Puštena u rad obnovljena deonica Vinarce - Đorđevo
Rekonstruisana pruga Vinarce – Đorđevo puštena je u saobraćaj u železničkoj stanici "Leskovac".
Rekonstrukcijom tog dela pruge, u dužini od 15 kilometara, završene su sve tri "južne" deonice, ukupne dužine 46,5 kilometara, na međunarodnom železničkom Koridoru 10 između Niša i Preševa, uz finansiranje iz ruskog kredita. Brzina vozova povećana je sa 50 na 120 kilometara na sat.
Radovi na deonici Vinarce – Đorđevo završeni su pre previđenog roka, a njihova vrednost je oko 9,5 miliona dolara. Radove, u vrednosti od 30,4 miliona dolara na sve tri deonice, izvodila je kompanija Ruskih državnih železnica "RŽD Internešnel" sa domaćim proizvođačima.
Početak radova na tri "južne" deonice na Koridoru 10 počeli su 18. aprila 2016. Poslednja rekonstrukcija deonice Vinarce – Đorđevo obavljena je 1965. godine.
U okviru projekta, rekonstruisano je 11 putnih prelaza, od čega su četiri u samom gradu i samo za uređivanje tih prelaza je utrošeno 400.000 dolara.
Deonica Vinarce – Đorđevo nalazi se na pruzi Niš – Preševo – državna granica, ukupne dužine 161 kilometar. Na delu pruge Niš – Preševo Niš planiran je saobraćaj vozova na linijama Beograd – Solun – Beograd (međunarodni), Niš – Preševo i Niš – Leskovac.
Druge dve "južne" deonice su Bujanovac – Bukarevac, dužine 13,7 kilometara, i Vranjska Banja – Ristovac, od 17,7 kilometara.
Rekonstrukcija tri "severne" deonice ranije je završena i to su: Sopot Kosmajski – Kovačevac, 18 kilometara, Mala Krsna – Velika Plana, 29 kilometara i Ruma–Golubinci, 18 kilometara.
Ruski kredit, namenjen modernizaciji srpskih železnica, vredan je 800 miliona dolara, a zajedno sa učešćem Srbije projekti su vredni ukupno 940 miliona dolara. To su rekonstrukcija šest deonica Koridora 10 ukupne dužine 112 kilometara, modernizacija pruge Beograd Pančevo i Stara Pazova – Novi Sad, obnova barske pruge od Resnika do Valjeva i nabavka 27 novih ruskih dizelmotornih vozova.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Alpak preuzeo N1, Novu, Danas, Radar: Smenjeni direktori
17.08.2026.•
5
Vlasnik kompanije Alpak kapital Pedro Vargas Santos David danas je i zvanično upisan kao direktor svih medija u okviru mreže United grupe u Srbiji.
Šta je sve vlast obećala pred izbore 2023, a nije ispunila
17.08.2026.•
2
Analizirajući realizaciju obećanja vlasti uoči izbora u decembru 2023. godine, portal izlaz.com otkriva da stanje na terenu tri godine kasnije pokazuje da ključni projekti uveliko kasne.
Nova statistika o nekretninama: Cene više, transakcija manje, a najskuplji stan prodat za 1,6 miliona evra
17.08.2026.•
1
Tržište nekretnina u drugom kvartalu je poraslo za 8,1 odsto u odnosu na isti period prošle godine, broj transakcija je smanjen za 5,4 odsto, a najskuplji stan prodat je na Savskom vencu i koštao je 1,6 miliona evra.
Ko je kriv za pad beogradskog univerziteta na Šangajskoj listi: Ministar krivi "studentsko-profesorsku listu"
17.08.2026.•
23
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković saopštio je da je pad Univerziteta u Beogradu na Šangajskoj listi za sto pozicija "vidljiv i očigledno štetan epilog aktivnih blokada nastavno-nuačnog procesa".
Tužilac Vujičić kom je zapaljen automobil: Prvi korak mi je da izmestim suprugu i decu iz Valjeva
17.08.2026.•
8
Tužilac iz Valjeva Vukašin Vujičić, kojem je proteklog vikenda zapaljen automobil u blizini zgrade u kojoj živi, rekao je da mu je prvi naredni korak da suprugu i decu pošalje van Valjeva na određeno vreme.
Ministarstvo: Đokić i Bojović razrešeni zbog zapostavljanja dužnosti i političkog delovanja
17.08.2026.•
12
Profesori Nebojša Bojović i Vladan Đokić razrešeni su dužnosti predsednika i člana Upravnog odbora Instituta za arhitekturu i urbanizam zbog zapostavljanja dužnosti i zanemarivanja interesa Srbije.
Tužioci: Visoki savet tužilaštva da reaguje zbog paljenja automobila Vukašinu Vujičiću
17.08.2026.•
0
Udruženje javnih tužilaca Srbije (UTS) pozvalo je danas Visoki savet tužilaštva, kao najviše telo koje garantuje samostalnost tužilaca, da bez odlaganja reaguje zbog paljenja automobila tužiocu Vukašinu Vujičiću.
Uhapšen zbog izazivanja požara kod Bovanskog jezera
17.08.2026.•
0
Protiv S. S. (65) iz Knjaževca biće podneta krivična prijava za izazivanje opšte opasnosti zbog sumnje da je u subotu, 15. jula, izazvao požar u vikend naselju pored Bovanskog jezera.
Država ne uplaćuje novac Filozofskom fakultetu u Nišu, zaposleni skoro mesec dana bez plata
17.08.2026.•
3
Filozofskom fakultetu u Nišu još nisu prebačena sredstva iz republičkog budžeta za isplatu plata, za razliku od drugih fakulteta niškog univerziteta kojima su sredstva odobrena krajem juna.
I dalje gori u Deliblatskoj peščari i na Stolovima, vetar i nepristupačan teren otežavaju gašenje
17.08.2026.•
3
U Srbiji je aktivno 40 požara na otvorenom.
Dačić: Netačno da SPS pregovara o koaliciji sa SNS, sami izlazimo na izbore
17.08.2026.•
31
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je da ta stranka izlazi samostalno na izbore i odbacio spekulacije da se iza kulisa vode razgovori sa Srpskom naprednom strankom o predizbornoj koaliciji.
Garić: Sledeća sednica Saveta REM-a možda između 1. i 5. septembra
17.08.2026.•
2
Član Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) Miloš Garić izjavio je da bi naredna sednica Saveta mogla da bude održana između 1. i 5. septembra.
Ruše se tri objekta železničkih stanica u Kuzminu, Crepaji i Banji Koviljači, neće biti izgrađeni novi
17.08.2026.•
10
"Infrastruktura železnice Srbije" (IŽS) raspisala je tender za rušenje tri objekta železničkih stanica, u Crepaji, Kuzminu i Banji Koviljači.
Počinje testiranje osmaka koji u junu nisu polagali maturu
17.08.2026.•
0
Učenici osmog razreda koji iz opravdanih razloga nisu polagali završni ispit u junskom roku moći će da polažu testove od danas do srede.
Boračkim organizacijama od ministarstva Đurđević Stamenkovski skoro milion evra - ko dobija državne pare?
17.08.2026.•
27
Blizu milion evra iz državne kase slilo se u poslednjih godinu i po dana na račune različitih boračkih organizacija u Srbiji.
Ivanka Popović: Vlast pokušava da diskredituje Univerzitet u Beogradu
16.08.2026.•
14
Nekadašnja rektorka Univerziteta u Beogradu Ivanka Popović ocenila je da vlast pokušava da diskredituje taj Univerzitet.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar