Kožu koja izgori na suncu ne treba ljuštiti

Opekotine od sunca ne treba da shvatamo olako.
Kožu koja izgori na suncu ne treba ljuštiti
Foto: 021.rs
Ukoliko pitate dermatologe da li postoji bezbedno vreme za sunčanje, reći će vam da ne postoji i da u svakom momentu treba da nosite zaštitni faktor kako ne bi došlo do opekotina, prenosi N1.
Svako tamnjenje kože predstavlja njen pokušaj da se odbrani, a svako crvenilo kože povećava šansu da u kasnijem dobu obolimo od melanoma.
Ukoliko se pak desi da izgorimo na suncu, hirurg Dragan Stojićević je na svom profilu na TikToku objasnio šta nikako ne bi trebalo da radimo sa kožom kada crvenilo prođe i koža krene da se odvaja.
 
"Nemojte nikako da skidate ovu kožu. Ukoliko budete skidali ovu kožu može da dođe do infekcije, ožiljaka, ili hipo ili hiperpigmentacije", kaže dr Stojićević.
 
"Ono što se radi u ovim slučajevima je da se ova koža tretira kao opekotine, melemom koji služi za lečenje opekotina", savetuje i dodaje da se višak kože, ako krene da se odvaja, može iseći sterilnim makazama.
 
@draganstojicevic

Šta se radi u ovim slučajevima? Kada izgorite na suncu

♬ Epic Music(863502) - Draganov89

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Batut: Ne držite dijetu na svoju ruku

Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" apelovao je danas da se prolećne dijete ne sprovode "na svoju ruku", već pod nadzorom stručnjaka.