Skupština Srbije usvojila je danas rebalans ovogodišnjeg Finansijskog plana Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje koji omogućava isplatu novčane pomoći penzionerima od po 5.000 dinara.
Apatinski medij 025info, u većinskom vlasništvu odbornika apatinske Skupštine opštine Ilije Bursaća, dobio je 900.000 na medijskom konkursu opštine, i to samo dva meseca pre nego što je Agencija za borbu protiv korupcije ovom odborniku izrekla opomenu zbog slične situacije na prošlogodišnjem konkursu.
Policija na području Bratunca uhapsila je M.M. zbog sumnje da je preko društvenih mreže pretio predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i još dvema osobama.
Italijansko-američki proizvođač Fijat Krajsler automobili (FCA) potvrdio je da vodi razgovore sa francuskim rivalom PSA Pežoom (PSA Peugeot) o povezivanju kojim bi se formirao jedan od najvećih proizvođača automobila na svetu.
Predstavnički dom Kongresa SAD formalno je priznao genocid nad Jermenima, simboličnim glasanjem koje je razbesnelo Tursku u trenutku veoma loših odnosa dve članice NATO.
Poljska planira da uvede novi porez za velike maloprodajne trgovine kojim neće oporezivati njihove prihode već neugodnosti koje te trgovine izazivaju gradovima, izjavila je poljska ministarka tehnologije i preduzetništva Jadviga Emilevic.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je, povodom tvrdnji da je umešan u trgovinu oružjem, da neće biti predsednik ako mu nađu da je "prodao jedan metak bilo kojoj firmi i zaradio jedan dinar".
Da li je univerzitetska zajednica, posle pet godina, bliže rešavanju pitanja spornog doktorata ministra finansija Siniše Malog nakon odluke Nastavno-naučnog veće Fakulteta organizacionih nauka (FON) o postojanju "neakademskog ponašanja" i predlogu o izricanju mera javne osude?
Firma "Pro Dragon-informer" iz Sombora na svom sajtu i Fejsbuk strani objavljuje oglase za posao za negu starih lica u Nemačkoj iako se ne nalazi na spisku firmi koje imaju dozvolu Ministarstva za rad za posredovanje u zapošljavanju radnika, objavio je portal Radnik.rs.
Retki su trenuci kad u hramu slovenačke demokratije neki zakonski predlog prođe bez glasa protiv, ali upravo se to u utorak dogodilo s predlogom da penzioneri i svi stariji od 65 godina koji nisu u radnom odnosu od sredine sledeće godine dobiju pravo na besplatan prevoz.
Tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužni predlog protiv Đurđije Alimpijević, negovateljice kojoj je uručen otkaz pošto se pojavio snimak na internetu na kojem se vidi kako jedno od dece baca u krevetac, a potom mobilnim telefonom slika druge mališane.