Jedan od najozloglašenijih zatvora u Meksiku ovog vikenda počinje svoje novo poglavlje kao mesto za odmor na Tihom okeanu nakon renoviranja sa ciljem da privuče turiste u bivši kazneni dom.
Predsednik Meksika Andres Manuel Lopez Obrador otvorio JE Turistički centar Islas Marias, decenijama star savezni zatvor na arhipelagu Islas Marias pretvoren u ekološku atrakciju i mesto za ljubitelje istorije, preneo je Rojters.
"Ovo je turističko mesto za izlete, za istraživanje, za život u prirodi", rekao je Lopez Obrador i dodao da je rekreirati istoriju nešto izuzetno.
Pored vila za smeštaj gostiju, restorana, kafića i plaža, renovirana lokacija uključuje luk nazvan po Nelsonu Mandeli, koji je proveo oko 18 godina iza rešetaka u Južnoj Africi na ostrvu Roben pre nego što je izabran za predsednika.
"Mandela je primer da i iza zatvorskih zidova ideali i promena, mogu da živi za one koji žele da promene istoriju", navela je meksička vlada u promotivnom videu.
Islas Marias je postao zatvor 1905. godine pod diktatorom Porfirijem Diazom i bio je u skoro stalnoj upotrebi sve dok ga nije zatvorio Lopez Obrador 2019. godine.
U Kazneno-popravnom domu su nekada bili smešteni mnogi politički zatvorenici, uključujući Hosea Revueltasa, uticajnog meksičkog pisca, koji je više puta zatvaran zbog svog levičarskog aktivizma.
Vlada je najavila turističke pakete na ostrva, sa prevozom trajektom do glavnog naselja Puerto Baleta od sledeće nedelje.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Slučaj putnika aviona kompanije Er Indija, koji je jedini preživeo nesreću u kojoj je poginula 241 osoba, pokrenuo je debatu o tome da li je njegovo sedište, 11A, najbezbednije mesto u avionu.
Od kazni za nošenje japanki do zabrane pušenja na plažama i sprečavanje i naplaćivanje pravljenja selfija, pravila za putovanja po Evropi postaju strožija.
Udruženje autoservisi Srbije uputilo je poziv svim vozačima da pre polaska na letovanje, duže putovanje ili put u inostranstvo, obavezno provere tehničku ispravnost svojih vozila.
Cene aranžmana za letovanje u inostranstvu porasle su do 15 odsto u odnosu na isti period prošle godine, a najtraženija destinacija i ove godine je Grčka.
Na pragu je još jedna sezona letovanja i mnogi građani Srbije se odlučuju da na odmor krenu svojim automobilom, ukoliko je reč o destinacijama u okruženju - Grčka, Hrvatska, Crna Gora.
Ako vam je neprijatno kada neko "previše iskreno" kaže šta misli, onda Holandija nije vaša idealna destinacija. Tamo se ne okoliša - sve se kaže jasno, glasno i bez uvijanja.
Bivša stjuardesa Heder Pul je nakon gotovo dve decenije u velikoj američkoj avio-kompaniji svoje iskustvo opisala u memoarima "Cruising Attitude: Tales of Crashpads, Crew Drama, and Crazy Passengers".
Let avio-kompanije Delta pretvorio se u haos prošle subote kada su u glavnoj kabini aviona otkrivena dva goluba, a snimci koje je objavio NBC News prikazuju ceo nered.
Greška u aplikaciji Gugl maps zbunila je vozače na auto-putevima u Nemačkoj, nakon što je pokazala veliki broj crvenih tačaka koje predstavljaju znak za zaustavljanje.
Ambasador Srbije u Grčkoj Nikola Nedeljković izjavio je da bi naš TAG za elektronsku naplatu putarine mogao da počne da se koristi i na severu Grčke od 1. jula.
Grčka pokreće hitnu modernizaciju graničnog prelaza Evzoni kako bi ubrzala pasoške i carinske kontrole i znatno skratila zadržavanje turista na ulasku i izlasku iz zemlje.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar