Državljanin Srbije uhapšen je juče na prelazu Brnjak, nakon što je kod njega pronađena municija, potvrdio je Petrit Fejza iz Kosovske policije, Region Sever.
Profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu Zoran R. Tomić izjavio je, govoreći o nedavnim pomilovanjima predsednika Srbije Aleksandra Vučića, da takvo pomilovanje "nije čist diskrecioni politički potez".
Ministar pravde Nenad Vujić izjavio je da će naglasak u novom krivičnom delu "osvetnička pornografija" biti na saglasnosti osobe koja se nalazi na snimku, kao i na pretnjama.
"Kupili smo lamborgini, a kuća nema ni fasadu" – ovom rečenicom studenti Saobraćajnog fakulteta u Beogradu opisuju projekat brze pruge Beograd–Subotica, koji nazivaju "najvećom železničkom prevarom u Srbiji".
Sjedinjene Američke Države su ponudile nagradu od 50 miliona dolara za informacije koje bi dovele do hapšenja predsednika Venecuele Nikolasa Madura, izjavila je američka državna tužiteljka Pam Bondi.
Policijska uprava u Valjevu saopštila je da su počeli detaljne provere kako bi utvrdili sve okolnosti događaja u kojem je jednom mladiću prilikom privođenja, 5. avgusta, polomljena ruka.
Petoro državljana Srbije povređeno je u eksploziji plinske boce u apartmanu u grčkom letovalištu Asprovalta, a dvoje njih zadobilo je ozbiljne opekotine.
Kompanija Spejs američkog multimilijardera Ilona Maska potpisala je partnerstvo sa Italijanskom svemirskom agencijom za isporuku naučnih alata na Mars.
Više desetina stanovnika beogradskog naselja Konjarnik blokiralo je raskrsnicu Ustaničke i Ulice Vojislava Ilića, u okviru protesta "Ne podležemo pritisku".