Federika Mogerini u decembru okuplja premijere Zapadnog Balkana

Šefica EU diplomatije Federika Mogerini planira da pred kraj godine organizije sastanak šest premijera Zapadnog Balkana.
Federika Mogerini u decembru okuplja premijere Zapadnog Balkana
Foto: Pixabay
Sastanak bi se održao u Briselu u formi radne večere, najverovatnije 18. decembra.
 
Diplomatski izvori u Briselu navode da se još radi na organizaciji, utvrđivanju datuma i dobijanju potvrda o učešću na ovom događaju.
 
Srbiju bi na neformalnoj večeri trebalo da predstavlja premijerka Ana Brnabić, rečeno je u Briselu.
 
Prethodni sastanak premijera šest zemlja Zapadnog Balkna u Briselu održan je 24. maja ove godine takđe na inicijativu Mogerini.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Berlin planira kandidaturu za Olimpijske igre

Berlin planira da se kandiduje za domaćina Olimpijskih igara, potencijalno tačno 100 godina nakon što je nemačka prestonica bila domaćin kontroverznih Igara 1936. godine, pod nacističkim režimom.