Pande dobile tortu povodom 50 godina sporazuma SAD i Kine

Džinovske pande Mei Siang i njeno mladunče Sao Ći Dži iz Zoološkog vrta u Vašingtonu dobile su veliku ledenu tortu od voćnog soka, slatkog krompira, šargarepe i šećerne trske.

Povod je bila simbolična proslava 50. godišnjice potpisivanja sporazuma SAD-KIna o razmeni pandi.

Ambasador Kine u SAD Ćin Gang je u govoru u Zoološkom vrtu istakao da su pande simbol prijateljstva dve države.

Tom prilikom istaknut je uspeh svetskog programa uzgoja džinovskih pandi, koji je pomogao da ne izumru te životinje koje u prirodi žive obično usamljene.
 
Sporazum iz 1972. je postignut posle istorijski važne posete predsednika SAD Ričarda Niksona Kini.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Teme

pande

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Svet životinja

Krali mačke namenjene za ljudsku ishranu u Vijetnamu

Više od 400 mačaka namenjenih za nelegalno klanje i ljudsku ishranu u Vijetnamu spaseno je nakon što su vlasti razbile lanac kradljivaca mačaka, saopštila je grupa za zaštitu životinja Humani svet za životinje.

Tri medveda ubijena u Grčkoj

Nadležni organi u Grčkoj i grčke ekološke organizacije potvrdili su da su poslednjih nekoliko dana tri medveda pronađena mrtva na severozapadu te zemlje.

Orangutanima u Indoneziji preti izumiranje

Smrtonosne poplave i klizišta na indonežanskoj Sumatri prošle godine uništili su najmanje sedam odsto ukupne populacije kritično ugroženih tapanuli orangutana, pokazuje novi izveštaj.