Poreska sve naplatila znatno više

Ukupna naplata najvažnijih budžetskih prihoda u prva četiri meseca 2016. godine iznosila je 255,6 milijardi dinara.
To je za oko 32 milijarde dinara više u odnosu na plan za ovaj period, odnosno za 14,3 odsto, saopštila je Poreska uprava Srbije.
 
U poređenju sa istim periodom prošle godine, rast budžetskih prihoda bio je 13,2 odsto, odnosno 29,8 milijardi dinara. 
 

Najveći rast budžetskih prihoda bio je po osnovu naplate domaćeg PDV-a u iznosu od 48,8 milijardi dinara, a bio je planiran prihod od 24,7 milijardi.

Ukupan PDV-a u prvom kvartalu ove godine bio je 147,3 milijarde dinara, umesto planiranih 123,9 milijardi, što je povećanje od 18,9 odsto. 

Akcize su naplaćene u iznosu od 77,3 milijarde dinara, a planom je bilo predviđeno 69,4 milijarde, što je 11,3 odsto više.

 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

MAT: Inflacija u martu 4,5 odsto

Bruto domaći proizvod (BDP) Srbije, prema proceni Republičkog zavoda za statistiku u prvom tromesečju ove godine je međugodišnje uvećan za oko dva odsto.

FED zadržao kamatnu stopu

Američka centralna banka Federalne rezerve (FED) danas je ponovo zadržala referentnu kamatnu stopu u rasponu od 4,25 do 4,50 odsto.

U aprilu najviše uvećani potrošački krediti

Ukupni krediti privrede, građana i preduzetnika na kraju aprila ove godine iznosili su oko 3.894 milijarde dinara, što je 1,4 odsto više nego u martu, objavilo je Udruženje banaka Srbije.

Inflacija u Švajcarskoj nula odsto

Inflacija u Švajcarskog prošlog meseca je bila 0 odsto, što je 0,3 odsto manje u odnosu na mart, saopštio je Zavod za statistiku Švajcarske.