Borgo Virgiliju, mestu kraj Mantove u Italiji, otkriven je slučaj 58-godišnjeg muškarca koji se godinama prerušavao u svoju pokojnu majku kako bi primao njenu penziju.
Na današnji dan: Rođen Zmaj, počela ofanziva na Užice
24.11.2025.•
0
Donosimo vam pregled značajnih i zanimljivih istorijskih događaja koji su se dogodili na današnji dan, 24. novembar.
Sud u Nemačkoj: Zatvor ne mora da služi veganske obroke
23.11.2025.•
1
Nemački zatvori nisu zakonski obavezni da zatvorenicima obezbede veganske obroke, zaključio je sud u Minhenu.
Kina planira da ograniči ubrzanje automobila do 100 km/h
23.11.2025.•
0
Kina planira da uvede novo pravilo koje bi moglo značajno da promeni doživljaj vožnje - ograničenje početnog ubrzanja automobila.
Ruski naučnici uzgojili ječam na tlu po sastavu sličnom onom na Marsu
23.11.2025.•
1
Stručnjaci ruskog Južnog federalnog univerziteta (SFU) uzgojili su prve izdanke ječma u zemljištu koje podseća na sastav zemljišta na Marsu.
VIDEO: Prodat fotoaparat Lajka koji je pripadao papi Franji
23.11.2025.•
0
Fotoaparat Lajka, koji je pripadao papi Franji, prodat je na aukciji u Beču za 6,5 miliona evra, iznos koji će biti doniran u dobrotvorne svrhe fonda pokojnog pape.
Pušio na svojoj terasi i sad mora da plati 13.000 evra kazne - a dobio je i raspored
23.11.2025.•
2
Jedan čovek iz Beča mora da plati oko 13.000 evra sudskih troškova i da poštuje strogo ograničen raspored pušenja na svojoj terasi nakon što ga je komšinica tužila zbog dima i buke.
Studija pokazala: Izbacivanje besa ne smanjuje ljutnju - ali nešto drugo pomaže
23.11.2025.•
1
"Izduvavanje" kada smo ljuti zvuči kao logičan potez. Uobičajeno verovanje kaže da izražavanje besa može da ga ublaži, kao kada se iz ekspres lonca ispušta para.
VIDEO: Klimatske promene i zagađenje uništavaju drevne spomenike u Indiji
23.11.2025.•
0
Zbog jakog zagađenja i klimatskih promena mnogi drevni spomenici u Indiji su oštećeni ili se urušavaju.
Na današnji dan: Rođen Stevan Sremac, pretučen Borko Stefanović, podignuta optužnica protiv Miloševića
23.11.2025.•
2
Pregled najznačajnijih događaja na današnji dan, 23. novembar, u svetu i kod nas.
VIDEO: Ekološki aktivisti ofarbali Veliki kanal u Veneciji u zeleno
22.11.2025.•
0
Ekološki aktivisti iz grupe "Pobuna protiv izumiranja" (Extinction Rebellion) ofarbali su danas Veliki kanal u Veneciji u zeleno, dok je konferencija UN postigla minimalni sporazum o postepenom ukidanju fosilnih goriva.
Mladić skočio usred noći u nabujalu Moraču i ženi spasio život
22.11.2025.•
11
Mladić Petar Ivanović (23) spasio je prošle noći iz nabujale Morače ženu koja je skočila sa pešačkog mosta koji spaja dve obale reke u Podgorici.
Meta će od 4. decembra zabraniti Australijancima mlađim od 16 godina pristup Instagramu i Fejsbuku
22.11.2025.•
1
Kompanija Meta će zabraniti Australijancima mlađim od 16 godina pristup Fejsbuku i Instagramu počev od 4. decembra.
Vlasnik Dejli Mejla kupuje Telegraf: Formira se jedna od najsnažnijih desničarskih medijskih grupa u Britaniji
22.11.2025.•
0
Vlasnik tabloida Dejli Mejl, medijski konglomerat DMGT, potpisao je sporazum od 500 mliona funti za kupovinu dnevnika Teleraf.
Na današnji dan: Održana prva pozorišna predstava u Beogradu
22.11.2025.•
1
Donosimo vam pregled događaja koji su se dogodili na današnji dan, 22. novembar.
Na današnji dan: Prvi uspešan let balonom
21.11.2025.•
0
Donosimo vam pregled događaja koji su se dogodili na današnji dan, 21. novembar.
Na današnji dan: Počelo suđenje u Nirnbergu, poginuo Tucović, umro Franko, spojeni Budim i Pešta
20.11.2025.•
0
Donosimo vam pregled značajnih i zanimljivih istorijskih događaja koji su se dogodili na današnji dan, 20. novembar.
"Ford" povlači skoro 230.000 vozila u SAD: Kvar na instrument tabli
19.11.2025.•
0
Proizvođač automobila "Ford" povlači 229.609 vozila marke "bronko" sa tržišta u Sjedinjenim Američkim Državama zbog kvara na displeju instrument table.
Na današnji dan: Titu dodeljen naziv narodnog heroja, "Otpor" postao stranka
19.11.2025.•
0
Donosimo vam pregled značajnih i zanimljivih istorijskih događaja koji su se dogodili na današnji dan, 19. novembar.
Luvr zatvorio galeriju Kampana zbog oštećenja konstrukcije: Mogućа nova zatvaranja
18.11.2025.•
0
Jedna galerija u pariskom muzeju Luvr zatvorena je danas zbog "slabosti građevinske strukture", saopšteno je danas iz muzeja.
Komentari 1
Zozon
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar